0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, доктор Birdie! Моите близначета са на 1година и 6 месеца. Досега сме поставили всички ваксини по имунизационния календар, като сме ползвали Тетраксим. Бих искала да поставим и Акт Хиб и Превенар, но бихте ли ме посъветвали кога е удачно да бъдат поставени и през какъв период от време.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Сега. Незабавно.
Ако се започва с първа доза Акт-Хиб след 15 м възраст ( и до 5г възраст) само една доза е нужна.
Ако се започва с първа доза Превенар в диапазон 12-23м възраст, правим две дози през минимум 8 седмици една от друга.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
  Д-р Бърди ,може ли да бъдат поставени две ваксини наведнъж? Т.е."Пентаксим"  и "Хепатит Б" ? Не е ли противопоказно?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, може.
Не, не е противопоказано.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
  Д-р Бърди ,може ли да бъдат поставени две ваксини наведнъж? Т.е."Пентаксим"  и "Хепатит Б" ? Не е ли противопоказно?
Да, може.Не, не е противопоказано.

Много благодаря! :D
*
Оказа се, че педиатърката ни е болна и пак отложихме превенара за другата седмица най-вероятно. Има ли значение в коя част на хладилника ще се съхранява? Сложих ваксината на вратата на хладилника по съвет на сестрата, но понеже тя не е много запозната /по тази причина и отказа тя да я постави/, да попитам вас? Предварително благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добро е мястото... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Много Ви благодаря за отговора!  :)
Сега. Незабавно.
Ако се започва с първа доза Акт-Хиб след 15 м възраст ( и до 5г възраст) само една доза е нужна.
Ако се започва с първа доза Превенар в диапазон 12-23м възраст, правим две дози през минимум 8 седмици една от друга.
Много Ви благодаря за отговора! А между Превенар и Акт Хиб какъв интервал да спазим, коя първо да бием?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Седмица.
Няма значение коя първа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, и аз имам въпрос относно Превенар. Днес трябваше да бъдем на консултация и да сложим на бебето първата доза Превенар, но понеже има много болни, както каза личната са минали и два случая на шарка през нея днес, ни каза въобще да не ходим. В такъв случай, ако сложим първата доза на 8м. пак ли се запазва същата схема - 2 дози преди годинката с минимум месец интервал между тях и една след нея?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да.
Но написаното не е оправдание за непоставяне на ваксината в срок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Докторе, искам да си кажа притесненията, пък Вие да кажете дали са основателни.
Днес ходихме на консултация и ваксинации на бебето, което е 4 месечно и останах неприятно изненадана в лекарския кабинет. Понеже пред кабинета иамаше много болни дечица лекарката ни каза да влезем в една стаичка, която е към лекарския кабинет и там стои хладилника с ваксините. Тогава видях, че вратата на хладилника е 2 пръста отворена и като го доотворих и си сложих ръката вътре видях, че изобщо не е студено. Беше си със стайна температура. След като се преместихме при докторката тя отиде да вземе ваксината срещу Полиомиелит и е затворила вратата.
Въпроса ми е дали изобщо ще има ефект от тази ваксина и мога ли да направя нещо в случая? Добре че поне Инфанрикса си го купувам и й го нося направо за поставянето!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не мога да кажа дали ще има ефект.
Ваксините трябва строго да се съхраняват по правилата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
nikitali, защо не попита и лекарката.Много несериозно отношение от нейна страна ако е така както си написала.Изискване е 2 пъти на ден да се мери температурата в хладилника, където се съхраняват ваксините и тя трябва 2-8 градуса и се записва.
Елфита, наистина е много несериозно отношението, защото освен ние потърпевши ще се и още поне стотина дечица. Хладилника беше претъпкан от ваксини и аз се опитах да затворя вратата и не успях.
Лекарката не съм я питала, защото всичко минава страшно набързо при нея, че опашката пред кабинета е голяма. Консултацията се състои от измерване на кг. и височина, преглед на гърлото и биене на ваксините. И толкова. Ако аз я попитам нещо може и да ми отговори, но тя самата никога нищо не казва. Добре, че не ми е първо дете и нямам много нужда от съвети. А ако имам притеснения търся първо д-р Бърди какво е казал по въпроса или питам в темите за взаимопомощ.
Извинявам се за отклонението!
Доктор Бърди,
може ли да се постави Превенар при възможно наличие на пневмококи в носния секрет?На сина ми(2,8 г.)бяха изолирани такива при посявка,лекувахме ги 9 дни със Зинат(3 пъти дневно през 8 ч.) до вторник включително,след което ходи 3 дни на ясла.По принцип би трябвало сега да пуснем контролна посявка след лечението с АБ,но се притеснявам,че пак ще се забавим със слагането на ваксината,а отлагаме вече трети месец поради непрестанни боледувания  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, може да я поставите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря,докторе!Уговорихме час за поставяне в сряда сутринта,но на малкия сега започна да му хърка нослето,май ще тръгва хрема  :( Нарочно тази седмица реших да го оставя вкъщи,за да не лепне някой вирус от яслата.Дано пак не отложим ваксината,ще видим как ще е на прегледа...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ако това ще те успокои, на Преслава превенар поставихме в период, в който имаше сополки, два дена след поставянето спряха  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит