0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
 Йеееееееее!!!! Уредих се с тема!  :D


Да сте здрави и усмихнати през тази седмица ви пожелавам!!!!


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #1 -: Януари 25, 2010, 06:54:52 am »
Йеееееееее!!!! Уредих се с тема!  :D

Честитооооо  :lol:

Привет и от нас!
Здрави деца / спокойни майки!

Утре ще ваксинираме Калината с втори Пентаксим, като си спомня как плака миналия път цяла вечер :?!
Митака не им реагираше по никакъв начин, чудя се дали да и дам доза панадол след това!?
При вашите деца как беше?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #2 -: Януари 25, 2010, 08:02:21 am »
Да ни е топло и щастливо в домовете, въпреки студа навън!

Мише, при нас нямаше никаква реакция, но след 3тата доза педиатърката ни каза да дам панадол превантивно. Слава богу и след нея нямаше реакция. Дано и при вас мине така.

Поздрави!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #3 -: Януари 25, 2010, 08:51:54 am »
Мише и Мила пралака много. Аз дадох :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #4 -: Януари 25, 2010, 09:08:16 am »
Мише, по съвет на нашата педиатърка, давах по 1 доза Панадол при третата и четвъртата реимунизация, и то сутринта преди ваксината, като тръгваме за поликлиниката. Дано няма неприятности с Калина този път!

_elfita
, видях, че имаш колебания за проходилките. Най-добре се посъветвай с ортопеда, разбира се. Аз съм разпитвала д-р Алексиев за това, той каза, че по мъничко да стоят в проходилка не е проблем. Но като цяло проходилките леко променят правилната позиция за прохождане (защото детето се накланя по-напред с цел да се избутва и да се движи само). Това няма доказан отрицателен ефект в дългосрочен план, единствено може да доведе до леко забавяне в прохождането, защото по-бавно ще намери правилната позиция за прохождане. И разбира се, винаги има риск от травми, колкото и да са стабилни и съвършени съвременните проходилки - т.е. ако му харесва, може да го слагаш по малко, но винаги да има човек, който го следи. Аз не съм ползвала за моите деца, но имахме walker-а на Чико, при него детето си го бута и позицията за прохождане не се променя. Но пък рискът да се спъне или падне си го има, пак трябва да се стои плътно до мъника.
« Последна редакция: Януари 25, 2010, 09:36:50 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #5 -: Януари 25, 2010, 09:22:42 am »
Добро утро,хубав ден,здрава седмица.Митко също ми прие много добре Пентаксима,но въпреки всичко съм давала по доза Панадол вечер.Не е плакал,но според мен зависи и как му се поставя.

Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #6 -: Януари 25, 2010, 11:11:48 am »
За вълнуващите се от детските градини - отговор на ИСОДГ на въпроса дали ще се нулират датите на кандидатурите в новата кампания за септември 2010: "Кандидатурите във всички ОДЗ, в които сте кандидатствали ще се запазят, но не и входящите номера. По сегашните правила, преди старта на всяка една кампания за кандидатстване за учебната година, входящите номера се нулират, за да имат всички деца еднакъв шанс за класиране. Входящите номера важат само за текущите класирания за настоящата учебна година"
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #7 -: Януари 25, 2010, 11:15:03 am »
Здрави и послушни деца, спокойни и наспали се майки да има!
Поради ужасния студ вече седмица при нас е невъзможно излизането навън и вече и двете не издържаме в къщи! Вики дори ме пита дали няма да я водя на ясла!
Дано вече започне да се постопля!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #8 -: Януари 25, 2010, 11:48:45 am »
Здрава и спокойна седмица на всички! Дават затопляне към края на тази седмица, но прочетох отново "новина" за втора вълна на свински грип през февруари. Аз си мисля, че просто заради ваксините, които идват през февруари се започва нова "рекламна кампания".
За пентаксима и ние поставихме за пореден път, но не съм давала панадол. Докато поставяха инж. се опитвах да го разсея, за да не плаче и много зависи от човека, който поставя инжекцията.
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #9 -: Януари 25, 2010, 13:03:32 pm »
Весела и здрава седмица и от нас !
И при нас нямаше реакция от поставянето на Пентаксим-а сестрата каза да дам панадол като се прибера и му дадох ,но май е до детето  :wink:
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #10 -: Януари 25, 2010, 13:23:49 pm »
Мише, знаеш, че Алекс също плака много след втория пентаксим. По съвет на педиатъра й на следващия пентаксим и дадох панадол. И след третия не плака май. Може и от болка в крачето да плаче Калина. Помня, че на реваксинацията Алекс каза, че я боли ръчичката.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #11 -: Януари 25, 2010, 13:52:59 pm »
Стефания след реимунизацията куцаше един ден, помня много се ошашках
сигурно боли, Мише- дай превантивно панадол, въпреки че Джам ще долети да се скара, че давам такъв съвет, гледам повечето са давали, включително и аз при първите имунизации
 а след втория пък й остана едно зачервено топченце, около 20 дена- помня, че и други майки го консатираха
« Последна редакция: Януари 25, 2010, 13:55:27 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #12 -: Януари 25, 2010, 14:01:13 pm »
За топченцето - като я боднат, прави се компресче с риванол, за да не остава и да не се подува.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #13 -: Януари 25, 2010, 14:13:51 pm »
Момичета,моля за помощ :?Смятам,че не съм от тъпите,но нещо немога да се справя със записването онлайн.Влизам във сайта,направих си профили на семейството и оттам зациклих.Влизах и във въпросната детска градина,която желая да посещава,но там е написано само някакво класиране до момента и не виждам опция за нови записвания.Ще съм ви много благодарна :)

*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #14 -: Януари 25, 2010, 14:33:16 pm »
Парси, кампанията по кандидатстването за ясла на набор 2009 - та година ще започне началото на февруари. Затова сега не те пуска да кандидатстваш :D И ние сме се регистрирали и сме в изчаквателна позиция!
Панадол аз не съм давала и при трите ни ваксинации /досега/, не сме имали проблеми, слава Богу. Една приятелка и мен ме беше посъветвала да дам превантивно, но аз реших, че ако не се налага няма да давам. Иначе Дари досега не ми е вдигала изобщо температура, да чукна на дърво. Панадол съм давала единствено 2-3 пъти вечер по една доза преди сън, когато е била много неспокойна при зъбоникнене.
Хубава и дай Боже към края по-топла седмица и от нас!
*
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #15 -: Януари 25, 2010, 14:36:58 pm »
Нуну,много ти благодаря.Имаше да умувам... :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #16 -: Януари 25, 2010, 14:57:13 pm »
Мише- дай превантивно панадол, въпреки че Джам ще долети да се скара, че давам такъв съвет

точно това ще направя :D
никога не съм давала Панадол "превантивно". питайте Бърди, ако искате. компрес с реванол на мястото на убождането - да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #17 -: Януари 25, 2010, 14:58:40 pm »
За вълнуващите се от детските градини - отговор на ИСОДГ на въпроса дали ще се нулират датите на кандидатурите в новата кампания за септември 2010: "Кандидатурите във всички ОДЗ, в които сте кандидатствали ще се запазят, но не и входящите номера. По сегашните правила, преди старта на всяка една кампания за кандидатстване за учебната година, входящите номера се нулират, за да имат всички деца еднакъв шанс за класиране. Входящите номера важат само за текущите класирания за настоящата учебна година"

Мармотче, благодаря за инфото! А нов входящ номер как ще получим, като се регистрираме отново ли? Извинете ако вече е обсъждано :oops:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #18 -: Януари 25, 2010, 15:09:25 pm »
Хубава седмица и от нас! Да сте здрави, че Тошито и тази седмица остава болен вкъщи с една много сложна организация за гледане.

С него имахме проблеми само след реваксинацията с Пентаксим. Биха му я в ръчичката и тя буквално стана двойна до следващия ден, дори вдигна и малко температура, но така и не разбрах колко, защото не ми позволи да му я измеря и след този случай се принудих да купя термометър за чело. Мажех го с реванол, защото и компреси не ми даваше да му правя и много се облекчи детето от това.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица - 25.01.10 - 31.01.10
« Отговор #19 -: Януари 25, 2010, 15:28:12 pm »
Благодаря ви  :flower:Момичета!
Миналия път плака много и си беше от болка.
Тогава и колики имаше, но не беше от тях.
Аз ще се въздържа да дам панадол превантивно, ако се случи пак тогава.
Компрес ще и сложа щом се приберем от консултацията!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)