0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #20 -: Януари 25, 2010, 15:29:02 pm »
То пък човек да не се похвали. :( Днес Даруна не спа както обикновено по час - час и половина дневен сън, а дремна на два пъти по за 1/2 час като се събуждаше с рев. Доста топличка ми се видя като я пипнах, та се оказа, че сме с температура - 37,9. Надявам се да е от пробива на единия горен резец, който ни мъчи от няколко дни, но ще видим. Ако не спадне ще я водя при личната, не ми се излизаше в този студ, но няма как...Дадох една доза панадол, сега чакам да видим. :(
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #21 -: Януари 25, 2010, 16:43:11 pm »
Аз минвам само да се разпиша.
Не съм давала Панадол при имунизация, но ние много леко ги минавахме.

Иначе Георги е здрав. Това е нещото, което ме успокоява.
Толкова сме буйни, буйни, буйни ..., че се опитваме да го опазим жив. То не бяха разтежения на сухожилия, разцепени устни, изгаряния ... ама каквото се сетите.
Не да влезна в сайта, ами време нямам дори компа да пусна.
Само да ми е жив и здрав.

Ходих да разпитвам как стои въпроса с яслите. Няма да имаме проблеми с приема, но ме притеснява как ще се адаптира детето.
Искат да подам документи през март, а на мен ми се ще да го пусна през юни. Малко грипозен още ми се вижда този месец.

*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #22 -: Януари 25, 2010, 16:49:51 pm »
Здрава и спокойна седмица и от нас.
Мише, Каоян с втория Пентаксим ми направи страхотна реакция. 1 час стоях до колата при 20-та поликлиника и не можех да си тръгна. Беше с много висока Т и единствено свещичката Нурофен в чантата ме спаси. Но не смятам ., че трябва да даваш Панадол превантивно. На какво ще подейства? По-добре изчакай. Сложи студено компресче с риванол и дано се разминете с гадните ефекти.
Ние слагахме в петък Хепатит на Божана и реваксина на Яни. "Чудна" вечер последва. На него му се схвана ръката, а нея я боля крачето. :( Освен това се сдобих с болки в гърлото след срещата в чакалнята с едно силно кашлящо момченце. :x Аман от здравната ни система. :x


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #23 -: Януари 25, 2010, 16:57:37 pm »
С него имахме проблеми само след реваксинацията с Пентаксим. Биха му я в ръчичката

ами не се слага в ръчичката тая ваксина. може това да е допринесло...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #24 -: Януари 25, 2010, 17:58:56 pm »
Привет и от нас! Всички болни да оздравяват! :)

Аз спрях Ели от ясла за днес и утре, че е много студено и да не се разболее, тя пък взе да кашля, че ще видим дали и след вторник ще ходи... сега уж спи, но се чува да кашля...  :?
Иначе вече си имам "голямо момче" и понеже беше събота, а в почивните дни трудно стигам до компютър, снимка с рожденика и виртуалната почерпка ще пусна в другата тема ;)

Иначе преди малко му пуснах предварителната кандидатурата за ОДЗ...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #25 -: Януари 25, 2010, 18:05:54 pm »
Йеееееееее!!!! Уредих се с тема!  :D

Честитооооо  :lol:


Мишантичке, предполагам, че се досещаш, че преднина ми даде и "добрият" нощен сън, от който сън не ни хваща!  :D
 
Някой ден децата ще разберат, че едни от големите удоволствия на живота са да си похапнеш хубаво и след това да си поспинкаш още по-хубаво, а след това, като се събудиш,  да се освежиш с нещо леко и сладичко...всичкият стрес бяга след това...Но дотогава ще трябва да им повтаряме да спинкат и да се хранят добре.

За ваксините: На нашето момиче и ги биха в бедрата. Каза сестрата, ако се появят след това реакции като зачервяване и по-висока температура да и дадем Calpol (парацетамол), но не се е налагало.


За администрацията ни: Ами доста съм бясна в момента и се извинявам, ако се усети!
Значи, говорих преди малко с посолството ни за паспорта на Емма, за който подадохме документи юни месец и който трябваше да е готов по техни думи към Коледа.
Другарката отсреща ми държа такъв тон, че направо ми вдигна кръвното: трябвало да се обадим (ние?!) още преди месец, пита дали сме си платили поръчката (все едно могат да ни го направят, без да си платим предварително?!), не можа да го намери, пък търси и рови и се оказа, след половин час, като звъннах отново, че паспортът бил в някакъв плик, но не на мястото, където ги държали  и бил готов още август месец!!!
Просто загубих ума и дума от отношението и качеството на услугата. И типично по български ме накара да се чувствам аз (клиентът) виновна, че те имат абсолютно мърлява ориенталска администрация. Освен това трябва да си купя плик и да му сложа марки, който да им изпратя с обяснително писмо за случилото се и те след това щели да ни пратят паспорта с този плик. Накрая вече говорехме на два гласа с доста истерични нотки...
Е, моля ви се, едвам се сдържам да не ругая! Ама, и един плик ли нямат бе, Боже!

Много странно, защото Актът и за раждане получихме с техен плик, но септември месец!
Много се извинявам, че ви занимава с това, но ако някой колекционира отрицателни примери, ето  това е пример за това как не бива да се правят нещата по никой начин!!!!!!

Ами, лек ден!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #26 -: Януари 25, 2010, 18:21:22 pm »
Гери, да ти е живо и здраво порастналото момче! Да слушка, да папа и да прави умерени бели!
Рочичке, не съм изненадана...Много познато ми звучи. БГ консулството тук работи само 2 дни в седмицата, в определено време :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #27 -: Януари 25, 2010, 18:25:16 pm »
Гери, да ти е жив и здрав Стефан. Много да ви слуша и да ви радва, и да ти изправя по-рядко косите :D
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #28 -: Януари 25, 2010, 19:40:07 pm »
Гери,честит празник!Да ви е живо и здраво момченцето!
Желая му щастливо детство!


Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #29 -: Януари 25, 2010, 20:25:11 pm »
Мише, Панадол съм давала и аз, защото тя винаги беше с болки, неспокоен сън и нон стоп реване. Смятам, че ще я облекчи, щом е плакала много предния път.
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #30 -: Януари 25, 2010, 20:43:06 pm »
Гери, Честит Празник!!! Да сте послушни и да спинкате добре!!!


Гане, и за знам бе, мила! Нагледала съм се на какво ли не, не съм капризна или пък да съм забравила съвсем (всъщност, може и да съм позабравила как ежедневно ти се вдига адреналинът за какво ли не...). В случая ме подразни това, че мислехме да си ходим веднага след коледните празници за Йордановден, майка ми има имен ден;а и аз не съм си ходила към три години вече;и засега ще остане за есента чак... :(
Както и да е, да не ви занимавам повече...Извинявам се!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #31 -: Януари 25, 2010, 20:48:59 pm »
Няма за какво да се извиняваш, просто трябва да си имаш едно на ум и да ги малтретираш винаги дълго и продължително докато не си свършат работата. Най ми беше смешно - консула тук, поканен на служебно парти на мъжа ми и се запознават с него и колегите му и г-на казва - ето ви визитката, ако ни се наложи нещо да ви търсим, да може да помагате... И така... Тях ги няма никакви, ако трябва да вършат работа, ама иначе ти да им вършиш...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #32 -: Януари 25, 2010, 21:49:50 pm »
Чета аз за Панадола и поставянето на Пентаксим. Панадол никога не съм давала без нужда. Понеже някои ме в предишни теми ме упрекнаха , че не вярвам в хомеопатията: По съвет на предишната педиатърка на сина ни, която го лекуваше при всяко нещо първо хомеопатично, а после консервативно, още от първите ваксини съм давала по три дражета Туя /между час и половин час преди поставянето на ваксината/.  Вики не е имал сериозни проблеми на реакция - леко повишена до 37.5С температура,  леко зачервяване на мястото на убождане. Дали се дължи на организъм или е благодарение на Туя-та, не знам. Споделям опит, ако искате, пробвайте.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #33 -: Януари 25, 2010, 22:57:41 pm »
Оф, да ви попитам - след поставяне на ваксините за шарките /Приорикс/- след колко време е вероятно да се появи температура и колко време може да ни държи? На 18 януари ваксинираха Мила, на 22 - вдигна температура и от тогава до сега не я е свалила. Седим си все на 38-38.2, сваля я за около час два и пак наново. Не мога да слагам свещички, защото след всяка свещичка има поне по 2-3 памперса и няма никакъв ефект от тях. А тая вечер ми вдигна вече 38.6. Явно ще я водя на лекар утре, ама може ли да е от ваксината и да се панирам ли :? Вече 4 дни я държим тая температура, а няма никакви признаци за друго - няма хрема, няма зачервено гърло, не кашля... Егати мистерията :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #34 -: Януари 25, 2010, 23:05:57 pm »
ами нали при шарките има Т- Преслава беше така, но при нея беше аденовирусна инфекция, 4 дена Т, преди да почне да вдига конюнктивит
много се бях уплашила, тя 4 дена не успя да свали под 37,3  :?
пи антибиотик по мое настояване, достраша ме след толкова време Т да не тръгне бактериална инфекция, при все, че посявки от преди седмица показаха Стафилококи в носа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #35 -: Януари 25, 2010, 23:08:03 pm »
Мини, ама колко време ще трае това чудо? Не че няма да им се обадя на тея тука, щото ме нервят :x При нея нищо освен температурата няма. Тя я сваля, изкарва няколко часа така и пак я вдига. Вярно, че я сваля до 37.5 най-много, ама не е нон стоп 38
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #36 -: Януари 25, 2010, 23:13:07 pm »
ами 4 дена, пи Аугментин, който включих на 2то денонощие, подейства й чак след около 60 часа /два дена и половина/
и тя повече от 38,6 не вдигна, еднократно май 39 имаше, но там не съм сигурна баща й как измери Т
не зная без АБ дали щеше да свали- сигурно щеше, ама нали ти казах- не ми се рискуваше
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #37 -: Януари 25, 2010, 23:19:33 pm »
Ясно, ще видим какво ще ми кажат утре докторите, че то е сложно да склониш някой да дава антибиотик тук :x Благодаря ти!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #38 -: Януари 26, 2010, 00:07:24 am »
оф, дано да му минава на детето, другото ще го минете
питай Бърди, при нас разпозна от раз  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #39 -: Януари 26, 2010, 00:18:23 am »
Ами ще питам и него сутринта. Тъкмо се закрепиха и двамата здрави, сега наново :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю