0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мнения за GONAL F...
« -: Февруари 08, 2010, 14:05:47 pm »
Момичета,предстои ми стимулация чух страхотни отзиви/от лекарката/за въпросния медикамент.Вашето мнение?Разлика /освен в цената/с останалите?
Предварително ви благодария :heartbeat:
*
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2010, 14:39:53 pm »
По изчистен продукт е и аз съм правила две стимулации с него при мен резултатите бяха чудесни 3 път -32бр,4-път -33бр яйцеклетки.
Успешна процедура ти желая :)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2010, 14:41:20 pm »
Аз знам, че Пурегон и Гонал Ф са най-пречистените препарати за стимулация на яйчниците. Гонал Ф е произведен от изменени клетки от яйчниците на китайски хамстер.
Ето листовка на препарата:
http://www.medicine.bg/public/listovka/10289s.pdf
 
Останалите като Менопур, Меногон .. четох че се добиват от уруна на жени в менопауза и са били по-използвани в миналото (не че сега не се използват де).
Ето интересна информация от библиотеката на сайта:
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=21&id=589&option=com_content&task=view
« Последна редакция: Февруари 08, 2010, 14:47:43 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2010, 17:41:07 pm »
Много ви благодаря!
Успех във всичко и на вас :D

Бубе,а тези резултати с колко IU,ги постигна(знам че е индивидуално),но ме заинтересува?
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:45:50 pm от aryrichi »
*
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2010, 20:45:08 pm »
Последният път с 23бр гонал 0.75 :)
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2010, 11:16:41 am »
Много ви благодаря!
Успех във всичко и на вас :D

Бубе,а тези резултати с колко IU,ги постигна(знам че е индивидуално),но ме заинтересува?

за протокола - последния път образувах 3 фоликула с 30 гонала и 54 мерионала. при всеки е индивидуално.
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2010, 11:27:12 am »
Аз имам само една стимулация и тя е с Гонал,но съм доволна ,нямах никакъв дискомфорт и имах извадени 16 яйцеклетки  :wink:,но също знам че е за предпочитане   :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #7 -: Март 04, 2010, 19:24:11 pm »
И аз ще започвам стимулации с Гонал. Снощи прочетох листовката за пациента и съм доста притеснена от описаните странични действия и особено много се притеснявам от хиперстимулация.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #8 -: Март 04, 2010, 19:29:27 pm »
Не се притеснявай. Този препарат както е писано и по-горе е един от най-пречистените от този вид и странични ефекти почти няма. При мен - няма такива. А за хиперстимулация зависи от лекуващият ти лекар. Много ясно, че ако дозата не е правилно преценена има риск, но точно за това се правят изследвания и УЗ прегледи по време на инжекциите с Гонал.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Мнения за GONAL F...
« Отговор #9 -: Март 05, 2010, 07:59:32 am »
Благодаря  crow!
Мисля, че попаднах на едни от най-добрите лекари. Разчитам на тях и успех на всички в стимулации!