0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #40 -: Януари 26, 2010, 00:47:23 am »
Не мисля, че МПР може да даде толкова силна реакция с висока Т.Имам опит с поставяне при 12 годишните, при тях никога не дава реакция, дори на мястото на убождане.Затова като идваха за ваксина единия месец им слагах МПР, а следващия ТД, защото е доста болезнена и да не ги плаша.
Тошето изкара ваксините с Панадол, много плачеше и имаше Т, първия път над 38, следващите дози по-ниска.Сега като се замисля за реваксинацията и  не знам.Освен това на всяка консултация реве като заклан без нищо да му правят, камо ли да го бодат, а скоро ще почне и да разбира повечко.
Мини при стафилококи, ако е ст.ауреус много ефикасен е Бактробан крем.Но трябва всички в къщи да се иследват, може да сте носители.Имахме подобен случай преди години и родителите лекуваха първо себе си, после като се увериха в ефекта и детето.Ако съм разбрала правилно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #41 -: Януари 26, 2010, 01:01:15 am »
Не мисля, че МПР може да даде толкова силна реакция с висока Т.Имам опит с поставяне при 12 годишните, при тях никога не дава реакция

е, нека не сравняваме един 12-годишен организъм с един 13-месечен, все пак...

чела съм, че понякога след МПР ваксина (каквато е Приорикс) се получава лек вариант на рубеола - обрив и Т, ама май ставаше дума за 14 дни след ваксината.
може да е съвсем несвързано с ваксината. постваксинална Т толкова дълго време не е типично.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #42 -: Януари 26, 2010, 04:08:33 am »
Elfita, изследвахме се, всички мазахме бактробан
просто е трябвало и малката да се разболее, явно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #43 -: Януари 26, 2010, 08:42:17 am »
С него имахме проблеми само след реваксинацията с Пентаксим. Биха му я в ръчичката

ами не се слага в ръчичката тая ваксина. може това да е допринесло...

Е, ти направо ме изпоти :( Честно казано и за секунда не съм се замислила за това, защото нали след навършване на 12-месечна възраст Превенара се поставя в делтоидния мускул и някакси логично ми се видя и Пентаксима да е така :oops: Сега по-важният, макар и сигурно глупав въпрос, е дали всъщност детето е реваксинирано?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #44 -: Януари 26, 2010, 09:37:55 am »
чела съм, че понякога след МПР ваксина (каквато е Приорикс) се получава лек вариант на рубеола - обрив и Т, ама май ставаше дума за 14 дни след ваксината.
може да е съвсем несвързано с ваксината. постваксинална Т толкова дълго време не е типично.
Доколкото си спомням след тази ваксина са възможни такива реакции, които наистина да се проявят до 14 дни след поставянето й. Самата ваксина е много тежка и по думите на педиатърката ни, много разстройва организма на децата. Мия не е вдигала температура, но просто не беше на себе си -само лежеше, мрънкаше, не искаше да яде и с един нефокусиран поглед. Направо си бяхме изкарали акъла, но Слава Богу мина след около 2 седмици.
Гери, да ти е живо и здраво порасналото момченце :).
<br />[link=http:
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #45 -: Януари 26, 2010, 10:16:46 am »
Гане, наистина при Приорикс има такива реакции и то поне седмица след поставянето й. При Яни също няколко дена имаше Т без никакви данни за вирус. Давай Панадол.
За ваксинирането след годинката си спомням, че Бърди беше писал. След 15 м. се слага в ръчичката (дано не бъркам).


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #46 -: Януари 26, 2010, 10:34:45 am »
За вълнуващите се от детските градини - ...
...А нов входящ номер как ще получим, като се регистрираме отново ли?

Не, автоматично ще бъде присъдена като входящ номер датата на първото класиране за 2010 г. Кандидатурите са валидни и за следващи години, докато се класира детето. Виж точка 4.5 тук http://kg.sofia.bg/?page=faq#4. Единственото неясно досега беше дали завинаги през годините си носиш входящия номер от първоначалното кандидатстване, или се присъжда нов за всяка септемврийска кампания. Сега писаха, че всяка година ще е нов, изравняват шансовете на всички деца с равни точки, които са на опашката в момента на първото класиране.

Бързо оздравяване на всички болнички дечица!

Гери, честито порастнало момченце.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #47 -: Януари 26, 2010, 10:46:07 am »
Благодаря, на всички за пожеланията! :)

Моите и двамата не са имали проблем с ваксините. На Стефан другия месец ако е здрав ще му слагаме Приорикс, но при Ели нямаше странични ефекти. Панадол също не съм давала...

Бързо оздравяване на всички!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #48 -: Януари 26, 2010, 10:52:56 am »
За вълнуващите се от детските градини - отговор на ИСОДГ на въпроса дали ще се нулират датите на кандидатурите в новата кампания за септември 2010: "Кандидатурите във всички ОДЗ, в които сте кандидатствали ще се запазят, но не и входящите номера. По сегашните правила, преди старта на всяка една кампания за кандидатстване за учебната година, входящите номера се нулират, за да имат всички деца еднакъв шанс за класиране. Входящите номера важат само за текущите класирания за настоящата учебна година"
Мармотче, много благодаря за хубавите обяснения! В нашия случай по-разумно ще е да изтрия кандидатурата, значи. На всички кандидатстващи стискам палци!
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #49 -: Януари 26, 2010, 10:53:47 am »
На адаша прекрасно детство желаем, кака да го слуша много и да го учи на по-малко бели, че той като гледам бързо схваща. Гери- честито ти порастнало момченце.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #50 -: Януари 26, 2010, 11:06:59 am »
За вълнуващите се от детските градини ...
В нашия случай по-разумно ще е да изтрия кандидатурата, значи. На всички кандидатстващи стискам палци!

Фреши, това не го разбрах. Защо да я триеш? Ако ти е удобна градината, остави си я, тя автоматично ще се прехвърли като кандидатура за 1 група догодина. А може и да ви приемат преди това. Изтрий я само ако изобщо не искаш да ви приемат тази година.

Също, ако още не знаете, от снощи може да се попълват предварителни кандидатури за набор 2009 за ясла и 2007 за ЦДГ, http://kg.sofia.bg/?page=news&id=346
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #51 -: Януари 26, 2010, 12:26:55 pm »
Мармотче,благодаря за инфото :)Аз пак немога да се справя с кандидатстването  :oops: :?
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 12:36:13 pm от parsi »

*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #52 -: Януари 26, 2010, 12:35:31 pm »
Мармотче, искам и аз да ти благодаря за времето и търпението, които отделяш, за да обясняваш толкова подробно нещата около кандидатстването в ДГ. Информацията, която даваш, ми е много полезна!

А на Гери - честито порастнало юначе :D
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #53 -: Януари 26, 2010, 12:45:12 pm »
Мармотче,  :thankyousign:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #54 -: Януари 26, 2010, 13:12:44 pm »
Привет и от нас.
Здрави дечица и дано се стопли времето, че вече издивяваме в къщи.  :x

Мармотче, и аз много благодаря за изчерпателната информация и отделеното време и търпение. И мен ме интересуваше това за входящия номер, че късно се регистрирах 15.06.09г. Бях с идеята да я пускам септември 2010г. Това с нулирането ме устройва, ще имаме по голям шанс за тази година. Ако не частна ясла, пък за ДГ все си мисля че ще се класираме 2011г.

Гане, сега съвсем се притесних за Приорикс-а.  :oops:
Ние я сложихме на 20.01 и засега нищо и няма на малката. А педиатърът ме увери че нямало странични ефекти  :? Бях чела че е възможно да има ......

Започнах да работя на хонорар от този месец и понеже единственото ми свободно и спокойно време е след 21.00ч ми идва малко множко да работя до 01ч през нощта. Но няма начин трябва да вържем семейния бюджет до септември-октомври.

Gery, малко на патерица.  :oops: Честито ти пораснало момче. Много здраве и по малко бели.

Андрея вече почна с белите, заля се с супата на баща си. Добре че не беше топла, но как я докачи диването не знам, беше на 10см от ръба на масата. Устрои ми среднощно миене на трапезарията  :D Явно трябва да имам очи и на гърба и не само :-)

Лек и весел ден от нас.
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 13:20:20 pm от Малина »


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #55 -: Януари 26, 2010, 14:34:05 pm »
Завърнахме се от доктор. Явно има някаква инфекция защото СРП-то е високо. За сметка на това обаче са чисти уши, гърло, гърди, та сега борим температурата. Бях полудяла, защото докторите, при които ходим ми отказаха час - малката се влоши нощес, вдигна над 39, цялата пареше, тресеше се, а ръцете й бяха лед студени и диша тежко и с хрипове...
Не ми се беше случвало до сега да ми откажат час :x Но съм решила сега като се върне мъжа ми да подам оплакване, не може такова отношение просто :x
Лейди, дадоха ни и на нас туя, доктора смята, че до утре трябва да е паднала температурата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #56 -: Януари 26, 2010, 14:53:11 pm »
Гане, Преславка беше точно така- особено като я водих при частния педиатър и като я преслуша чак устичката й трепереше, цялата се тресеше, направо сърцето ми в петите долу падна  :?
ако е същото както при нея- според Бърди минава за 7-12 дни вируса, единственото нещо е нурофен, за да свалям Т и да облекчаваме болките ако има
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #57 -: Януари 26, 2010, 15:32:57 pm »
Пфуууу Гане, да му минава на детенце, бързо, бързо! :hug2:

Мармотче и аз  :thankyousign: за информационното просветление на Джунглата Детски градини!

Гери, зло да го забрави Стефунко, да е здрав, силен и усмихнат!
 :occasion13: от нашата група!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #58 -: Януари 26, 2010, 15:51:10 pm »
Мини, не знам, те минаха вече 5 дена. Да се надяваме, че ще мине скоро, че се изтормози детето :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #59 -: Януари 26, 2010, 16:03:16 pm »
За вълнуващите се от детските градини ...
В нашия случай по-разумно ще е да изтрия кандидатурата, значи. На всички кандидатстващи стискам палци!

Фреши, това не го разбрах. Защо да я триеш? Ако ти е удобна градината, остави си я, тя автоматично ще се прехвърли като кандидатура за 1 група догодина. А може и да ви приемат преди това. Изтрий я само ако изобщо не искаш да ви приемат тази година.


Тази, на която съм хвърлила око и ни е по-близка, е ЦДГ, надявам се за нея да си запазим трите точки. Така или иначе, сега имаме баба на разположение и за ДГ ще мислим чак догодина, и без друго е роден ноември и тази в края ще е едва на две, след като имаме друга възможност, не ми се иска ясла. Та затова, да не вземат да ни класират в тази година, като дадат на всички еднакви номера.

Мартинчо за първи път в живота си боледува, като бяхме на гости  в Лондон. Не е вдигал температура, но доста време мотае една кашлица. В началото не сме му давали нищо, накрая един сироп за кашлица по препоръка на личната, но не видях кой знае какъв ефект. Аз самата се разболях и за разлика от друг път, не ми минава от самосебе си и даже сега ми дадоха нов болничен, че нещата не били добре. Пия чайове и чакам да ми мине :? Може да сме забърсали някой свински грип, мои близки, които го изкарали, казват същото - без температура, но много упорит, уж минава към един момент и оттам се започва отново.
Дано всички болнички деца се оправят бързо-бързо!
Благодаря ти, Бени!