0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нужда от помощ
« -: Февруари 08, 2010, 22:02:19 pm »
Привет на всички!Тук съм нова,но искрено се надявам да ми помогнете със съвет и ми вдъхнете надежда и кураж.
     На 36г. съм и през юли 09г претърпях операция- махнаха ми киста от левия яйчник,а от дясно останах без яйчник и тръба.Резултата от хистология е паренхим от яйчник с фоликуларни текалутеинови кисти И УЧАСТЪК ОТ ЕНДОМЕТРИОЗА!!Чувствам се добре.С редовен цикъл ,който никога не съм имала,без кръвоизливи и т.н..
    Д-ра ,който ме оперира предложи лечение с Лукрин Депо.Посетих доц. в Плевен за още едно мнение.Бе категоричен ,че на тези години лукрин депо - не.Направих изследване за пролактин.Резултата е 10,51.При последното ми посещение ми бе предложено да ми се направи диагностична лапароскопия.Това ли е наистина правилния път?Не е ли необходимо да се направят изследвания,някакво лечение и тогава лапароскопия?Искам бебе.Незнам какво да правя и къде да отида?Какъв е вашия съвет?
« Последна редакция: Февруари 08, 2010, 22:09:36 pm от anki73 »
*
Re: Нужда от помощ
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2010, 22:15:12 pm »
Не се притеснявай  :)всичко ще се нареди.
Но бих те посъветвала да действаш и да не отлагаш лапарото,то ще даде най ясна картина на състоянието ти.Същевременно с това ще те се направят и изследвания.Не разбрах при кой лекар си ходила и от колко време се бориш за бебе.
Re: Нужда от помощ
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2010, 22:17:56 pm »
При доц.Попов от Плевен.
*
Re: Нужда от помощ
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2010, 22:19:10 pm »
От кога правите опити за бебче.
Re: Нужда от помощ
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2010, 22:20:13 pm »
От около година време.
Re: Нужда от помощ
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2010, 22:22:04 pm »
И преди операцията също.От д-ра разбрах ,че преди това е било невъзможно.Срастването е било доста голямо.А сега шанса е минимален.
*
Re: Нужда от помощ
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2010, 22:30:52 pm »
Много е неприятно ,но не се притеснявай отивай в някоя специализирана клиника по стерилитет и действайте.От лапарото не се притеснявай поне не е коремна операция и ще установят проходимостта на тръбата и дали има хидросалпекс което е много важно да се знае за да ти проведът едно адекватно лечение,а дори и инвитро.А и то не боли :)
Дано всичко се нареди за вас и да си гушкате скоро едно :babyflips:
Re: Нужда от помощ
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2010, 21:41:38 pm »
Не разбирам защо им е сега лапароскопия толкова скоро след операция..  от специализирана клиника по стерилитет ли го предложиха? на хирурзите само поерации им дай. Според мен се насочи към инсеминация или инвитро, ако не трябва лечение поне 3 месеца преди това. Не се отчайвай, и други момичета с подобни проблеми са забременявали, дори естествено