0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2010, 14:03:27 pm »
Сега да не ме биете, но при нас ТВ-то е включен нон стоп. За нас е по скоро за фон, мисля за Тони също. След любимите му предавания са Кой е По По Най, Пълна Лудница и Комиците  :D, когато не иска да заспи, казва че му се гледат Новини. Когато пък е на кеф си пуска или музикалните или риболовните канали  :wink: Като цяло обаче, не гледа ТВ, дори и детските.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2010, 15:44:27 pm »
Да ти кажа че при нас телевизора както писах е включен постоянно дори като спи но през другото време изобщо не ни привлича с изключение когато започнат рекламите и то само определени една от любимите на Мони е на Шуър Чек с щъркелите  :D започва да ги имитира и да вика  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #42 -: Февруари 11, 2010, 15:49:38 pm »
Да ти кажа че при нас телевизора както писах е включен постоянно дори като спи

а защо си държите телевизорите постоянно включени?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #43 -: Февруари 11, 2010, 15:56:37 pm »
и у нас постоянно върви телевизор
аз не мога да спя иначе- само на включен телевизор
кво ся, да не спя щото медицината нам си кво казала  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2010, 16:01:41 pm »
и у нас постоянно върви телевизор
аз не мога да спя иначе- само на включен телевизор
кво ся, да не спя щото медицината нам си кво казала  :D


с лекар консултирала ли си се?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #45 -: Февруари 11, 2010, 16:22:32 pm »
ми не  :D
опитваш се да ми кажеш, че не съм добре ли  :wink:
имам си страхове от малка, сънувам змии, умрели, черепи и прочее, всякакви такива, когато е включен телевизора не сънувам
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 16:24:28 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #46 -: Февруари 11, 2010, 16:33:55 pm »
Да ти кажа че при нас телевизора както писах е включен постоянно дори като спи

а защо си държите телевизорите постоянно включени?

Мога да кажа че докато спи малкия в стаята е сам и пускам телевизора ,просто така съм го свикнала предпочетох да си свикне да спи на шум вместо да ми се стряска от влизане в стаята,кашляне и т.н.,а и имаме куче в двора което си лае от време на време нямаме проблеми със спането  :wink:  така че това е мое решение и не го налагам разбира се на никой :wink:
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 16:48:24 pm от Виктория »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #47 -: Февруари 11, 2010, 16:52:17 pm »
когато е включен телевизора не сънувам

замисли се върху този факт - телевизорът как влияе върху мозъка...
това е един постоянен източник на светлинна и звукова агресия върху мозъка на човека, който въздейства и изморява дори и когато си мислим, че не го гледаме, а е "само за фон".

според мен, хората, които си държат телевизорите по цял ден включени, си правят много лоша услуга в дългосрочен план, а тези, които причиняват това и на бебетата и децата си, правят още по-капитална грешка.

потърсете да прочетете малко за влиянието на телевизията върху децата и не си мислете, че те "не обръщат внимание"...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #48 -: Февруари 11, 2010, 17:02:33 pm »
поемам си риска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #49 -: Февруари 11, 2010, 17:38:27 pm »
Аз самата много се уморявам от т. нар. фонов шум, постоянно включен тв е в състояние да ме докара до нервен срив, съвсем сериозно. Телевизор има само в дневната, пред децата гледаме само новини понякога, те гледат и филмчета на ДВД, но до 2ч на ден и никога за фон. Ако искам да гледам някой филм - след като са легнали и не са в стаята. Като порастнат, може и заедно да гледаме, но сега би било мъчително за всички - аз няма да мога да си гледам филма, те няма да получат качествено време с мен, няма смисъл... Има доста проучвания, че постоянно включен телевизор/радио водят до по-ниско качество на комуникацията в семейството. Личните ми впечатления също са такива.

Разбирам, че някои родители си имат вече изградени различни навици, ама все пак, ако жилището позволява, не бих оставила дете дълго време на "фонов шум" от тв, особено пък да спи на вкл телевизор. Това си е постоянен дразнител на неукрепнала нервна система.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #50 -: Февруари 11, 2010, 17:52:40 pm »
Има доста проучвания, че постоянно включен телевизор/радио водят до по-ниско качество на комуникацията в семейството. Личните ми впечатления също са такива.
Това и аз го забелязах. Боян изобщо не искаше да комуникира с мен през деня. Не можех да го накарам да си играем заедно, пък да научи нещо - абсурд.
На мен телевизора не ми правеше впечатление, и у нас се пускаше през деня за фон. Добре, че почнаха турските сериали, че да спра да го пускам.
И изведнъж детето се промени. Играем си заедно, научи се на много неща, вече и приказки мога да му чета и разказвам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #51 -: Февруари 11, 2010, 18:11:37 pm »
вероятно сте много прави, просто не съм отговорен родител, колкото сте вие  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #52 -: Февруари 11, 2010, 18:26:31 pm »
Аз съм точно като мармотчето,ужасно ме натоварва този "фон",изнервя ме,направо главоболие получавам от постоянно дуднене ако не гледам нещо.Ако съм си сама у нас ,цял ден няма да пусна нито ТВ ,нито радио,нищо.
На Жорко доскоро не му пусках филмчета,не съм забелязала да има интерес като дават такива по телевизията и за това .Сега от 10-тина дни си е харесал едно (мъжът ми го беше пуснал- чешки филмчета за Пат и Мат )гледа по 5-10 мин . и става.
<br />
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #53 -: Февруари 11, 2010, 20:18:13 pm »
вероятно сте много прави, просто не съм отговорен родител, колкото сте вие  :)

Ех, сега, всяка си има номер :) Пък и в твоч случай е избор на по-малкото зло. Най-добрата майка си, знаем ние!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #54 -: Февруари 11, 2010, 21:57:18 pm »
Абсолютно пък не мога да се съглася, не че някой го вълнува де :lol:, че няма комуникация ако има включен тв. Дъщеря ми от малко постоянно пък иска да играем заедно и да учи какво ли не. Говори много, за възрастта си. Не говори бебешки. Знае много детски песни, игри и разказва приказки сама. Не ходи на градина - за пояснение.
Но абсолютно всеки е различен и има право да отглежда и възпитава така както смята за добре!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #55 -: Февруари 11, 2010, 22:10:49 pm »
Добре че са добрите стари хора дето се лекуват с мистериозно лековития нагръБник и наколенници, че да си доядем всяка втора част на всяко ядене. Не е злояда, но много бързо се разсейва, а рекламине и БейбиТв са ни спасението. Гледа и обича реклами, през останалото време рядко се заглежда, има периоди когато е изключен, но не са много. Като цяло сме ТВ зрители у дома. Чела съм и аз че децата по-трудно проговаряли, когато се злоупотребява с ТВ, но мисля че ства въпрос за зомбираните американчета (да ме прощават нашенките локализирни там). :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #56 -: Февруари 12, 2010, 12:15:02 pm »
Ох, тези телевизори...
Те да ни бяха проблема. Светлина и звук има навсякъде около нас - уличните лампи, колите навън, ако щете шумотевицата от комшиите. Дайте да правим по една колиба в гората за да сме шумоизолирани  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #57 -: Февруари 12, 2010, 12:26:44 pm »
Я стига сте си хъхтяли, ами направо почвайте да ме поздравявате  :lol:
На този ден преди три години, нашето момче си дойде у дома  :lol: :lol:
В очакване ....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #58 -: Февруари 12, 2010, 12:37:13 pm »
Ха, честита ви годишнина!
Да се почерпите довечера! osi_5

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #59 -: Февруари 12, 2010, 12:58:19 pm »
Fussi, честит ви семеен ден! :)