0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #60 -: Януари 26, 2010, 16:32:37 pm »
И аз да изкажа благодарности на Мармотче! Добавихме като първо желание една ЦДГ.
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #61 -: Януари 26, 2010, 17:47:50 pm »
Уф, и аз най сетне се преборих със записването.Сега имам още едно питане.Понеже съм отбелязала 2 ЦДГ-та,като се надявам да го вземат естествено в първото.Та...ако не се класила в първото,а във второто-първото отпада ли?

*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #62 -: Януари 26, 2010, 17:58:56 pm »
Уф..като ви чета с тия температури и ме хваща шубето. Дари вече втори ден е с температура която, както казва Мини, не пада под 37,5. Дори нощес стигна до 39 като се наложи да прилагам бабешки методи за свалянето й. Панадола не помогна и в тоя ред на мисли искам да ви попитам какво средство използвате при температура - Панадол, Калпол, Нурофен? Аз взех за всеки случай и нурофен и свещички ефералган ако стане много напечено положението. Бях чела, че някои ги редуват - нурофен с панадол? Аз досега съм давала панадол в единични случаи и незнам добре ли е да се смесват с нурофена, предвид това, че съдържат различни съставки /едното парацетамол другото ибупрофен/? Сутринта я водихме при личната и имаше само зачервено гърло + никнещи 4 горни резеца, ама вече не ми се вярва да се дължи на тях..Каза ни да продължаваме с панадола и ако до утре на обяд не настъпи подобрение да започнем някакъв сироп - суметролим /като четох листовката има противобактериално действие/. Незнам дали не сме лепнали някой вирус..
Гане, и Дари дишаше тежко и учестено, за хрипове личната каза, че няма, но защо не минава тази температура. :(
Айде стига съм ви се оплаквала. Болните дечица бързо да оздравяват /сега разбрах наистина какво е
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #63 -: Януари 26, 2010, 18:15:02 pm »
Нуну, суметролима си е чист АБ, незнам защо го изписват масово повечето педиатри, това си е бисептол на сироп и далеч не е най-подходящия АБ за бебета и деца. Ако има наистина нужда от АБ просто помоли за друг.

Гери, честито ти пораснало момче, много да е здрав и умерено палав :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #64 -: Януари 26, 2010, 18:26:31 pm »
Нуну, аз редувах като почнах с Нурофен 60 мг свещичка, ако в рамките на под 6 часа /да речем 4-5/ вдигне отново давам доза панадол сироп /или свещичка панадол слагам/, след това вече при нужда както се стекат обстоятелствата
Нурофен се дава на минимум 6 часа доза, не повече от 4 пъти на ден, най-добре да е на 8 часа и само при нужда
последния ден например Преслава ми вдигна през 12 часа, слагала съм само Нурофен
отиди утре сутрин и пусни секрети на детето, сигурно е вирус, но е хубаво да се провери и това, може и кръвна картина
педиатъра не би трябвало да ти откаже направления

антибиотика на Преслава беше назначен на база антибиограма от предната седмица по повод боледуването на кака й
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #65 -: Януари 26, 2010, 18:34:52 pm »
Нуну, суметролима си е чист АБ, незнам защо го изписват масово повечето педиатри, това си е бисептол на сироп и далеч не е най-подходящия АБ за бебета и деца. Ако има наистина нужда от АБ просто помоли за друг.
Явно изобщо не се посвеняват да го изписват, защото като казах на съседката какво са ни изписали и на тях е изписвано същото /не сме при един и същи педиатър/ :x
Мини, нашата педиатърка хич не обича да дава направления, а по-скоро изписва лекарства наизуст. Нещо много взех да й се дразня напоследък...Но ако не мине ще отида да си искам направление или направо ще отида да пусна секрети или кръв и урина, това на нищо не прилича! :x
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #66 -: Януари 27, 2010, 07:43:12 am »
Нуну, ситуацията със суметролима е масова практика!
Като се роди Калина, Митака изкара зверски грип.
Коментирах ситуацията у дома с педиатърката в Токуда
и тя ми обясни същото което на теб ти е написала Стефи.
Беше с изключително негативно отношение към него като продукт, действие и приложение!
Състоянието на Митака си беще за АБ, но не и Суметролим!
Да и минава бързо на Дарунка!

Калина понесе много спокойно ваксината вчера.
Смя се при боцкането, а после у дома плака малко преди сън.
Минахме само с компрес с реванол.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #67 -: Януари 27, 2010, 10:49:19 am »
Мише, браво на Калина! Радвам се, че е минало леко...

нуну, да оздравява Дари бързо!



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #68 -: Януари 27, 2010, 11:01:20 am »
Благодаря ви много! Днес сме по-добре, нощес ми вдигна до 39,3 - сложих свещичка ефералган и стабилизирахме положението. Тази сутрин пак имаше лека температура, но реших да продължа с панадола и да изчакам да видим днес как ще е положението, че хич не ми се изкарва на този студ да я водя по доктори. Реших, че повече изобщо няма да се занимавам с личната, освен за месечните консултации :(
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #69 -: Януари 27, 2010, 12:46:20 pm »
nunu, при много висока температура аз давам направо Нурофен - и при двете ми деца Панадол просто не действа при температура над 38 градуса. СтефиЗ беше споделила същите наблюдения и за Деси. А над 39 градуса вече давам Хексалгин. Дано не ви се налага.

