0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Зравейте момичета!Силно ме интересува темата КЛОСТИЛБЕГИТ-при мъжки фактор.Моят съпруг е с диагноза Азооспермия и малки тестиси.При хормоналните ФСХ високо,итестостерон нисък. Д-р Кацаров му изписа тримесечно лечние с въпросното лекарство.Моля ако някой може да изкаже мнение.
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #1 -: Януари 18, 2010, 17:57:53 pm »
Зравейте момичета!Силно ме интересува темата КЛОСТИЛБЕГИТ-при мъжки фактор.Моят съпруг е с диагноза Азооспермия и малки тестиси.При хормоналните ФСХ високо,итестостерон нисък. Д-р Кацаров му изписа тримесечно лечние с въпросното лекарство.Моля ако някой може да изкаже мнение.
И на моя.. и мен ме интересува за резултати.. как е?..
*
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #2 -: Януари 19, 2010, 18:59:20 pm »
           Здр.и на съпруга ми е предписан клостилбегит.
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #3 -: Януари 23, 2010, 12:32:30 pm »
           Здр.и на съпруга ми е предписан клостилбегит.
Здравейте момичета моят съпруг е със същата диагноза намален обем на тестисите и сме с много лоша спермограма д-р Кацаров изписа клостилбегит за 3 месеца преди няколко дни направихме отново спермограма вече след 3 те месеца и имаме 8 кратно повишение т.е имахме 2 мил а сега 16 подвижността също е повишена макар и само с 5%
д-ра ме успокои че клостила може да се приема дълго време без проблем сега продължаваме приема му плюс още едно лекарство и след 3 месеца ще видим отново резултата така че явно има ефект от лечението с клостилбегит стискам палци и при вас да е така
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #4 -: Януари 31, 2010, 17:30:29 pm »
Здравейте, прочетох темичката и да се включа и аз с въпрос.
Мъжа ми също е с намалени размери на тестисите,съответно намален брой, подвижността е горе-долу добре.Обаче ние сме от Варна, до София не сме ходили на преглед, само при тукашните уролози.Никой не му е изписвал Клостилбегит, а сега правим инсеминации.Въпросът ми е , може ли след приема на Клостила да се увеличи бройката и съответно и шансовете за успех при инсето?При мен засега няма проблеми, борим се за бебе от 4 години.
Благодаря предварително!

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2010, 23:46:48 pm »
siska81, вашата диагноза е различана от азооспермия. 4 години е достатъчно дълъг период и явно случая ви има нужда от компетентен лекуващ, трябва ви специалист и клиника по стерилитет.
Успех на инсеминацията!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2010, 12:43:14 pm »
Здравейте,
Включвам се и аз в тази темичка, защото при нас положението е точно като при iovi. Тримесечното лечение с Клостилбегита и витамините FertilAid свършва сега март месец и ще правиме нова спермограма. Тогава ще докладвам какви са резултатите. Наистина при всеки е строго индивидуално, но все пак се надявам да обмениме инфо и да ни крепи надеждата, че ще има подобрение :-)
P.S.
В друг форум имаше запитване по кой метод двойките с мъжки фактор са успели да забременеят...повечето девойки бяха писали ИКСИ...с инсеминация не прочетох да има ( може и да има, но да не са писали ). Момичетата споменаваха доста лоши морфологии - 2-4% :-( и са успели с ИКСИ.
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2010, 16:10:10 pm »
С риск да прозвуча грубо, но при азооспермия често инсеминацията е само мираж. Зависи естествено от типа азооспермия, в смисъл каква е причината и дали въобще има сперматозоиди в еякулата.
*
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2010, 23:54:51 pm »
Iovi, Lizi,

споделете правили ли сте биопсия и евентуално какви са резултатите от нея?

А ЛХ-то как е?

*
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2010, 10:50:20 am »
esit док. ни каза,че в нашият случай направо ще е TESA/- няма нужда от биопсия-Диагостична биопсия се прави в случай,че няма нито един сперматозоид-/ а при нас има намерени 5 броя/.   LH-9.53(1.59-9.3)
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2010, 17:54:35 pm »
Радвам се че клостила може да се приема дълго време от мъжете - бях се замислила моя мъж колковреме го пие - ние направихме контролна спермограма след фертил аид - и се е подобрила.. пак сме си за ИКСИ.. но от 2% скачаме на 5.5% по крюгер, общия брой и концентрацията са се увеличили около 3 пъти /!!!/, активно подвижните от 4% на 32%, неподвижните са паднали от 80% на 47%, обема от 0.8 на 1,3.. изобщо.. да не си хваля мъжа.. ама.. пу да не му е уроки..
« Последна редакция: Февруари 08, 2010, 18:06:31 pm от Мирена »
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2010, 16:50:50 pm »
Мирена , браво на вас!
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2010, 07:49:04 am »
Мирена това са страхотни резултати стискам палци да продължите все така :pleasantry:
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2010, 17:39:43 pm »
здравейте момичета, ние сме с 0% силноподвижни и 15% слабоподвижни и 3-4% по Крюгер, изписаха ни Фертилейд и Клостилбелгиид. Според вас какви са шансовете за мъжа ми? какво подобрение можем да очакваме? май е доста лош резулата му от спермограмата...и друго да попитам кога се прави инсеминация при какви случаи? благодаря ви предварително
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2010, 17:53:23 pm »
След обработка трябва да има минимум 5 мил. "силноподвижни".

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2010, 18:01:14 pm »
това 5 млн. бр. силно подвижни ми дава някака надежда, в момента нямаме никакви силноподвижни, но имаме 2,5 мл. обем, не пише колко бройки сперматозоиди има вътре, този обем дали е достатъчен?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2010, 12:18:27 pm »
santini, хубавото е че имате, а решения има и това най-важно.
Моето мнение по въпроса с относително тежкия мъжки стерилитет е че когато нещата не са особено добре, те рядко могат да станат задоволително добре. Ние сме с олигоастенозооспермия с морфология 2-3%, съпруга ми изпи буквално една торба с илачи и пак си останахме за Икси, слава на Бога успяхме!
Не искам да те обезкуражавам, напротив! Пийте каквото ви е изписно, правете контроли на 2-3 месеца и ако резултатите позволяват правете инсеминации, но ако бройката и качеството не се повишат - не харчете ресурси излишно, а се преориентирайте към по-сериозет АРТ.
Успех и кураж! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2010, 13:10:32 pm »
здрасти Евро, ние вече правихме едво ИКСИ и то беше успешно, на направих аборт в 3 месец, ужас удвам го преживяхма, сега чакаме да се възстановя от аборта, надявам се мжът ми да се подобри и да забременеия спонтанно. он гледам другите с много по-добри показатели при нас едва 15% слабоподвижни, не знам какво ще стане
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #18 -: Декември 03, 2011, 11:05:16 am »
Здравейте и аз се включвам в тая тема.Моя мъж е с нисък брой на сперматозоидите и искам да попитам дали да взема клостилбегит за увеличаването му.При мен всичко е нормално,само при него не е.Правим опити от 2г и половина.Броя му е 7мил.Тука докторите ми казаха че няма смисъл да вземаме хапчета а да се приготвяме за инвитро.Моля да ми кажете дали ще има подобрение след клостилбегита. БЛАГОДАРЯ ВИ!!! :D
*
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #19 -: Декември 03, 2011, 11:25:06 am »
Муци, това може да го каже само лекар.Не можете ли да си запишете час при уролог?Аз лично не бих ти препоръчала да пие хапчета ей така защото и другите го правят.Защо не попиташ в темата на медицинския консултант Мели, като побликуваш и направените изследвания при мъжът ти.