0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2010, 10:26:34 am »
Привет и от нас :D Хубава и здрава седмица на всички! Като гледм колко слънчице има навън и ми се излиза, ама този сняг половин метър :(
И аз да се присъединя в отбора на дразнещите се от свекито! Моята идва само веднъж седмично за час-два и все дава акъли, че детето било леко облечено, направо полудявам :x Последния път малчо се събуди, защото му беше време да яде, но според нея му се спи ама виждаш ли било му студено :x
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2010, 11:03:19 am »
 Май ще се въздържа от тази си покупка, благодаря ви за съветите!!! Ако нещо се наложи ще търсим проходилка назаем, то и без това за съвсем кратко може да е!!!
 Каси, за уокъра не сме още толкова стабилни!!!
 Розовелка, не и обръщай толкова внимание, нали пишеш, че за кратко идва!!! :D


*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2010, 14:29:15 pm »
Хехе, Гери, накъде повече бе?
Абе има едни 3-4 кила отгоре, дето си седят вече една година и взех да поглеждам и в темата с диетите, ама нали най-обичам да ям и да спя, пък със съня не ми се получава, та поне яденето... :oops:

А Гане, аз се оправям все още сама, ама като ходя в офиса 3 пъти в годината за по 3-4 дена и няма как да ги мъкна с мен...

kiara, вземи на заем проходилка, ако искаш, ние минахме без тази вещ, а около годинката, може да му вземеш кракомобил. На Ели и подариха за първия рожден ден и в началото го буташе, после се научи да сяда и да го кара, сега Стефан е на фаза бутане, но и Ели все още си го кара, така че сигурно до към 3 годишна възраст може да се ползва... :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2010, 16:13:03 pm »
Здравейте мами!!!Колкото и невероятно да ми се струва и нереално и аз вече мога официално да се присъединя като мама към вас.
И разбира се ви е ясно че първите седмици хаоса при мен е пълен. Чак сега започвам да влизам в някакъв ритъм.
Искам да ви попитам откога започнаха съзнателно да чуват и да реагират на звуци вашите бебоци, и хълцаха ли често?
И скоро със сигурност ще се появят още много въпроси.
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2010, 16:27:25 pm »
Това с хълцането ми е много познато :( Моя все още хълца често, но в началото беше ужас, направо постоянно! За звуците не знам какво да ти кажа, има моменти, когато се стряска от микровълновата, от климатика ако разлежда или ако непохватната му майка кихне :wink: а друг път не отразява нищо и никакъв звук!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #25 -: Февруари 09, 2010, 16:58:32 pm »
papilio,за хълцането бях писала и на Birdie и ми беше отговорил че не е притеснително.Слагай на гърда и след няколко глътки ще спре.За звуците към 3 месец мисля съзнателно се обръщаше по посока на звук,иначе дотогава само стряскания както е писала Розовелка :)

Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #26 -: Февруари 09, 2010, 20:03:14 pm »
мерси момичета, аз сега пускам музикална играчка ама принцеска не реагира на нея. Само понякога се стряска от изкашляне или ако някой рязко отвори вратата на стаята. А смятате ли че е правилно да и оставям телевизора пуснат да не е самотна ?
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #27 -: Февруари 09, 2010, 20:53:13 pm »
Аз лично оставях включен телевизора не много усилен в стаята от както ни изписаха та така е и до сега на обяд като го приспя и вечер като заспи аз си свършвам там кавото имам из кухнята и като си легна гледам тв и като ми се доспи си го спирам
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #28 -: Февруари 09, 2010, 21:07:53 pm »
мерси момичета, аз сега пускам музикална играчка ама принцеска не реагира на нея. Само понякога се стряска от изкашляне или ако някой рязко отвори вратата на стаята. А смятате ли че е правилно да и оставям телевизора пуснат да не е самотна ?

Спокойно, ще почне да реагира, пускай и я, както се казва да има "цел в живота" ;). А за телевизора моите и двамата спят на телевизор и на всякакви шумове от новородени. Преди живеехме в една стая и нямаше как да няма пуснат телевизор изобщо... Сега се случва Ели да спи докато, Стефунчо всеотдайно и много старателно се дере за нещо ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2010, 22:16:56 pm »
Ние също от съвсем малки спим на телевизор.Нашата хрема не само, че не минава ами се усилва.Направо не знам.
Днес майка ми си счупи ръката.Не се е подхлъзнала на заледеното, а се спънала в един тротоар, много се ядосва милата.Направо не ми се пише каква е системата.Трябва сам да си транспортираш близкия до рентгена и до залата за гипсиране, да си намериш носилка и да си я "пазиш".На едни хора до нас им я "откраднаха" и какво да ви разказвам.Както и да е цял ден в спешното умряхме от студ,свекито гледа Тошето.
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #30 -: Февруари 09, 2010, 22:43:55 pm »
Моето дете пък спи на тишина в собствена стая (телевизор и без това нямаме), въпреки че има много теории, че малките бебета (до 4-5 месеца) заспивали по-лесно на "бял шум".

