0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #480 -: Март 17, 2014, 19:52:35 pm »
На твоите години след шест месеца опити без резултат е време да се провери проходимостта на тръбите. И спермограмата да е от специлизирана клиника, не лаборатория. Пък дано има радост без изследвания и лечение!
*

    Iggiberry

  • *
  • 19
  • Привърженик на природната медицина!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #481 -: Март 17, 2014, 21:03:36 pm »
Спермограмата на мъжа ми е от Майчин дом. osi_9
А за тръбите... хм, чудя се какво ли бих предприела, ако се окаже, че са непроходими. Тъй като все още не съм си изяснила отговора на този въпрос, засега отлагам това изследване. Може би с напредване на времето без успех, ще променя мнението си.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #482 -: Март 17, 2014, 22:39:57 pm »
При непроходими тръби решението е само едно. И то не е природно или билково.  8)
Присъединявам се към цигу.

Успех!

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #483 -: Март 17, 2014, 22:53:58 pm »
При непроходими тръби решението е само едно. И то не е природно или билково.  8)
Присъединявам се към цигу.

Успех!
Присъединявам се и аз.
Прочетох и че имаш съмнения дали имаш овулация. Както и миома, за която също според теб има алтернативно лечение. Според мен най-подходяща е консултация с репродуктивен специалист, не водещо да е мнението на диетолог в случая.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #484 -: Март 17, 2014, 23:51:45 pm »
Iggiberry, и според мен, по повод проверка проходимостта на тръбите, е безсмислено всякакво двоумене и отлагане, защото ако там нещо не е наред, се обезсмислят спонтанните опити. И това, че е имало вече успешна бременност не е гаранция.
Правих Цветна Снимка края на 2010г., последва спонтанна бременност и раждане. До голяма степен смятам, че ЦС помогна, един вид продухване на тръбите, защото знам какво се случи по време на снимката. И сега- есента на 2013г. по препоръка на лекар (свързано с инвитро) отново направих ЦС. Въпреки че беше ОК, не смятам , че е била излишна.
Освен това, след загуба на бременност в 5г.с.(преди 4 месеца) се установи хиперплазия на ендометриума и полип, което беше причината за лошата имплантация (последва хистероскопия). На фона на това не бих била спокойна с 2- сантиметрова миома. Макар също да съм привърженик на природосъобразния начин на живот, смятам че има основни изследвания, които трябва да се направят без да се губи време.
Желая успех!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #485 -: Март 27, 2014, 15:34:55 pm »
вече 5та година , без открит проблем досега
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #486 -: Март 27, 2014, 18:27:37 pm »
вече 5та година , без открит проблем досега
хмммм, не сте ли мислили   за инвитро??? Пожелавам ти скоро да се получи :)
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #487 -: Март 27, 2014, 23:51:06 pm »
вече 5та година , без открит проблем досега

Посещавате ли репродуктивна клиника и ако, да, какво предлага лекарят ви?

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #488 -: Март 28, 2014, 08:55:07 am »
Владимиров - предстоят изследвания за несъвместимост и да ако се окаже нужно инвитро  :balk_602:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #489 -: Март 28, 2014, 10:08:05 am »
Значи сте на прав път. Желая ви успех!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #490 -: Март 29, 2014, 12:42:55 pm »
благодаря  :wink:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #491 -: Април 09, 2014, 21:29:36 pm »
Вече 4та година правим опити,но вчера разбрахме причината поради която не става :(
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #492 -: Април 11, 2014, 14:10:00 pm »
Това е голяма стъпка напред. Вече знаете с какво се борите. Какво установиха лекарите?

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #493 -: Април 14, 2014, 07:59:32 am »
Извинете ме за забавянето но нали съм нова и докато разбера как мога да си влезна в темите които съм писала :oops:
Тубарен фактор при мен лявата тръба е изцяло непроходима,а дясна пропуска много слабо контраста:( и все още ми е много прясна диагнозата и  немога да го повярвам сякаш не се случва с мен ужасно е
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #494 -: Април 17, 2014, 13:14:30 pm »
Момичета, заповядайте, заедно с ваши приятели, да отпразнуваме 10-тата годишнина на Зачатие!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50335.0

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #495 -: Април 24, 2014, 21:03:17 pm »
Нашите опити са от 1г. и 5 м. След няколко дни отново изследване на хормони и спермограма разбира се. Не съм правила цветна снимка и май ще се поинтересувам.
Желая на всички успех с бебеправенето!:)
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #496 -: Април 24, 2014, 22:07:35 pm »
Нашите опити са от 1г. и 5 м. След няколко дни отново изследване на хормони и спермограма разбира се. Не съм правила цветна снимка и май ще се поинтересувам.
Желая на всички успех с бебеправенето!:)

В коя клиника ходиш и къде е правена спермограмата?

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #497 -: Април 29, 2014, 12:50:25 pm »
Нашите опити са от 1г. и 5 м. След няколко дни отново изследване на хормони и спермограма разбира се. Не съм правила цветна снимка и май ще се поинтересувам.
Желая на всички успех с бебеправенето!:)

В коя клиника ходиш и къде е правена спермограмата?

Спермограмата е правена в Д-р Щерев! Лека астенозооспермиа (май така се пишеше). Хормоните аз ги изследвам в Цибалаб, но ще отида другия месец. Иначе ходя при д-р Наталия Узунова в Софиямед от 2 месеца, миналия месец правих фоликулометрия, имам ОВУ:) Проблемът при мен беше, че освен СПКЯ имах по една киста всеки месец, която се пукаше с идването на новия цикъл. От януари вече нямам такива, останаха само поликистозните яйчници, но те явно не пречат на овуто, така че съм доста обнадеждена за сега, все пак не съм пускала хормони тази година! Станах доста подробна, съжалявам :oops: Вие какво мислите за резултата от спермограмата?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #498 -: Април 29, 2014, 13:27:28 pm »
Щом е лека, не е кой знае какъв проблем. От Щерев не ви ли насочиха към андролог, за да ви предпише нещо за подобряване? Или сметнаха, че не е нужно?

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #499 -: Април 29, 2014, 17:43:43 pm »
В Щерев не сме ходили все още на консултация, там само направихме изследването. Първо ще се посъветвам с моята АГ, но предполагам, че ще трябва да се изпише нещо за подобряване :?