0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #160 -: Януари 31, 2010, 10:58:43 am »
Мини, и аз да си кажа за израстването и боледуването. Синът ми доста боледуваше като малък - първите 5 години направи 5 пневмонии. Но като тръгна на предучилищна нямаше нито един ден отсъствие, направо не можех да повярвам на резкия обрат.

А "малинката" за захранване я печеля аз  :D, защото брат ми ме е захранил с "попарка"  8O от хляб, сирене и домат като съм била още кърмаче. Майка ми ме е оставила за няколко часа той да ме гледа, а те с баща ми са отишли на сватба. Обаче изникнал проблем с прибирането им и те закъснели за храненето ми. Брат ми, който тогава е бил на 15 години, се видял в чудо с мен и набързо ми спретнал страшна манджа. Майка ми се прибрала с препълнени гърди, но нямало кой да суче, защото аз съм спяла сладко-сладко.

Нуну, СЕУ-то е доста височко, но аз не разбирам много. Да се оправя бързо детенце!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #161 -: Януари 31, 2010, 11:18:11 am »
Много благодаря на всички за включването, проблема до сега наистина беше, че тя не прави типична бронхиална астма, или пък ларингоспазъм, просто си е някаква реакция на вирусите, но пък не е нормално, че зачести толкова, като нищо ще си докара астма, ако не се вземат мерки.
Този път овладяването беше по-трудно, може би защото не включих веднага антибиотик, реших че за момента няма смисъл, ще я проверим и утре при пулмлог как е и дали ще има нужда. Снощи спа доста спокойно, изкара цялата вечер без будене, спокойно и равномерно дишане, с леко прохъркване в зависимост от позата, която заемаше.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #162 -: Януари 31, 2010, 12:24:59 pm »
Благодаря на всички и аз. Днес детенце е доста по-добре, вече хапва, дори не е вдигала температура от вчера сутринта. И ние изкарахме една много спокойна нощ. Пу-пу. Дано да е така и занапред. Доколкото попрочетох и аз от ДКК се вижда, че се касае по-скоро за вирус, отколкото за бактериална инфекция, което ще рече че малко безмислено съм я натъпкала с антибиотик, ама ще ми е обица на ухото за друг път. А за СУЕ-то ще се доверя на доктора, че се дължи на борба с вируса, но след около 2 седмици ще пунем пак ПКК за да видим дали се е понижило.
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #163 -: Януари 31, 2010, 18:54:31 pm »
нуну, аз знам че повишеното СУЕ при деца не е голям проблем, радвам се че детенцето е добре вече :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #164 -: Януари 31, 2010, 19:43:47 pm »
nunu, не се обвинявай, понякога антибиотика си е точно на място, не бъди толкова негативно настроена
смята се, че до 3 дни Т подпомага организма да се пребори с действащ вирус, но поради тази причина пък пада имунитета и от една вирусна инфекцийка много бързо преминава в бактериална и тогава антибиотик така или иначе няма да се размине
не смятам, че трябва да сме крайни в тези ситуации
като пие детето АБ какво ще стане  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит