0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Много от Европейските страни ДОПУСКАТ ползването на варицелната ваксина за СПЕЦИАЛНИ РИСКОВИ групи. Тоест, ваксината не се отрича изобщо, но не се ползва рутинно в ЕС при малки деца, освен в Германия и Гърция.
Др Бърди, простете, че повдигам отново темата за варицелата, но бихте ли споделили какви са специалните рискови групи, за които се допуска ваксинация? Наличието на доскорошен дефект в горната и/или долна камера на сърцето поставя ли детето в такава група?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Тези дефекти се затвориха сами?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Да, и двата. Това показа последният УЗ на сърцето миналата седмица.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не знам как са ваксинационните препоръки в УК- доколкото зная масово не се прави, и посоченото от Вас не е група "повишен риск".
Аз лично, ако детето е мое, бих изчакал до 11-12 г възраст.
За варицелната ваксина не мога да дам мнение твърдо, докато не се натрупат още данни. Или поне докато в ЕС, приложението на ваксината не стане масово.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Не е включена в задължителния календар. Противогрипната ваксина е препоръчителна за деца с по-горе посочения дефект, затова попитах.
Благодаря, ще изчакам наистина да стане масово приложението на тази ваксина, след като няма минимум изискване за възраст.
От следващата година мисля ще въвеждат ротавирусната ваксина като задължителна тук (в УК).


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може да сложите противогрипната.
Рота-вирусната "напредва" в Европа. Ще помисля и аз за нея след няколко месеца. Но В Гърция е толкова рядко това заболяване... и не ми се дават ваксини през устата пак, както преди време със Сейбин, макар и това да няма голямо значение в решението.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Моля, дайте мнения по модерната сега тема за химиопрофилактиката като неспецифичен начин за предпазване от идващия грип. Става дума за деца на 3 и на 5 години - да им се дават профилактично, всекидневно, антивирусни препарати, считано от обявяването на епидемията в България. Добре ли е, или е вредно, или е безсмислено или пък аз нещо не съм разбрала и не е препоръчително за толкова малки деца?
*
Здравейте,
Синът ми ще стане на 6 тази година. Знам, че се слага ваксина, но съм позабравила какво трябваше и как. Слагали сме 4 дози Pentaxim и 3 дози Prevenar. Тази година какво следва, ако някой желае, нека помогне. Благодаря предварително!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Здравейте,
Синът ми ще стане на 6 тази година. Знам, че се слага ваксина, но съм позабравила какво трябваше и как. Слагали сме 4 дози Pentaxim и 3 дози Prevenar. Тази година какво следва, ако някой желае, нека помогне. Благодаря предварително!

QnaT, ето линк към имунизационния календар на България:
http://www.riokoz-vt.com/imkalendar.htm
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
jam, благодаря за информацията. Погледнах линка. Тази четирикомпонентна ваксина по касата ли е? Или има нещо по-добро, което е добре да сложим. Откъснах се малко от "материята" и не съм в час с последните решения на Здравната каса за ваксините.
*
о касата е, няма по-добро.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
jam, благодаря за информацията. Погледнах линка. Тази четирикомпонентна ваксина по касата ли е? Или има нещо по-добро, което е добре да сложим. Откъснах се малко от "материята" и не съм в час с последните решения на Здравната каса за ваксините.

по касата е и е добра ваксина, убита - това е ваксина с търговско име Tetraxim. същата фирма производител, като Pentaxim, но без съставката за ХИБ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ясно, сега разбрах. И ми е спокойно, макар, че имаме време, аз да съм подготвена.
Благодаря за информацията, радвам се, че имам надежден източник  :bighug:
Д-р Бърди, аз да питам (нали съм по питанията), сега в нашия случай (с ВМС Клапна АОСТ 50 градиент), дали е подходящо да използваме рота-вирусната ваксина или не препоръчвате?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Преценете дали имате нужда точно от нея.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Д.р Бърди, благодаря ви за мнението. ох, ние пак имахме проблем и за сега ще се ограничим откъм ваксинации...