0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Накратко:
След миседа – кюртаж, после някакви усложнения – наложи се втори кюртаж.
Ефекта от всичко това – прекалено тънка лигавица на матката. Явно е престъргана.  :cry:
Циклите ги броя след повторния кюртаж.

В цикал №3 отивам на УЗ.
10ти ден – МЛ= 4мм.
23ти ден – МЛ=6мм. .... Цикъл - 26 дни.

 Цикъл №4
8ми ден след предполагаемо ову, според БТ, и обилна ферт.слуз. (не успях на 7ми ден). Цибалаб
Прогестерон = 32.21 nmol/l  (лут. 10.62-81.28)

За сравнение- преди година, 7ми ден след ову, Цибалаб
Прогестерона = 27.99 nmol/l  (лут. 5.3-86)  Лигавица по време на ову=9-10 мм.
..Не знам защо има малка разлика в референтните, пък уж са в една и съща лаборатория.

Хм, значи че сега не ми е чак пък толкоз нисък прогестерона. Аз очаквах да е някъде около и под долната граница. Изненада ме .. че сега е дори по-висок от преди, пък лигавицата е доста тънка. :cry:
 :?:  Колко трябва да е оптималната стойност за забременяване на Прогестерона? В средата на реф.граници ли трябва да бъде...или е редно да е по-близо до горна граница :?:

Цикъл №5
Хормони, 5ти ден, Цибалаб

Prolactin – 107.23 IU/l                   (59.0-618.0)
LH = 4.26 IU/l                      (1.9-12.5)
FSH = 5.90 IU/l                                   (2.5-10.2)

ФСХ/ЛХ = 1.38
Estradiol = 205.90 pmol/l                  (40-606)
Testosteron = 1.03 nmol/l              (0.5-2.6)

За сравнение, изследване от преди няколо години:
5ти ден, Бодимед

Prolactin =415 mU/ml   (72-511)близо е до горна граница :!:
LH = 2.89 mU/ml                       (2.4-12.6)
FSH = 6.18 mU/ml                      (3.5-12.5)
ФСХ/ЛХ = 2.13
Estradiol = 69.48 pg/ml                    (24.5-195)
Testosteron = 3 ng/ml                   (0.222-2.9) малко над горна граница :!:

Трудно ми е да сравня някои изследвания, защото реф.граници на двете лаборатории са различни. Исках да ги пусна и тези в Бодимед, за да има съпоставимост, ....обаче......
В Бодимед нямаше отстъпка за пакетни изследвания, а аз ги правих без направление и трябваше всичко да си плащам, та за това ги пуснах в Цибалаб, заради пакетната цена.


Като ги гледам...сравнявам... и се чудя и главоблъскам... :dontknow:
 Гледам... гледам.... и ми се струват че чак са идеални... :roll:
 :?: Ама що тогава лигавицата не се образува достатъчно?!?... Може би просто трябва повечко време за да се възтанови?!?
 :?: От кои точно хормони зависи дебелината на лигавицата?!?
Аз знам че от естрогените и прогестерона зависи.
 :?: Трябва ли на 5ти ден ФСХ>ЛХ? Нали беше нормално ФСХ-то да е малко над ЛХ или греша?
Сега съотношението ФСХ/ЛХ = 1.38 е доста по-добро, отколкото преди, когато е било ФСХ/ЛХ = 2.13
 :!:  Пролактина сега ми е значително по-никсък, отколкото преди...
 :!:  Тестостерона, дето преди беше над горна граница.... сега е доста спаднал... чак пък долната доближава...

 :?:  Естрадиола знам че трябва да е между 200-300 около овулацията, ами сега като е на 5ти ден 205, това добре ли значи или е прекалено висок? ФФ ми засича ранна овулация- към 11-12 ден. ЛФ=12-14 дни.

 :?: Как да сравня това
Estradiol = 205.90 pmol/l     (40-606)
И това
Estradiol = 69.48 pg/ml     (24.5-195)
Като и мерните еденици са различни.... пък за референтните граници... направо разликата е огромна.
Сигурно трябва да се преизчисли от [pg/ml] в [pmol/l]....ама като не съм добра в тия химични мерни еденици и преобразувания...

Мацки.... помогнете ми малко, да чуя и вашите разсъждения.... че аз се обърквам вече като пиле в калчища и не знам к`во да си мисля.
Как ви се струват стойностите на сините хормони?
 :?: Какво да изследвам... и кое не ми е наред?
 :?: Явно нещо пропускам в цялата картинка...ама какво?
Извинявам се че стана толкова дълго... ама не ми се отдаде по-накратко да опиша ситуацията..... много са ми въпросите в главата.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Мила Роми така като гледам хормоните ти са ок, но пък естрадиола ми се вижда малко нисичък.За твое успокоение,ако може да те успокои де,аз след абразиото от преди 1.3 г. винаги съм имах по тънка лигавица.Ще ти напиша при какви резултати забременях, изследвани на 4 -ти ден от цикъла и един ден прием на билки за овулация:
ЛХ   - 11.53 при реф. ст. 1.9-12.5
ФСХ - 10.86  при реф.ст. 2.5-10.2
ФСХ/ЛХ = 0.67
Естрадиол 332.5 при реф.ст. 46-607
Пролактин 194.2 при реф.ст. 59.3-619
На 18 ден от цикъла ендометрум 8.6 мм, около 8 и 8 и нещо варираше винаги ендуметрума след абразиото.Преди това стигаше 11 мм.Винаги имам и обилна фертилна слуз 3-4 дни преди овулация.
Така точно на 18 ден от цикъла имах фоликул 17.5 мм, спукан бе с прегнил 10000 единици,след което поради не до толкова добрият прогестерон започнах вагинално утрогестан за 10 дни (1 сутрин и 2 вечер),пих и аспирин поради щитовидните антитела, но до колко знам също така аспирина действа добре и на импланатцията на ембриона.
Предишните ми изследвания горе долу са със същите стойности.
Даже бях пуснала и тема за коментар, защото рпеших че са ми високи  нивата на ФСХ и ЛХ.
Като съвет мога да ти предложа да започнеш да пиеш 400 мг. витамин Е но след лекарска консултация.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Rommi, толкова много въпроси ....
Лигавицата зависи от естрогените и прогестерона.
-естрогените я карат да расте (на дебелина)
-прогестерона спира растежа на дебелина и започва разрехавяване на лигавицата- подготвя я за инплантирането
Цитат
Prolactin – 107.23 IU/l (59.0-618.0)
LH = 4.26 IU/l (1.9-12.5)
FSH = 5.90 IU/l (2.5-10.2)
 ФСХ/ЛХ = 1.38  
Estradiol = 205.90 pmol/l (40-606)
Testosteron = 1.03 nmol/l (0.5-2.6)

Тъй като ФСХ трябва да е повече от ЛХ, съотношението се записва ЛХ/ФСХ и така е правилно като дроб (иначе е неправилна дроб)
Твоето съотношение е 0,72, което е супер(знаеме, че 1 се среща рядко, приема се за нормално и сътношение 0,5-0,7 ,а ти дори си над него)
Прогестерон- средата на ЛФ( това е 7 ден след овулация) >38,4 nmol/l
За първи триместър на бременността 35,7-286 nmol/l
Това разбира се са долни граници (38,4 и 35,7) , а е добре и да е повече, поне малко над средата на реф.граници.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Цитат
В цикал №3 отивам на УЗ.
10ти ден – МЛ= 4мм.
23ти ден – МЛ=6мм. .... Цикъл - 26 дни.

На този цикъл  №3, освен УЗ, друго изследване има ли (хормони, БТ)
Много ми е информацията и немога да се оправя, съжалявам  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
Като ги гледам...сравнявам... и се чудя и главоблъскам...  
Гледам... гледам.... и ми се струват че чак са идеални...  
 Ама що тогава лигавицата не се образува достатъчно?!?... Може би просто трябва повечко време за да се възтанови?!?
 От кои точно хормони зависи дебелината на лигавицата?!?

Аз знам че от естрогените и прогестерона зависи.

Хормоните са ти в норма, не се главоблъскай. На лигавицата й трябва време да се възсатанови след две поредни абразио - не става с магическа пръчка мисля. Точно от естрогена и от прогестерона зависи дебелината.

Цитат
Трябва ли на 5ти ден ФСХ>ЛХ? Нали беше нормално ФСХ-то да е малко над ЛХ или греша?
Сега съотношението ФСХ/ЛХ = 1.38 е доста по-добро, отколкото преди, когато е било ФСХ/ЛХ = 2.13

Съотношението е добро - трябва да бъде към 1 - 1.5. Означава, че няма данни за СКПЯ

Цитат
Пролактина сега ми е значително по-никсък, отколкото преди...
 Тестостерона, дето преди беше над горна граница.... сега е доста спаднал... чак пък долната доближава...

Според мен, след тези две абразио и хормоналните промени по време на бременноста водят до тези стойности на прогестерона. Изчакай поне три месеца за регулация на нивата.


Цитат
Естрадиола знам че трябва да е между 200-300 около овулацията, ами сега като е на 5ти ден 205, това добре ли значи или е прекалено висок? ФФ ми засича ранна овулация- към 11-12 ден. ЛФ=12-14 дни.


Точно това означава - ранна овулация според мен. Принципа е от 3-5 ден при овулация към 14 ден от цикъла, но ако примерно настъпла на 11 ден, то на  петия ден вече трябва да е в по-високи стойности и да бъде в трицифрено число ако има качествена яйцеклетка.

Цитат
Как да сравня това
Estradiol = 205.90 pmol/l (40-606)
И това
Estradiol = 69.48 pg/ml (24.5-195)

Изрази ги процентно - къде се намира съответната стойност в рамките на дадените ти реф стойности.


Цитат
Мацки.... помогнете ми малко, да чуя и вашите разсъждения.... че аз се обърквам вече като пиле в калчища и не знам к`во да си мисля.
Как ви се струват стойностите на сините хормони?
Какво да изследвам... и кое не ми е наред?

Направи имунологични  /ако имаш средства и генитични/ и дай време на хормоните ти да се регулират.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Роми,
аз също се присъединявам към мненията на момичетата, хормоните ти са ок; единствено прогестеронът ми се струва нисичък за 8 дни след овулация, знам, че е хубаво да е по-близо до горната граница, но вероятно има връзка с абразиото, както някой вече ти бе писал:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Хормоните са ти добри. Не мисля, че лигавицата е тънка от самите кюртажи. И аз си блъскам главата как се увеличава лигавица.
Когато един и същ хормон е в различни мерни единици и не знаеш как да ги сравниш правиш следното: начертаваш една линия и на нея нанасяш реф. стойности на първото изследване, разделяш линията на четири равни части и горе-долу на око слагаш стойността на първото изследванем след това правиш същото с второто изследване. Сравняваш горе-долу в коя четвърт се намират стойностите. Обаче цялата тази рябота няма смисъл, защото хормоните са динамични, всеки месец различни и е важно да са в реф. граници.
*
какво ще кажете за лигавица 6,2 мм , защото след послединят ехограф съм така- днес е 12 ти ден от послединят ми цикъл  8)  :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Цитат на: fanta_21
какво ще кажете за лигавица 6,2 мм , защото след послединят ехограф съм така- днес е 12 ти ден от послединят ми цикъл  8)  :lol:

Така зададен въпроса е малко трудно да се отговори.
Зависи  кога е предполагаемата овулация.
Цитат
12 ти ден от послединят ми цикъл

 - имаш предвид след като ти е свършила М.?
Правилото е : Началото на МЦ съвпада с първият ден на М.
След последният ехограф си така? Как? На кой ден е бил УЗ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Фанта, шести ден от цикъла е рано, лигавицата продължава да нараства, ти как предполагаш, че още си е толкова 8O

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Ромино, под вола теле търсиш сега :P хормоните са си супер, а за лигавицата си знаеш. пробвай с вит. Е
Роми, мисля си, че за да увеличиш дебелината на ендометриума, трябва да си помогнеш с вит. Е и нещо, което действа в/у  естрогените или аналогично на тях. Ако не греша, соята имаше фитоестрогени, мисля, че и Витекса в/у тях действа.
Но! :wink:  прекаляваш с мисленето.
Дай си малко почивка (от мислене). Аз съм в момента в такава фаза и се чувствам добре. (Бях почнала да откачам, честно.)

 :balk_21:
*
под вола, теле търсиш
кога ти беше последното абразио, през декември нали? не може да си се възтановила за толкова кратък период.
аз като питах дали да се предпазваме от забременяване, докторът каза, че няма смисъл защото няма да забременея, хормоните не са стабилизирани, матката не е успокоена, лигавицата е тънка. Всяка жена се възстановява за различен период.
според мен картинката, която описваш, е повече от нормална.
спокоиствие само ти липсва и здрава храна!  :balk_602:
*
Здравейте момичета!

Много благодаря на всички които се вкючиха с мнение по мойта тема, както и на тези дето имаха търпението да изчетат дългите ми писаници.:hug2:

Хормоните наистина са доста прилични, чак почти идеални.... и това е нещото което страшно много ме притесни. Щеше ми се проблема с тънката лигавица да е в хормоните....(защото това е по-лесто поправимо)....
Е да....ама не....
Оказва се че причината е от механичното “чегъртане”. И това направо ме хвърли в лудо отчаяние. Дали изобщо лигавицата ще успее някога ще се възтанови напълно....
Причината да не пиша толкова време, е че депресията ме гепи яко....
Не мога да ям.... не мога да спя....стомаха ми е свит на топка... в гърлото ми е заседнала буца...само като се събудя и в главата ми нахлуват купища страшни мисли, които не мога да ги прогоня... Срам ме беше даже да ходя на работа с тези подпухнали очи....само като седнех на компа да пиша... и веднага сълзите напираха.... и не можех да продължа.....

Та, емоционалната страна на проблема е доста сложна ...много мога да пиша.....вие си знаете за какво говоря,
Но, нека отставя това и да кажа още малко факти.


На времето като не ми идваше М. Док. се надяваше да се оправят нещата с хапчета...и хич не му се искаше и на него да се стига до ре-абразио, защото тогава има голяма вероятност от престъргване на Stratum bazale (както и да се пише това).
Това е основния базов слой на лигавицата, от който се изгражда след това функционалния слой. Когато има проблеми и се прави ре-абразио.. то е доста по дълбоко отколкото при обикновен аборт, това е повече от ясно.....така че престъргването е почти сигурно...
Лекарствата обаче не помогнаха....
Така че повторния кюртаж беше неизбежен..... И тогава се тръшках от нерви...защото се притеснявах точно от това усложние.
За това и сега ми стегнато на душата, защото щом хормоните са в ред, значи причината за тънката лигавица не е хормоналния дисбаланс.. а е механична...

Някои лекари препоръчват пиенето на Противозачатъчни няколко месеца, за да се оправела лигавицата.
Само че на мен.... хич не ми е ясно как точно от тях ще се оправи. Вярно че не съм лекар.....Ама нали от тях лигавицата става по-тънка.
Пиела съм ги почти 5 години преди да решим че искаме бебе, и много добре знам че след тях цикъла ми стана по-слаб. За това имам някакви резерви към тяхното пиене.... и до сега се въздържах да ги пия... за да не разбъркам още повече хормоните.
 :arrow: Вашето мнение какво е относто прилагането на противозачатични при пробрем тънка лигавица?

Док. ми изписа Естрофем (по схема за 1вата част от цикъла) ..за да се подхрани с естрогени лигавицата, (за втората предполагам че с прогестерон щях да продължа)... Това може би също ще има противозачатъчен ефект... си мисля аз...
И ми каза, че ако от това лигавицата не почне да се оправя ще трябва да ходя на ОПЕРАТИВНА хистероскопия. :oops:
Това още повече ме хвърли в паника.... защото не можех да намеря логично обяснение КАК при тънка лигавица може да помогне оперативната хистероскопия....
 :arrow: Някой знае ли нещо.... или предположение дори....?!?
Купих си лекарствата... но реших да изчакам още малко.....с пиенето на хормоните и да дам още малко време на организма за да видя дали ще може сам да се справи.... За това си пуснах и хормоните за да видя каква всъщност е “картинката”.........

Реших да дам отсрочка на хормоналното лечение още няколо месеца.
Истината е че не ми се ходеше по доктори...Защото от октомври насам.... всяко посещение беше свързано с доста неприятни новини...
Само като си помислех за преглед и се стягах и разтрепервах...и ме удряше нервата....

Почнах да пия билки и витамини....вкл. вит.Е – 400мг.... Омега 3 мастни киселни, бирена мая, алое (капсули), ябълков пектин с вит.С,
= покълнало жито, покълнал слънчоглед, сурови бадеми,  хрупам на поразия... :wink:,
=едни билкови капки съдържащи Витекс и др. пак за стимулиране на яйчниците, соеви таблетки.
= казаха ми да пия и ЦИНК, защото той спомагал за заздравяването на външни и вътрешни рани, но трябвало лигавицата да се насити с цинк за да започне ефекта на "реконструкция".......
И сигурно нещо пропускам...щото в нас е станало цяла дрогерия... :wink:

След около 10 дневно пиене, по време на ову ...направо ми се "изсипа" обилна ферт. сл. Изненада ме направо, щото чак пък толкова никога не съм имала. Графиката е перфектна. Ову на 11ти ден, ЛФ-13дни.
http://fertilityfriend.com/ChartGallery/49948.html
Предишните месеци графиките са подобни.

След едномесечно пиене на този “коктел”...сякъш имаше мааааааалко по силна М. В смисъл имаше вече малко ярка кръв, защото предните цикли бяха по-скоро само кафеникаво зацапване, което изкарвах само на ежадневни превръзки.

Но този месец “благодарение” на стреса графиката е безобразна...овулация не настъпи ....въпреки добрите хормони....стреса си каза тежката дума....и съм се обзавела и с фоликулярна киста (това не ме притеснява чак толкова, знам че ще се махне)
http://www.fertilityfriend.com/home/7a91f
Цикъла от 25 април 2006.

Просто исках на всички да ПОКАЖА как всъщност вияе СТРЕСА – повече от явно е ....нали....... като се сравнят 2те графики.
Яйчници, надбъбречни жлези, щитовидна, хипофиза, хипоталамус...всички те са в една ос. Като се резцентрова от стреса една жлеза... веднага се оказва влияние по веригата и на всички останали.

Трябва да намеря начин да намяля този стрес.... щото така хич не си помагам.

Обаче само с билки и витамини ми е почти ясно че няма да се оправи основния слой на лигавицата..... Пък за трислойна лигавица .... мога само да си мечтая...

Сега не знам какво да правя .... и как да продължа....???????????.

Ако почна да пия лекарствата и да ходя на прегледи...още повече ще се стресирам... в състоянието в което съм в момента.....
Ако нищо не правя... това пък хич не ме приближава към целта...
Но като че ли ми се иска да си дам още малко почивка и да пробвам да забравя поне за малко всичките тези проблеми. Някак си.... хем ми се иска много....хем нямам сили да продължа с темпото което е необходимо... Знам че отлагането на проблема... не е решение на проблема...ама.... много е сложно...

Сега имам чувството че съм по-далече от целта, отколкото когато и да било до сега...... :balk_145:

Много съм объркана... и се усещам че от стреса не мога да мисля логично....емоциите надделяват...а те не са добър съветник.
За това ви моля за вашено мнение. Много ще ми помогнете за да преценя трезво ситуацията.

Още доста подробности има в картинката...но спирам до тук... щото вече доста прекалих с писането.... и ще ви изморя да ме четете.

Още веднъж искам да благодаря на всички които прочетоха темата ми, както и на тези които ще се включат с мнение.

 :kiss:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Ох Румка, незнам какво да ти кажа, кое е по-правилно, нямам идея.
Ти си го написала много добре, ако си дадеш почивка няма да се оттървеш от чувстовото, че нищо не правиш по въпорса, поне аз съм така. Ако обаче се захванеш сериозно с лечение, казваш, че ще се стресираш още повече. Ами, честно незнам къде е златната среда, но знам, че нещата не са толкова фатални итрагични, както сега ти изглеждат.
Ела утре да си побъбрим и все ще ти олекне малко :wink:
цунки
Ох, мила Роми, много притеснения ти се събраха бе, миличка :?


Аз бих искала да те успокоя малко - аз поне не съм чувала за стерилитет поради "престъргана" лигавица?? Сигурна съм, че това е временно състояние. Аз съм ти писала и преди, че имам два кюретажа през няколко месеца. Тогава не бебеправих та не помня като колко ми е била лигавицата, но сега повече от повече - докъм 20мм всеки цикъл :roll:  А преди половин година ми правиха и хистероскопия. Така че просто не вярвам, какво е това престъргване... сигурна съм, че ще се възстанови дебелината. Ти скоро гледала ли си я на УЗ колко е?
Според мен добре си се подкарала с витаминките и билките, продължавай.
За противозачатъчните нищо не мога да кажа - не разбирам.
Естроферм нали дават в АРТ цикли, как ще е противозачатъчно?

Пий си с кеф кафето, вдигал естрогена, разправят :D

Щом скоро си имала много обилна фертилна слуз, нали знаеш, че е признак за добър естроген.

Това за оперативната хистероскопия и преди ти го бяха казали и тогава също ме учуди. Нямам идея каква е идеята :roll:  а Док не обясни ли с 2-3 думи поне?

За емоциите, и аз като Стефи мога само да кажа да дойдеш утре да се наприказваме, може да те заредим с малко оптимизъм.

Пак ти казвам, такова чудо като "престъргване" "завинаги" не съм чувала 8O  Просто организмът явно иска още време...

 :balk_21:


П.С. Хайде сега, върнах ти го за дългото писане :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Стефи, благодаря ти за милите думи. :hug2:
С нетърпение чакам утрешната среща, та да си побъбрим и да си разведря главицата от мрачните мисли.

И аз... някъде дълбого в главата си знам...че не може всичко да е толкова черно колкото сега ми изглежда. Все трябва да има и нюанси на светло сивото...Трябва да ги намеря...но отговара е някъде дълбоко в мен... и ще почакам да изплува на повърхността....

Нали знаеш...в тъмното и неизвестното има какви ли не страшилища... като запалиш лампата обаче виждаш че няма нищо такова....

Пък щом толкова дълго писах... и даже за момент не се разревах.... ще си стъпя на краката и ще се оправя...
Трябва да намеря сламка...за която да се хвана...
Ще изчакам страстите да утихнат... и съм сигурна че разума ми ще  намери решението.

Инат съм си... пък и съм непоправим оптимист....
Този път няма да се оставя да се хлъзна в дупката.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Роми, наборе, много ти се е събрало, мила  :balk_21:
Ела утре на срещата. Ако не ти се идва - ела насила. Ще ти стане по-добре.

Ако можеш - намери си бирена мая (истинска, не на хапчета). Ако няма - и хапчетата ще свършат работа. Освен цинка, добави и малко селен. Двете вървят паралелно.

Ще се оправи лигавицата, мила! Дай й време и спри да я мислиш за малко. Знам, че ти е тежко. Но всичко ще се оправи!
Роми, след неуспешната инсеминация през март ( макар, че психически уж бях подготвена, че не става от 1-ия път) изпаднах в нещо подобно на депресия. Киснех постоянно  във форума, препрочитах статии от нета и психясвах. Един ден отидохме до Плевен, на консултация при доц. Конова. Какво очаквах от разговора, не знам. Взеха ми кръв и на 3-ия ден от следващия цикъл  трябваше да й изпратя. Чувствах се в дупка, защото не виждах нищо положително да може да се случи.
По пътя на връщане от Плевен, катастрофирахме. Само Господ и ниската ни скорост ни запазиха от челен удар. Не се уплаших много, но оттогава започнах да влизам веднъж на ден във форума, не пишех и даже почти забравих датата, когато трябваше да съм в овулация.
Почувствах се по-добре, по-спокойна и не толкова вманиачена в неполучаващото се зачатие.
Исках само да споделя, как един инцидент (слава Богу, без последствии) ме измъкна от калта.
Всяка от нас има моменти, когато започва да "изперква". Но понеже сме силни момичета (налага се),  :wink: ставаме и пак тръгваме напред. Просто понякога трябва да намираме начин да изместим погледа си за малко встрани от голямата цел.
Сега, по същество, лигавиците се  възстановяват. Не съм лекар, но съм убедена, че с времето и с витаминно-билковия комплекс, който си си спретнала, ще я възстановиш. А аз, след като лекувах киста с 2 месеца Регулон, цикълът ми закова деня. Е, междувременно и билки, и витамини пих, не знам от кое е.
Желая ти бързо възстановяване- емоционално и физическо.
 :balk_21:
Миличка Роми,

Сетих се още нещо - виагра - защо не опиташ, хем може да се повеселите малко :wink:
В доста страни се прилагала след ин-витро, за австрия писа някой скоро. Точно за лигавицата се вземала. :D
Благодаря ти, Бени!