Днес беше ужасно студено при нас. Добре, че поне на малкия му е топло в чувала и под покривалото, но аз умрях от студ.  :(

Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #31 -: Февруари 10, 2010, 12:29:17 pm »
Хайде мами днес е Харалампий и се меси питка и се раздава с мед за здравето на малките дечица!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2010, 22:53:44 pm »
Това за питка и мед не го знаех, не че мога да меся :wink:.При нас продължава да вали, много е красиво, но да не се налага да излизаш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2010, 00:30:27 am »
А смятате ли че е правилно да и оставям телевизора пуснат да не е самотна ?

абсолютно и категорично не смятаме, че е правилно!

и не само ние - съвременната медицина е категорично против присъствието на телевизора в живота на детето до 1.5-2 годишна възраст, а след това - много-много лимитирано.

много лековато давате съвети "пускай телевизора и не бой се"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2010, 09:19:36 am »
Аз пък големият ми син го бях свикнала на такава тишина,че се бях зарекла с бебето да не го допускам никога.Ами... и него го научих така без да искам :D

*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2010, 09:25:12 am »
Да ви кажа и мен много ме тормозеха, когато Тони още беше бебе, бабите и т.н. относно шума и ТВ в стаята на детето. То при нас няма такава, защото сме в гарсониера, но така или иначе, когато поотрасна малко, шума започваше да го дразни и не можеше да заспи и това го изнервяше допълнително. Въобще спането ставаше много трудно и общо взето само се приспивахме, повивахме и хранехме. Това много ме изтощаваше и казах "баста" на всички. Моето дете просто не обича шума и сега си е такъв. Трябва да е спокойно и тихо, за да може да си релаксира спокойно. Имаше моменти в който казвах на таткото да не диша дори :wink: :D всичко си се нареждаше добре и постепенно даже се научихме да се приспиваме сами, но за наш огромен лош късмет, започна основен ремонт на съседна залепена до нас кооперация и това бих казала, стресира и психяса всички, включително и Тони. До ден днеше, детето щом чуе да се чука, кърти и т.н. изпада в истерия /можеше и да го осъдя съседа, но .../
Моят съвет е да се водите по детето, не слушайте и не прилагайте съвети просто ей така от прочетено или казано.

Здраве за всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2010, 10:33:23 am »
Мдаа, започвам все повече прилики да намирам между Вики и Тонино! :)
При нас също някой нон стоп кърти и пробива. Вече сама пита "кой чука пак"?!? Отделно под нас /на 2 рия етаж сме/ има детска площадка, на която всички майки решават да говорят по телефоните си и децата им да крещят с цяло гърло точно по обяд. Нищо че имаме чудесен парк пред блока. :(
Сега започна по-дълбоко да спи,но като бебе беше като зайче! Навън в количката не можеше да спи заради шума! Само да опитам да вляза в стаята /и при нас единствена щото сме в гарсониера/  :( и се събуждаше! Докато спи се изнасяме от стаята в повечето случаи! Оставяла съм само детски песнички съвсем тихо за да игнорират до колкото могат шума отвън.   
Всяко дете е различно, според мен трябва да се преценява индивидуално!
ВСИЧКИ ДА СТЕ ЗДРАВИ!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2010, 11:10:46 am »
Нашата педиатърка беше категорична, че не трябва да има ТВ в стаята, където е бебето :? Гледам да го спазвам, но не винаги успявам :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2010, 13:25:35 pm »
Моите деца никога не са спали на теливизор, в къщи освен новини друго не се гледа и то през IPTv. А относно това да има телевизори из цялата къща - детска, спалня, кухня... съм категорично против, абсолютно ненужна вещ.
Нашия в момента служи за катерене от страна на Деси, а Ели много обича да му ръчка копетата :lol:
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #39 -: Февруари 11, 2010, 13:47:04 pm »
И ние в началото бяхме в 1 стая и половина. ТВ си беше в стаята където спим. Не беше директно към детето, но звук се чуваше. Това изобщо не е гаранция, че ще свикне на шум. Сега спи с притворени очи и е готова във всеки момент да стане, само да чуе лек шум.
Сега където живеем, също като при Пердето и Ваня постоянно някой се нанася или прави ремонт. Та чукането и блъскането за нас са ежедневие. Детето вече си знае - "оххх тоя Пешо пак чука :P". Относно тв, всеки си преценява!
Ние пък гледаме постоянно тв, което не значи, че тя стои и гледа. Напротив - даже и детските са й макс 15 мин и омръзват. :lol: