0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Кога най-сетне някой ще вкара в час тия проклети държавни служители?!?
Как е възможно да ти се обади някаква кифла в къщи и без да се представи, без да си остави дори телефона да ти заяви: "Имаме две деца за осиновяване, искате ли ги?" ... "че ще ви пишем отказ"  8O 8O 8O
Извинявайте за острия език, но още треперя!
Днес сутринта някаква звъни на майка ми в къщи и й казва буквално горното като държи да говори с мен естествено. Майка ми й отговаря, че не съм в къщи (все пак е работен ден) и й поисква телефон и име за връзка. Или поне да каже от къде се обажда - телефона ще се намери. Онази й се тросва и отказва да каже дори от къде (кой дом или организация...)се обажда. След като и майка ми отказва да й даде моя GSM и с право, "държавната служителка" заявява, че "ще ми пишат отказ".
Всичко това се случва след като от месец сме в регистъра и получихме писма от почти всички БГ домове.

Аз сега си блъскам главата да разбера кой ми се е обаждал и най-вече дали имат право да предлагат така деца по телефона - ако не те намерят в къщи, бам отказ!
Защо имам чувството, че ако открия коя е въпросната дама - веднага ще остане без работа  :wink:
Never forget where you're coming from...
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Имат ли право да предлагат деца по телефона?
« Отговор #1 -: Януари 15, 2010, 13:51:37 pm »
  Изчакай Fussi да се включи,мисля че е най-компетентна по въпроса.
*
Re: Имат ли право да предлагат деца по телефона?
« Отговор #2 -: Януари 15, 2010, 14:26:39 pm »
Спокойно!!!

Първо не скачай веднага, макар че мога даси представя какво ти е...успокой топката.
Докато не разбереш поне от коя РДСП е - нищо не можеш да направиш...от кой град имам предвид
Иначе да, понякога се обаждат и по телефона и го правяят с цел да се ускори връзката ...

За отказ на дете се счита ЕДИНСТВЕНО писмен отказ от страна на кандидат осиновителите... така че споко нищо не могат да ви припишат по телефона
В очакване ....
*
Re: Имат ли право да предлагат деца по телефона?
« Отговор #3 -: Януари 15, 2010, 16:25:06 pm »
Благодаря за отговора, Fussii!

звучиш много логично, но това което ме накара да "заподскачам" беше, че се практикуват анонимни обаждания. Не смяташ ли, че когато търсиш някого на стационарен телефон (изпадам в подробности, тъй като аз почти не използвам такъв вече) е редно разговорът да протече така:
"-Добър ден, обажда Ви се еди кой си от еди къде си... търся еди кой си..."
Елементарното възпитание го изисква, да не говорим когато става въпрос за такъв важен предмет на разговора.
Нима някой може да допусне, че ще започна да обсъждам с него най-важния си личен проблем само защото чувам някакъв глас в слушалката?!?! Аз поне смятам, че един професионалист (какъвто би трябвало да е въпросната служителка) не може да очаква това да й се случи.
Същата тази според мен би могла да има и не съвсем чисти намерения и пък въоще да не е никаква социална служителка (всички знаем колко е лесно човек да се добере до лични данни и информация и да злоупотреби с тях).

много съм нервирана и мога да продължавам така до безкрайност... за което се извинявам на всички :wink:
Never forget where you're coming from...
*
Re: Имат ли право да предлагат деца по телефона?
« Отговор #4 -: Януари 15, 2010, 16:44:04 pm »
няма никакво съмнение че си права...не се извинявай, нормално е да си афектирана. Просто ти казах да се успокоиш, защото от твоя яд на патката дето се е обадила няма да и дойде акъла в главата ...

хайде дано да разберем поне от къде е звъняла
В очакване ....