0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лек от природата
« -: Януари 22, 2010, 20:00:18 pm »
Здравейте и от мен,досега не съм писала,но редовно чета и научавам много неща,Имам един въпрос-противопоказно ли е калолечението при ендометриоза и миотатичен възел,Благодаря предварително
Re: Лек от природата
« Отговор #1 -: Януари 23, 2010, 11:20:01 am »
Здравей,kremona!Може би имаш в предвид миоматичен възел.За ендометриозата не знам,но за възела мисля,че не е противопоказно калолечението,защото моята лекарка ми го препоръча,но във връзка с възпаление на малкия таз,което имам.За миомата мисля,че нито вреди,нито е от полза.
Къде ще правиш кални бани?
Re: Лек от природата
« Отговор #2 -: Януари 23, 2010, 18:30:28 pm »
Благодаря мерилин за отговора,Мисля да ходя в Поморие,но се притеснявам от противоречивите мнения,относно влиянието на калолечението при моята диагноза,
Re: Лек от природата
« Отговор #3 -: Януари 23, 2010, 18:52:36 pm »
Не се притеснявай,в санаториума в Поморие има гинеколог,който те преглежда и той ще ти назначи процедурите,които са подходящи за тебе.
Успех!!!
Re: Лек от природата
« Отговор #4 -: Януари 24, 2010, 17:06:57 pm »
Благодаря ти за пожеланието :)
Ти ходила ли си там на процедури?
Re: Лек от природата
« Отговор #5 -: Януари 24, 2010, 17:25:35 pm »
Ходила съм в санаториума и съм запозната с условията и процедурите,но не ги започнах.Живот и здраве пролетта смятам да направя малко кални бани и физиотерапия.
Re: Лек от природата
« Отговор #6 -: Януари 25, 2010, 23:14:32 pm »
Аз не съм много запозната с видовете процедури,които правят,но мисля и аз пролетта да отида,пък дано да има положителен резултат.Повечето лекари с които съм се консултирала са доста скептично настроени,но въпреки това смятам да пробвам.
Re: Лек от природата
« Отговор #7 -: Януари 30, 2010, 16:25:49 pm »
Здравейте, момичета!
И аз да се включа - въпреки, че след лапароскопита лекарят ми каза, че с тези запушени тръби няма смисъл от калолечение - все пак смятам да опитам... Нали знаете, че надеждата умира последна... и ще ви кажа защо. Август месец бяхме няколко дни на Старозагорските мин. бани - по цял ден се киснех в горещата вода - просто се разтапях от удоволствие - оказа се, че съм забременяла точно тази седмица по мои сметки, но за съжаление не успях да задържа бебчето. Доста трудно  преживях всичко станало, но така ми било писано...
Исках да попитам възможно ли е, ако аз успея да отида по НОИ , а мъжът ми да си плаща редовно - просто не ми се иска 10дни да съм сама - възможно ли е това - ако някой от вас е пробвал този вариант. Също исках да попитам в кой точно хотел сте ходили - понеже виждам, че са няколко по НОИ - на ВМА и Балнеохотел Поморие! Благодаря ви! :grouphug:
*
Re: Лек от природата
« Отговор #8 -: Януари 31, 2010, 20:01:49 pm »
отговор на Кремона
 Да,калолечението е противопоказно за ендомитриоза.Казвам го от личен опит .