0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

септум на матката
« -: Януари 11, 2010, 15:20:23 pm »
Здравейте на всички! Съвсем наскоро ми установиха наличие на септум на матката(доста голям)Имам вече записан час за преглед при д-р Тюфекчиева в "Майчин дом". Мили момичета, ако някоя от вас е претърпявала подобна операция, моля да сподели! Доста съм притеснена, макар че доколкото разбирам, операцията не е чак толкова сложна!
Re: септум на матката
« Отговор #1 -: Януари 11, 2010, 15:43:28 pm »
Това означава, че имаш двурога матка. Моята също е такава, но много слабоизразена и през бременността се отвори. Но съм питала д-р Стаменов какво предстои ако има преграда. Прави се хистероскопия- наистина не е нещо сложно, но трябва да я направиш, защото ще имаш проблем с износването на бебето. Успех. Д-р Тюфлекчиева е добра, също Попов от Шейново.
Re: септум на матката
« Отговор #2 -: Януари 13, 2010, 16:24:39 pm »
И при мен д-р Стаменов останови след ЦС, че имам проблемна форма на матката, не спомена септум или че е двурога, по-скоро спомена, че е с нисък праг.
Но се налага операция.
Колко време след това можем да започнем опит?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: септум на матката
« Отговор #3 -: Януари 13, 2010, 16:43:56 pm »
И при мен д-р Стаменов останови след ЦС, че имам проблемна форма на матката, не спомена септум или че е двурога, по-скоро спомена, че е с нисък праг.
Но се налага операция.
Колко време след това можем да започнем опит?
Аз подновихме опитите 1 месец след хистероскопията.
*
Re: септум на матката
« Отговор #4 -: Януари 14, 2010, 15:09:32 pm »
Ники, забременях в цикъла след операцията от ИКСИ.
Самата операция е много лека и се възстановяваш за седмица. При дълбоки септуми е задължителна, заради високия риск от спонтанни аборти.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: септум на матката
« Отговор #5 -: Януари 14, 2010, 17:38:46 pm »
Мерси миличка. Защото аз до средата на Март трябва да направя опита по фонда. Та се надявам да мога да се възстановя бързо след операцията и да направя опита си. Та да имам късмет, че ставам на 35 на 22 март, може да е моя ПОДАРЪК.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: септум на матката
« Отговор #6 -: Януари 14, 2010, 22:26:17 pm »
Здравейте на всички! Съвсем наскоро ми установиха наличие на септум на матката(доста голям)Имам вече записан час за преглед при д-р Тюфекчиева в "Майчин дом". Мили момичета, ако някоя от вас е претърпявала подобна операция, моля да сподели! Доста съм притеснена, макар че доколкото разбирам, операцията не е чак толкова сложна!
„Голям“ септум трябва да се махне.
Момичета, стискам палци на всчики ви! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: септум на матката
« Отговор #7 -: Януари 15, 2010, 16:55:13 pm »
Аз също правих в началото на януари хистероскопия за полип на матката, а доктора след операцията каза, че ми е махнал и септум. Матката ми е с нормална форма и преди това този сетпум по-никакъв начин не са го виждали. Кървих 5-6 дни, 2-3 кафяво зацапване и вече съм ОК. Нямаше никаква болка при мен. Надявам се да започна стимулации февруари :balk_103:
*
Re: септум на матката
« Отговор #8 -: Август 28, 2013, 17:29:30 pm »
Здравейте момичета!

Ще си задам въпроса тук, да посъживя темата, че да не пускам нова.
Аз имам септум на матката, при това май е голям :(
С докторката решихме да го махнем преди да опитваме с инвитро/икси.
Искам да попитам основно колко време и как протича възстановителният период при оперативна хистероскопия, защото не ми се иска да отлагам и месец повече, но ми е доста проблем сега да изчезна от работа и трябва да съм подготвена..... Предполагам, че е индивидуално за всеки човек, но аз си мисля че съм доста силна в това отношение, а и работя на бюро цял ден, т.ч. се надявам да ме окуражите за срока!
*
Re: септум на матката
« Отговор #9 -: Август 28, 2013, 22:10:44 pm »
Mousyt, имам правена хистероскопия ( не за премахване на септум, а за изолиране на тръба). Няколко часа след хистероскопията ме изписаха. Качих се на колата и отидох на работа  :) Т.е. отсъствах от работа от сутринта до 16.00 ч.

След хистероскопията имах лека болка като пред цикъл, както и леко кървене. Два месеца след това направих ин витро опит на ЕЦ + ЗЕТ, който опит се оказа успешен.

Предполагам и при теб ще има изчакване от 1-2 месеца преди да се пристъпи към ин витро опит. Това вече лекарят ще каже с точност.
*
Re: септум на матката
« Отговор #10 -: Август 28, 2013, 23:57:23 pm »
Мецани,

Много ти благодаря за бързия отговор. Да докторката каза, че ще изчакаме три месеца за да се възстанови хубаво лигавицата, но предполагам ще ме преглежда и ще прецени :) Каза че никой не ни спира междувременно да опитваме естествено все пак  :D
Мен по-важното ми е точно отсъствието от работа, защото при мен всичко трябва да е сложно :( та и сега точно като започнах сериозно да се занимавам съм на нова работа и то с ужасни колеги дето само дебнат дали 5мин повече те няма или си си пуснал отпуска за да те нарочат и .....

Сега остава да ми дойде цикъла и да събера кураж :P
*
Re: септум на матката
« Отговор #11 -: Август 29, 2013, 00:14:39 am »
За хистероскопията си вземи 1-2 дни отпуска или болничен, повече не ти трябва.

Когато се почувстваш готова - действай. Няма нищо страшно  :)
*
Re: септум на матката
« Отговор #12 -: Август 29, 2013, 09:18:09 am »
Мерси  :bighug:
*
Re: септум на матката
« Отговор #13 -: Септември 02, 2013, 11:11:57 am »
Аз имам правена хистерорезекция на септум. Оказа се, че е стигал чак до шийката.
Възстановявах се около 2-3 дни и после като при цикъл още седмица ми зацапваше.
Инвитрото ми започна в същия месец и това беше първата ми бременност. После нещата станах на естествени цикли пак с ИКСИ.
Късмет и кратък път до Мечтата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: септум на матката
« Отговор #14 -: Октомври 09, 2013, 13:07:28 pm »
Здравейте момичета!

На мен операцията ми наближи и взеха да ми изникват въпросите  :lol:
Искам да попитам знаете ли дали има клинична пътека за оперативна хистероскопия или само диагностична? Питам основно, защото мен ще ми е оперативна и да знам колко да си подготвя за избор на екип, че разликата е почти двойна :(