0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте на всички,
започвам нова тема,тъй като не намирам сходни във форума.аз имам син на 5г и през 2009г два спонтанни аборта в 6 и 8 г.с.Направила съм хормони,генекологични,имунологични и генетични изследвания.Като цяло имам проблем с щитовидната жлеза-Хашимото,като TSH е1.49,само MAT е 212(до122),също така NK клетки 14%.От всички изследвания това е проблема според д-р Даскалов,като той ми изписа следното:фолиева к-на,аспирин,геритамин,еутирокс 0.25,изопринозин по схема за 50 дни и вливане на Intralipid 20% 500ml i СЛЕД МЕСЕЦ НОВ ОПИТ!!!!!Аз сама реших да взимам и пчелен прашец,пчелно млечице и тинктура за имунната система.Искам да кажа че забременявам спонтанно без медикаменти(спермограмата е много добра)
моля  за съвет други момичета с подобни проблеми-има ли успешни бременности?Ккави други изследвания мога да направя? :bori_021:
аделинк
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #1 -: Януари 25, 2010, 09:43:23 am »
Здравей bbb79 съжалявам за неуспехите ти.Аз съм в горе-долу същото положение .Моят съвет е да слушаш доктора си и да му се довериш.Успех ти желая.
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #2 -: Януари 25, 2010, 18:23:03 pm »
здравей denisa,аз знам някои неща за теб и твоите  премеждия,но каква е причината за абортите ти,откри ли я?ще ми е приятно да контактуваме,аз съм от бургас.
аделинк
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #3 -: Януари 26, 2010, 11:25:09 am »
Здравей отново bbb79 аз съм от София.Причината за първите три аборта според моята лекарка е нисък прогестерон, за последния все още не знам предстоят ми още изследвания, възможно е и да е просто случайност.Успех ти желая.
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #4 -: Януари 26, 2010, 12:36:22 pm »
 Здравейте, аз съм от Велико Търново с едно дете на 10г. и два спонтанни аборта миналата година и тази в 5 и 10г.с. И при мен съмнението беше за нисък прогестерон, но терапията не помогна, така че моят съвет е да се поровите по-обстойно, защото аз сега страшно съжалявам, че не настоях. Лекаря каза, че досега просто не знаел към какво да се насочи, тъй като след първия аборт преди да отида при него в болницата ми бяха сложили какви ли не безумни диагнози /започнахме с извънматочна и като по чудо избегнах операцията,дай им да режат там :balk_149:,и приключихме с мола/. Сега било почти сигурно,че имам антифосфолипиден синдром,което си личало от хистологията. Много ме е страх да не пропуснем нещо,защото вече нямам сили :help1:
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #5 -: Януари 26, 2010, 13:12:52 pm »
Какво значи "антифосфолипиден синдром" и защо го е нямало, когато успешно си износила бременността с първото си дете? Обясни ми, наистина не знам какво е това. После, каква беше терапията, която не помогна за ниския прогестерон? Аз имах спонтанен аборт това лято и ми бяха предписали само дуфастон - три пъти дневно, но той не помогна. Даже точно около 13 г.с. ме накараха да го намаля на 2 пъти дневно, щото "ако бебето било момче, можело да се изпедерасти". И сега - на, нямам никакво бебе, ни момче, ни момиче. Трябвало е май да си поставям и утрогестан вагинално, ама... нямаше кой да ми каже. Затова те питам, каква беше терапията конкретно за прогестерона, която при теб не беше от полза. Да не е била същата като при мен?
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #6 -: Януари 26, 2010, 14:07:44 pm »
 Този синдром се отключва при определени обстоятелства в организма-като операция/имам секцио/ или аборт например като отговор на организма срещу загубата на кръв и се изразява в повишено съсирване на кръвта,което може да предизвика образуването на тромбове в плацентата и спиране на притока на свежа кръв от майката.
 Терапията ми беше с Утрогестан и Но-Шпа, започнах я малко преди зачеването, при първото леко прокървяване удвоихме дозата за 3 седмици и постепенно започнахме да я намаляме.Имах впредвид,че доктора се съмняваше за нисък прогестерон ,терапията помага на него,но не и ако имаш други проблеми, даже някъде четох, че тези НК-клетки, които са виновници за антифосфолипидния синдром се покачват при хормонална терапия.
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #7 -: Януари 26, 2010, 17:23:34 pm »
здравейте,това което мога да кажа е ,че при имунологията нищо не може да се предполага,трябва да си направиш имунологични изследвания.Казвам ти го от личен опит,тъй като и при мен се предполагаше нещо подобно,но при имунологичните не излезе нищо такова,а повишени НК клетки.Не експериментирай,а давай последователно.Не разбирам как така предполагат????Има си изследвания-направи ги.Ако имаш въпроси мога да помогна1
аделинк
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #8 -: Януари 26, 2010, 17:48:05 pm »
 Да, то точно това ми предстои,просто искам да кажа,че натам сочат нещата сега изчакваме първата редовна менструация и заминавам на имунолог.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #9 -: Януари 26, 2010, 18:04:13 pm »
здравейте на всички,
започвам нова тема,тъй като не намирам сходни във форума.аз имам син на 5г и през 2009г два спонтанни аборта в 6 и 8 г.с.Направила съм хормони,генекологични,имунологични и генетични изследвания.Като цяло имам проблем с щитовидната жлеза-Хашимото,като TSH е1.49,само MAT е 212(до122),също така NK клетки 14%.От всички изследвания това е проблема според д-р Даскалов,като той ми изписа следното:фолиева к-на,аспирин,геритамин,еутирокс 0.25,изопринозин по схема за 50 дни и вливане на Intralipid 20% 500ml i СЛЕД МЕСЕЦ НОВ ОПИТ!!!!!Аз сама реших да взимам и пчелен прашец,пчелно млечице и тинктура за имунната система.Искам да кажа че забременявам спонтанно без медикаменти(спермограмата е много добра)
моля  за съвет други момичета с подобни проблеми-има ли успешни бременности?Ккави други изследвания мога да направя? :bori_021:

имахме едно момиче във форума точно като теб. една успешна бременност, родено дете, след което два мисед аборта в ранни седмици. откри се при нея Хашимото - този синдром много пречи на задържането на бременността. започна да взема лекарства за Хашимотото и успя да износи успешно и да роди второто си дете. никът й беше Вени.

лекувай си Хашимотото, МАТ трябва да спадне в норма и нещата ще се оправят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #10 -: Януари 26, 2010, 18:06:40 pm »
Даже точно около 13 г.с. ме накараха да го намаля на 2 пъти дневно, щото "ако бебето било момче, можело да се изпедерасти".

ще те посъветвам да бягаш много надалече от лекарите, които са ти наговорили тези неща!
кажи откъде си, за да можем да те насочим към свестен лекар. побеснявам като чета за подобни безумия...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #11 -: Януари 26, 2010, 19:16:04 pm »
благодаря за отговора!потърсих момиче с такъв ник,но не намерих подобни публикации.Иначе,по въпроса с Хашимотото съм се заела-пия Еутирокс 0,25 +цефасел+вливанине на интралипид+омега 3.
аделинк
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #12 -: Януари 26, 2010, 21:56:59 pm »
това е линк към профила на Вени. тя беше много активен потребител тук, но гледам, че отдавна не е писала.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=profile;u=309
можеш да й разгледаш публикациите от преди 4 години, тогава беше бременна тя за втори път.

също, пусни едно търсене по ключова дума Хашимото във форума, излизат доста теми, свързани с бременността и задържането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #13 -: Януари 27, 2010, 09:51:00 am »
Благодаря ти за емоционалната подкрепа, jam. Аз съм от Разград, но след този спонтанен аборт ходя единствено при доцент Маркова във Майчин дом. На разградския доктор не му се сърдя много, защото аз кървях почти през седмица от 5 г.с. до 13 г.с, когато се случи нещастието. Предпочитам да мисля, че бременността е била обречена, разбираш ли. Сега много ме заболява като си помисля, че едни по-яки дози дуфастон в този момент са можели да предотвратят нещастието.

Най-голямата ирония на съдбата е, че ако/когато отново забременея, ще трябва да ме наблюдава гинеколог от Разград, защото ми се препоръчва да лежа през цялото време. Така че отново се връщам на темата кой е свястния гинеколог от моя град, който може да се погрижи за една бременна на 39 години?!?!?!?!?!?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: два спонтанни аборта и зелена светлина
« Отговор #14 -: Януари 27, 2010, 10:18:10 am »
Благодаря ти за емоционалната подкрепа, jam. Аз съм от Разград, но след този спонтанен аборт ходя единствено при доцент Маркова във Майчин дом. На разградския доктор не му се сърдя много, защото аз кървях почти през седмица от 5 г.с. до 13 г.с, когато се случи нещастието. Предпочитам да мисля, че бременността е била обречена, разбираш ли. Сега много ме заболява като си помисля, че едни по-яки дози дуфастон в този момент са можели да предотвратят нещастието.

Най-голямата ирония на съдбата е, че ако/когато отново забременея, ще трябва да ме наблюдава гинеколог от Разград, защото ми се препоръчва да лежа през цялото време. Така че отново се връщам на темата кой е свястния гинеколог от моя град, който може да се погрижи за една бременна на 39 години?!?!?!?!?!?


бременността най-вероятно си е била обречена. ти си поемала достатъчно дуфастон, за да я задържиш, ако проблемът е бил само ниския прогестерон. но обикновено, ниският прогестерон е следствие от лошо качество на яйцеклетката и нещата са навързани. аз реагирах срещу лекаря по 2 причини - първо, че дуфастон не се изписва след края на първия триместър, а той тогава само ти е намалил дозите, и второ - заради безумното изказване за "изпедерастяването на бебето" вследствие на дуфастона.

много е добре, че си се ориентирала към доц. Маркова и екипа й, това е правилно място.
не е и задължително да се налага да лежиш през цялото време при една нова бременност - тя може да е съвсем безпроблемна. все пак, наблюдението е много важно, права си, защото на 39 години рисковете са повече. желая ти успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!