0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за помощ !!!
« -: Февруари 05, 2010, 19:44:52 pm »
От 2 дни се лутам по генеколози.Имах страхотни болки с подут корем едвам ходех.Отидох при генеколожката тя ме прегледа нищто ми нямало изписа противозачатачни и нош-па.Реших да чуя още едно мнени и се започна ходене по мъките.Втората ме гледа на ехограв десния яйчни е увеличен и ми каза че имам вазпалени което е много опасно може да засегне тръбите и трябва спешно да се започне вливане на антибиотик венозно много бързо.
МОЛЯ АКО НЯКОИ Е ЗАПОЗНАТ С ТАКЪВ СЛУЧАЙ ДА МИ ПИШЕ.ВСЕ ОЩЕ СЕ ДЪРПАН ЗА ДА НЕ ВЛЯЗА В БОЛНИЦА ЗАЩОТО СПОРЕД МЕН НЕ СА НАПРАВЕНИ НЕОБХОДИМИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ТАКОВА ЛЕЧЕНИЕ.
*
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2010, 20:01:01 pm »
Отиди в Център за Спешна и Неотложна Медицинска помощ и там спешно ще ти пуснат Пълна кръвна картина . Оплакванията ти звучат наистина като спешни състояния.Има две диагнози с много близка симптоматика Остър корем от Хирургичен произход или от Гинекологичен произход. Те са и двете спешни състояния.При тези симптоми -няма да те върнат , а после там ще решат дали си за АБ  или нещо др. Успех и  :oops:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2010, 20:11:14 pm »
Mole е права!
Най-добре потърси спешна помощ!
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2010, 21:07:10 pm »
проблема е че на мен вече ми отминаха болките и всичко отихна.Пуснаха ми изследвания на кръвта имам завишения на C-реактивен Протеин ( CRP )-резултат 65.83
mgr/l при референтни граници до 5.0 ако нещто ви говори това всичко друго ми е в нормите
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2010, 21:12:56 pm »
Това означава че има някакъв възпалителен процес и при теб е доста високо завишено.
Най-добре посети лекар за да не станата по зле нещата!
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2010, 21:35:42 pm »
Благодаря за бързия отговор сега пия антибиотик въпреки желанието на гинеколожката да мина на венозен антибиотик и мисля да изчакам 1-2 дни да направя пак изследвания да видя дали ще има промяна
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2010, 10:12:24 am »
Моля ако някои може да ме насочи към гинеколог които да си даде мнението по моя проблем.Благодаря предварително
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2010, 12:48:19 pm »
А кой ти каза че си за гинеколог?
Това възпаление може да е навсякъде! Аз като имах цистит и имах проблем с бъбреците също имах завишен ц-реактивен протеин!
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2010, 13:39:43 pm »
Ми аз отидох на гинеколог.Ама иначе личния лекар ми гледа бъбречета и каза ,че са били добре.Та гинеколожката ме гледа на ехограф и каза че се виждало над яйчниците нещо на тръбите било като наденица и това било възпалението.На тръбите се виждал отвора а по принцип не трябвало да се вижда и това каза в общи линии.Аз така се изплаших и притесних че и да е казала друго не съм запомнила или не съм разбрала и от там тръгна да звъни да търси къде могат да ме приемат за вливания
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2010, 14:06:12 pm »
При кои лекари си ходила?
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2010, 14:47:12 pm »
д-р Милка Йонкова
*
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2010, 08:46:12 am »
Бена, според мен като за начало малко се успокой, за да си събереш мислите. Потърси още едно мнение и ако ти кажат пак , че трябва да влезеш в болница го направи без да се инатиш..Все пак става въпрос за здраветот ти......
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2010, 09:30:21 am »
Бена, според мен като за начало малко се успокой, за да си събереш мислите. Потърси още едно мнение и ако ти кажат пак , че трябва да влезеш в болница го направи без да се инатиш..Все пак става въпрос за здраветот ти......
На същото мнение съм.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2010, 01:12:50 am »
Благодаря за бързия отговор сега пия антибиотик въпреки желанието на гинеколожката да мина на венозен антибиотик и мисля да изчакам 1-2 дни да направя пак изследвания да видя дали ще има промяна
Аз не разбирам какъв е проблема да минеш на венозен антибиотик, след като лекарката го е предписала?


Боби


  
*
Re: Моля за помощ !!!
« Отговор #14 -: Февруари 08, 2010, 08:47:43 am »
ЦРП с аб през устата скоро няма да падне.. На мен венозни аб 2 тамън, и една седмица бях с високо ЦРП. Дано скоро се оправиш и и наистина иди в болница!