0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!Аз съм на 22 години.От 1 година и половина цикъла ми е нередовен,прискача ми 2-3 месеца.Също така през този период напълнях с 20 кг.ИЗСЛЕДВАНИЯТА които съм си правила сам -Пролактин , тестостерон,DNEH.S са ми в норма.Но реших и отидох при гинеколог- еднокринолог-той ми пусна изследване за кр.захар и обременяване с глюкоза /огтт+УRУ-120мин./и андроген.При тези изследвания само инсулина на 120 мин след обременяването е 66.10-тоест повишено.и андрогена малко над нормата.-Инсулинова рензистентност.Също така ми каза и поликистозни яйчници с фуликули до 5мм с ултразвук е установено.Предписа ми Деане 35 по 1 таблетка дневно и сиофор 850мл в началото на 2 пъти по половинка.Каза да ги пия 3 месеца и да отида отново.МОЛЯ ВИ ако някои е пил тези лекарства да ми пише!Искам да се обърна и към д-р Катя Тодорова -гост на този форум.Моля, за още едно мнение.Мн се притеснявам от странични ефекти- тъй като много хора се оплакват от напълняване от приема на диане.Защо трябва и двете да  ги пия?Кое е следствие от другото?-тоест от спкя ли се получава инс.резинст.или обратното?От къде идват тези проблеми?След лечението пак ли ще се появи?Вярно ли е ,че трябва да се лекувам много години?Все още имим толкова въпроси на коита нямам отговор, а неудобно ми е да притеснявам докторо ...поне за сега!Моля ви да си споделите ....мн съм притеснена  :(
Re: инсулинова резинстентност и спкя.....Диане и сиофор
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2010, 23:36:21 pm »
Здравей!
От изследванията ти до тук изглежда, че действително имаш умерена инсулинова резистентност, от там и поликистозата и нередовния цикъл. Страшно няма- не е приятно, но то кое ли заболяване е? Аз не бих пила Диане за обикновени функционални кисти(неспукани фоликули- поликистоза)- може би ти е необходимо второ мнение от гинеколог. Сиофорът би трябвало да свърши същата работа без да подтиска и без това затруднената ти овулация. Диане-то има смисъл при ендометриозни кисти, за да се спре нарастането или повторното им появяване. Сиофорът ще спомогне за нормализирането на качеството на яйцеклетките и оттам- по-ранна и редовна овулация и скъсяване на цикъла.
Няма лошо да се консултраш с д-р Тодорова. Тя приема в един медицински център на бул. Пенчо Славейков. Ето ти телефон за записване на час :9523600.
Успех!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    KRISKA79

  • *
  • 17
  • Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Re: инсулинова резинстентност и спкя.....Диане и сиофор
« Отговор #2 -: Август 13, 2017, 10:14:13 am »
Момичета вчера направих огтт тест и имам нужда от помощ за резултатите
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, щяхме да сме ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. И никога не бихме могли да полетим!
*
Re: инсулинова резинстентност и спкя.....Диане и сиофор
« Отговор #3 -: Август 13, 2017, 18:42:06 pm »
KRISKA79, стойностите на глюкоза и инсулин на гладно са добри, но след натоварването инсулинът доста скача, а на 120-та мин. вместо да се понижи продължава да се увеличава. Съответно и глюкозата на 60-та мин. е на горна граница, а на 120-та е завишена.
Коментирай с ендокринолога, предполагам ще е необходима терапия и промяна на хранителния режим.