Уф, и аз най сетне се преборих със записването.Сега имам още едно питане.Понеже съм отбелязала 2 ЦДГ-та,като се надявам да го вземат естествено в първото.Та...ако не се класила в първото,а във второто-първото отпада ли?
parsi, не, няма да отпадне, кандидатурата ще си остане. При класиране автоматично се трият кандидатурите за по-ниските желания. Например, ако имаш кандидатури за 5 градини и ви класират по 2-ро желание, тогава ще се изтрият автоматично кандидатурите по желания 3, 4 и 5, а тази по 1-во желание ще остане. Ако в последствие решиш, че все пак искаш да кандидатстваш в градината, която е била 4-то желание, винаги можеш пак да я добавиш като кандидатура, но вече ще е с нов входящ номер, с по-късната дата на повторното добавяне.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #70 -: Януари 27, 2010, 12:51:20 pm »
мармотче, пробвах с нурофен, но изобщо не искаше да го пие, затова приложих свещичките ефералган, които уж бях взела за краен случай...  :(
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #71 -: Януари 27, 2010, 13:16:34 pm »
мармотче, пробвах с нурофен, но изобщо не искаше да го пие, затова приложих свещичките ефералган, които уж бях взела за краен случай...  :(
Аз да се включа ни вклин ни в ръкав  :oops: само да кажа че ние нурофена не го близваме за разлика от панадола без проблем си го приема като се е налагало , а от свещичките ефералган след това имаме разстройство може би е до детето но да си кажа!
А и да се оплача че на всичко отгоре днес се събуди с хрема дано овладеем нещата  :(
« Последна редакция: Януари 27, 2010, 13:18:41 pm от Виктория »
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #72 -: Януари 27, 2010, 13:28:07 pm »
Аз да се включа ни вклин ни в ръкав  :oops: само да кажа че ние нурофена не го близваме за разлика от панадола без проблем си го приема като се е налагало
и ние така, но пък от панадола не иска да спада температурата.
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #73 -: Януари 27, 2010, 13:32:53 pm »
Ами то има и Нурофен на свещички... Аз през устата не се моря да давам, свещички и това е, иначе си тровим взаимно живота, плюят и двамата насреща ми и ми вдигат кръвното... Ако някой си пада по хомеопатията има свещички "вибуркол", те са за сваляне на температура и могат да се слагат на 4 часа докато спадне температурата. Нашата лична, нали има и специалност хомеопатия, че ги ползвам при децата от време на време.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #74 -: Януари 27, 2010, 13:35:06 pm »
Здравейте всички!
Мармотче, ще се включа и аз по темата за детските градини, и понеже може да не съм изчела всичко внимателно, ще моля за извинение, но искам и аз да те питам нещо: Пипълнила съм кандидатура на детето, като съм посочила 4 ОДЗ та. Родени сме 2007 г., и идеята ми е да кандидатстваме за 1 ва група от септември 2010. Но сега излизаме като текущи чакащи за последна яслена група за тази година и имаме и входящи номера.
Не искам да я пускам преди септември на ясна, искам направо на градина. Дали не е уместно да изтрия кандидатурата? И кога да канзизатствам отново. Има ли такава опция ако сега ни приемат на ясла, а ние не се запишем, автоматично кандидатурата да продължи за 1 ва градинска група? ДАно да съм обяснила разбираево въпроса и мнооого благодаря! :ask: :bighug:
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #75 -: Януари 27, 2010, 13:37:14 pm »
Мармотче,отново ти благодаря :)
За температурата и ние сме доволни от свещички "Нурофен".До Хексалгин слава богу не сме стигали макар да го имам за всеки случай.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #76 -: Януари 27, 2010, 13:54:29 pm »
Гери, от свещички хубаво, ама като имаш едно рогато, дето се опитва да ги изака :x
Оф, много странна работа с тая температура - непрекъснато държи 38.2, не пада, дадох обаче нурофен сироп и й светна малко. Сега ровим из шкафовете и подреждаме.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #77 -: Януари 27, 2010, 14:03:25 pm »
До 38 оставям организма сам да се пребори, след 38 давам Нурофен или Панадол!
Всяко дете реагира различно, при Митака Нурофена е по-ефикасен за болка,
а Панадола сваля температурата!
Свещички и да искам не мога да слагам, той винаги е с разстройство когато има висока температура!
Капки Хексалгин съм давала няколко пъти, като видя температура над 39 и ми настръхва косата!
Плюс него правя компреси с хладка вода и малко оцет, като топя два чифта чорапки и ги "обувам" на ръцете и краката!
Признавам си два пъти при 39.9 и 40 съм увивала и в мокър чаршаф за по 2 мин,
не съм имала време да пълня вана!

Гане  :bighug:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #78 -: Януари 27, 2010, 14:31:18 pm »
Гане, писала си по-горе че сте имали студени крайници. Покрай първата висока температура, която вдигна Лея, научих че за да овладееш температурата трябва да стоплиш студените крайници. Може с масаж, аз обувам вълнени чорапи. Убедих се, че температурата тръгва надолу само тогава, когато периферията се затопли. Студената периферия означава, че организмът помпа кръв към сърцето и така температурата се качва.
Най-ефективно средство според моя опит за сваляне на температурата е топене във вода с градус два по-студена от телесната температура. Даже Хексалгин не действаше толкова безотказно при нас. Ако поддържа 38,2 не е страшно, особево щом си и играе, бих дала антипирептик само ако се страхувах, че ще се вдигне още преди да изтекат 6-те часа от вече дадената доза.
Дано детето се оправи бързо!
« Последна редакция: Януари 27, 2010, 14:38:53 pm от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #79 -: Януари 27, 2010, 14:34:22 pm »
Мийя, по принцип и аз затоплям веднага, но при Алекс така започва като има опасност от температурен гърч. Та предполагам и Мила ще е така. Сега и просветна и шета ли шета :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю