0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
В четвъртък ми предстои цветна снимка
« Отговор #60 -: Май 10, 2006, 12:23:09 pm »
Честито за прекрасния резултат sunnyflower.  :balk_15:


*

    Anonymous

В четвъртък ми предстои цветна снимка
« Отговор #61 -: Май 11, 2006, 19:59:46 pm »
Извинете за неосведомеността ,но кога се прави цветна снимка - след като се изключат другите фаткори или се почва от нея . Кои признаци могат да накарат лекаря да се усъмни ,че има запушени тръби .Аз имах ранен аборт в 5г.с. .Това значи ли ,че тръбите ми са добре ,щом съм била дори за кратко бременна.И все пак мога ли сама да предложа на лекаря ми да си направя такава .Трябва ли да е в специализирана клиника , с пълна упоика ли се прави и колко струва .Май станаха много въпросите и ще Ви бъда благодарна ако ми отговорите.
В четвъртък ми предстои цветна снимка
« Отговор #62 -: Май 12, 2006, 17:47:20 pm »
Цитат на: Anonymous
Извинете за неосведомеността ,но кога се прави цветна снимка - след като се изключат другите фаткори или се почва от нея . Кои признаци могат да накарат лекаря да се усъмни ,че има запушени тръби .Аз имах ранен аборт в 5г.с. .Това значи ли ,че тръбите ми са добре ,щом съм била дори за кратко бременна.И все пак мога ли сама да предложа на лекаря ми да си направя такава .Трябва ли да е в специализирана клиника , с пълна упоика ли се прави и колко струва .Май станаха много въпросите и ще Ви бъда благодарна ако ми отговорите.


Здравей Госте,
колкото и да ми се иска да ти отговоря на въпросите, не съм компетентна за повечето. Надявам се другите момичета да ти помогнат повече!
Моята цветна снимка не беше с пълна упойка, няколко минути, преди процедурата ми биха инжекция НошПа и Алергозан.Мисля, че някъде във форума четох за клиника, където използават упойка, но може и да те подведа. При мен направиха снимката след 2 години неуспешни опити за забременяване, пълни хормонални изследвания. Сега предстои да се направи и спермограма на съпругът ми, но все си мисля, че това трябваше да го направим по-рано. Незнам.
Има доста информация за някой от твоите въпроси в страниците на "Зачатие"
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
В четвъртък ми предстои цветна снимка
« Отговор #63 -: Май 12, 2006, 18:30:41 pm »
Здравей госте,
принципно, ако е настъпила бременност - спонтанна и вътрематочна, най-вероятно тръбите ти са проходими. Обикновено цветна снимка/хидротубация се предприема при ненастъпване на бременност след 1ногодишни опити (аз лично направих моята след 10месеца неуспехи в бебеправенето, но това зависи от твоята и на лекаря преценка). Преди да пристъпиш към тази процедура е задължително да си направиш микробиология и изследване на цервикален секрет за хламидиална инфекция, тъй като ако имаш някакви бактерии, хламидия трябва първо тях да излекуваш преди снимката, за да не се пренесе инфекцията и към тръбите. На мен цв.снимка ми я правиха без упойка, но бях от щастливците, които не ги боля. Иначе, с пълна упойка тази процедура се прави в клиника Торакс в Пловдив и в клиника МЦРЗ - на доц. Щерев, това са местата, за които поне аз съм чувала.
Желая ти успех
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Vesitop

В четвъртък ми предстои цветна снимка
« Отговор #64 -: Май 23, 2006, 17:00:56 pm »
И аз съм за цветна снимка и умирам от страх. Ще я направя другия месец. Някой може ли да ми каже каква е процедурата - записва ли се час, къде и колко се плаща. Може ли да се направи с направление.... Мисля да отида до Варна при доц. Маркова.
*
В четвъртък ми предстои цветна снимка
« Отговор #65 -: Май 23, 2006, 17:13:00 pm »
здравеи аз сам правила цветна снимка при маркова и аз като теб се страхувах няма ништо страшно траи само 5 минути струва 120лв.плашта се на регистратурата след процедурата.маркова трябва да ти каже кога и в колко часа.успех и дано резултатите са много хубави :crossfingers: