0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #140 -: Януари 29, 2010, 22:50:13 pm »
П.П. Бахти престъпленията признаваме на фона на останалата част от "действителното родителство".

 :balk_87:
Направо страшни :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #141 -: Януари 29, 2010, 23:07:02 pm »
:eating: на Преслава й тръгна да я захранват против волята ми, та след като на 8 месеца опита турски айрян, преди две седмици гепи кроасан с тортен крем, а миналата седмица кака й услужливо й предложи Данет какао  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #142 -: Януари 29, 2010, 23:20:46 pm »
Мдааа, и ние опитахме на 10,5 м. що е това пържен картоф и  луканка, близа, смука... :lol:
за сметка на това пък Деси тотално отказва да яде пържени картофи :lol:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #143 -: Януари 29, 2010, 23:33:11 pm »
Аз съ6то съм използвала ракийка :oops: за медицински цели, като направих оба4е компрес на китките и на 4елото на Симеон, когато не спада6е температурата от 39,5 гр. :oops: Майка ми така ми е правила, но съм била по голяма де, а той бе6е на 10 месеца тогава.
А за бири4ката и картофките :wink:, Беа опита към 1,6 год. пак на Макдоналдс :oops: и коли4ка си пиива от време на време, ама лайт или без кофеин :oops:
А и Симко опита луканка(за рожд. си ден), 4е Беа му предлага от вси4ко да си хапва, но не му хареса :D



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #144 -: Януари 29, 2010, 23:49:55 pm »
Мда, това с предлагането е повсеместно :lol: Моята беше пробвана с гумени мечета, саламчета, кашкавал, шоколад... Тя се кара за всичко, което другите ядат пред нея. Обожава да ръба моркови, ябълки, гевреци, коричка хляб... Всичко, на което да си чеше двата зъба :lol: И съм изненадана, че за разлика от батко си, се научи на 10 месеца да си дъвче всичко и не пасирам ядене :D
Мини, дано се оправи детенце!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #145 -: Януари 30, 2010, 07:53:08 am »
Мдам, аз пък като четох посред нощите как да сваля високата температура при бебе взех че й намазах ходилцата с мед, обух чорапки, сложих отгоре найлонови пликчета и пак чорапки. Това незнам защо се прави, но беше факт, че температурата спадна. Честно казано видя ми се по-безобидно пред компресите с вода и оцет й студените душове и мокри чаршафи...Сега като се сетя, че меда е силен алерген, а и щом се просмуква от кожата, май съм сбъркала, а? :oops:
Иначе относно захранването и ние опитахме сиренце на 6 м. и коричка хлебче, но това нищо не е, при условие че детето на брат ми е на няма и седем месеца, а вече отдавна е захранено с попара, киселчета, дават й да опитва всичко, което има на масата - пица, свинско, ближе целувки, кисела краставица..То вярно, че и тя си е доста ящна и като загледа с един жален поглед... :D Ама на мен ми се вижда прекалено! И като си отидем при нашите се почва едно- "Ама ти нищо не му даваш на това дете, то затова е толкова слабо" и т.н...или пък "На тая възраст тя вече трябва да яде..."и такааа казах си и аз :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #146 -: Януари 30, 2010, 11:07:24 am »
Нуну, как не се е изринало детето от меда :) Че щеше да се видиш в чудо :D На Алекс му правихме компрес, за кашлицата, хем е голям, хем беше добре намазан - така се изрина, все едно е шаркав.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #147 -: Януари 30, 2010, 11:32:12 am »
Момичета ползвайте Пулмекс Бейби ако искате да загрявате. Може да се мажат и ръчички и краченца и гърдички и гръбче. Само да предупредя, че се засилва кашлицата ако има такава, но и отпушва запушено носле, ако има такова.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #148 -: Януари 30, 2010, 11:33:58 am »
Ами Гане, сметнах, че щом са само ходилцата едва ли ще се изрине, незнам защо така реших :D
Ние тази сутрин, след като пак се събудихме с 38,3 температура ходихме да дадем кръв и урина за изследване. Лошото е, че стерилната урина ще бъде готова най-рано след 24 часа ако е чиста, а ако не чак във вторник.
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 11:38:11 am от nunu »
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #149 -: Януари 30, 2010, 11:49:04 am »
Гледам, клуб на анонимните безотговорници сте си заформили с тези самопризнания :)

мини, много мъчно ни стана за адашчето, дано бързо се справите и да няма спазъм.

нуну, и на вас много ви се събра, ама и ме е яд на лекарите ви значи - още при първите 1-2 дни с тези температури трябваше да пуснат изследвания. Кръвните могат да датат индикация дали е вирус, а пък ако е бактерия, досега и секрети да бяха излезли и да знаете какво борите. Бързо да се оправя Дара!

И всички останали болничета също!

Ние сме в отбора от четвъртък - без температури, но и аз, и двете децаот сряда сме с някаква хрема, която до четв вече беше обилна и жълта и сега си чакаме секретите. Готова съм да се обзаложа, че пак ще е любимия ни пневмокок, това ни е модата тази зима...

