0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!!!Скоро ми предстои да стана мама и се чудех дали има храни които не е добре да се консумират и има опасност да алергизират детето. Много ви благодаря предварително
 
 
 
*
Re: Какво не бива да се яде по време на кърмене?
« Отговор #1 -: Януари 08, 2010, 17:24:09 pm »
На мен също ще ми е интересна темата.Скоро ми предстои среща с нашето дългоочаквано съкровище и много искам да кърмя,та вашите съвети ще са ми от полза.

Re: Какво не бива да се яде по време на кърмене?
« Отговор #2 -: Януари 08, 2010, 17:25:02 pm »
Помня, че избягвах бобовите(боб,леща,грах..)люто,по-пикантни храни,шоколад (хапвах си но мн.малко)газирано по принцип не пия, но не съм сигурна за това се сещам други може да се сетят нещо друго  :wink:
Re: Какво не бива да се яде по време на кърмене?
« Отговор #3 -: Януари 08, 2010, 19:40:47 pm »
Така...Любимата ми болна тема! В кръга на майтапа, всичко, което ти е вкусно и те кара да се чувстваш добре! :D
Сега сериозно:1.цитрусови плодове и ягоди заради алергизиране- според някои това важи за първите месец-два, според други по принцип
               2. Кофеин- превъзбуждат се- помага и драстичното му ограничаване, тоест до 1 кафе на ден
               3.шоколад повече от половинка чат -пат заради какаото- отново се превъзбуждат
               4. Храни с много консерванти като салами и консерви
               5. Ако бебето има остри колики трябва да се ограничат и храните от млечен произход, също и бобовите, от друга страна тъй като това са храни, богати на белтъчини е добре все пак да се ядат- намирането на мярката е много трудно,НО
И с храненето, както и с всичко друго с бебетата, всичко е индивидуално и важи правилото на пробата и грешката.
И най-важното според мен, което ми се иска знаех по-рано, е да се доверявам на инстинкта си и да не се вглеждам чак толкова в теорията.
Дано съм ви била от полза!

П.С. И поне 2 литра вода дневно.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 19:45:47 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Какво не бива да се яде по време на кърмене?
« Отговор #4 -: Януари 08, 2010, 20:17:10 pm »
И аз се интересувам от темата  :D.
Дали морските дарове са позволени? Вътрешности (сърца, дробчета)? И какви чайове се препоръчват или забраняват?