За мамите, които се тревожеха, че са приети сега в ясла 2 - и аз бих казала като Гери, запишете ги децата, особено ако това ви е желаното ОДЗ. Защото за на есен не се знае знае ли се - там децата от ясла 2 минават нагоре автоматично и не остават много места за обявяване за 1 група. След като ги запишете, може и месец да протакате тръгването, то и без това изследванията си изискват технологично време, после ще има неизбежно и болести, много градини обявяват почивки през лятото... Мише и габи, абе ако сте 19-20 чакащ и има 0 свободни места, даже не знам дали си струва да триете кандидатурата сега, пък след 1 март пак, просто шансът да се освободят 20 места на текущи класирания до края на февруари си е нулев. Но както и да направите - дали оставяне на кандидатурата сега или триене и нова след 1 март - резултатът ще е все същия, така че все е правилно. Хубав уикенд...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #150 -: Януари 30, 2010, 11:50:44 am »
нуну, трябваше още онзи ден да пуснете
разберете- това е начина, никой педиатър тук не практикува, но ако искаме да сме сигурни ако трябва ще си го плащаме
не може да подържа толкова време без нищо Т, поне едни секрети да бяхте пуснали
от цялата работа детето страда
20 лева нищо не са, ако ще дадат резултати за лечение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #151 -: Януари 30, 2010, 12:03:28 pm »
Абе имаше една тема на Фуси за лошите майки, май там трябва да пишем :D
Мини, как е Стефи?
Аз не мога да разбера мойта щерка защо така - през деня няма грам температура, вечер вдига до 38 :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #152 -: Януари 30, 2010, 12:08:38 pm »
Ей и ние цялото семейство вече 2 седмици сме с ужасни зелени и гъсти сополи, но посявката е чиста. Вирус е, но много гаден и бавно минава.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #153 -: Януари 30, 2010, 12:16:26 pm »
снощи беше по-спокойно
правихме инхалация в 11:30 и после чак в 4 сутринта
последната я държа до 9 и сега все още не сме правили
нещо не можах да се адаптирам с бейбихалера и инхалаторния вентолин, сега правя това, което мога /за вентолина говоря/
Нуну- само да ти кажа, не те обвинявам, нека не ти звучи така, опитвам се да ти помогна и на детето най-вече
убедих се, че не разсъждаваме ли сами, никой няма да го направи
Стефания прави 6ти спазъм, трябваше ли аз да питам за Флексотайд, при условие, че ако в рамките на 12 месеца има повече от 3 спазъма се включва на детето
а иначе си ми взема двайсет лева за преглед, нищо че преглежда и по каса и винаги мога да притичам до личния лекар да си взема направление /през една кооперация са им кабинетите/
даже вчера услужливо ми предложи да бие на Стефания Урбазона, да не би да отива да й взема направление и да не изкара някой лев
яд ме е, защото предния път й звънях цял ден, вдигна ми чак следобед и няколко пъти каза, че вече не е на кабинет, била до обяд
бях се зарекла, че повече без направление няма да отида, но пак от мен да мине
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 12:20:05 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #154 -: Януари 30, 2010, 12:18:36 pm »
Дано отминава вече, че се измъчи детенце!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #155 -: Януари 30, 2010, 12:32:28 pm »

Нуну- само да ти кажа, не те обвинявам, нека не ти звучи така, опитвам се да ти помогна и на детето най-вече
убедих се, че не разсъждаваме ли сами, никой няма да го направи

Аз абсолютно съм съгласна с теб, но като не ми каже лекар да пусна и какви изследвания да пусна аз как да знам?! Още повече че трябва някой да ми ги разтълкува после, нали така? Изобщо не ми е за направлението, но и частният тук в квартала ми каза да пусна изследвания чак на третия ден ако не се оправи... :( А за личната изобщо не ми се говори, да съм чакала 72 часа за да подейства антибиотика, думи нямам...Май ще трябва да запиша едно второ висше медицина и да се оправям както аз си знам :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #156 -: Януари 30, 2010, 12:40:05 pm »
ако антибиотика е Аугментин, правилно ти е казала за 72-то часа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #157 -: Януари 30, 2010, 13:50:02 pm »
Нуну, питаш тук, или д-р Бърди, не е опасно когато си самоназначиш кръвна картина, урина или посявки, напротив. А разчитането е никакъв проблем, има си референтни граници, а едва ли като отидеш при лекаря с готовите изследвания едва ли ще ти откаже да назначи лечение.
Незнам, може би аз да съм нещо повредена, но предпочитам да ми е ясна ситуацията от колкото да седя с дни и да се кръстя да й спадне Т или да спре да кашля....
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #158 -: Януари 30, 2010, 14:14:44 pm »
Прави сте, разбира се, сама съм си виновна, че седя и чакам. Надявам се да ми бъде простено, но ми е за първи път детето ми да вдига температура и изобщо да се разболява по-сериозно :oops: За друг път ще знам :D
Понеже излязоха лабораторните изследвания ще споделя притесненията си - СУЕ 85 мм/н /при норма до 25/, левкоцити - 12,10 /при норма 3,5-10,5/, другите показатели са относително в норма. Аз видимо се втрещих при тази утайка, веднага звъннах на д-ра и според него се касае за вирус, изключва бактериална инфекция, а за ускорената утайка каза, че било нормално, т.к. организма се борел с инфекцията. И все пак не е ли много голяма според вас? Яко ме хвана шубето! В обикновена урина засега нищо не излезе, чакаме да излязат резултатите от стерилната до 24 часа.
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 15:17:49 pm от nunu »
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #159 -: Януари 31, 2010, 10:53:06 am »
На мен пък Тодор точно от Пулмекс бейби ми се изрина. Още докато го мажех започна да пищи и да плаче и след като го облякох продължи. Като погледнах под бодито се оказа, че целите му гърди са на големи червени петна. Веднага го изкъпах и го намазах с поддържащ крем на Пенатен и се успокои детето. От тогава Пулмекс не ползвам, но и никога не съм мазала с алкохол или мед. Няколко пъти само сме слагали сол в коритото с водата, когато го къпем.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.