0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спермограма и антибиотици
« -: Януари 08, 2010, 12:20:32 pm »
Здравейте момичета, ние другата седмица трябва да правим спермограма и имам един въпрос. Мъжът ми беше болен и направи пневмония и последните 2 седмици е на антибиотици (в неделя са последните хапчета - 10.01 ), въпроса ми е дали би имало някакво влияние върху спермограмата антибиотиците, които е приел? Благодаря ви за отговорите и вниманието предварително Smile
Re: спермограма и антибиотици
« Отговор #1 -: Януари 08, 2010, 13:43:03 pm »
По този въпрос има много противоречиви мнения. Често след дългосрочен прием на антибиотици и температура се наблюдава спад в качеството на спермограмите, особено във фактора подвижност, но преки доказателсва за връзка няма. Липсват достатъчно изследвания и всичко се базира на предположения.

Дори антибиотиците да окажат някакво влияние, то няма да е дългосрочно. Направете още една спермограма след 3 месеца за по-сигурно.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: спермограма и антибиотици
« Отговор #2 -: Януари 08, 2010, 14:00:44 pm »
По принцип при спермограмите се изисква да се упоменат лекарствата, приемани през изминалите 14 дни
ако можете отложете спермограмата с още една седмица, за да сте убедени, че тези лекарства няма да дадат отклонение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: спермограма и антибиотици
« Отговор #3 -: Януари 16, 2010, 10:32:01 am »
благодаря ви момичета за отговорите. ние се посъветвахме с биолозите и те ни казаха за всеки случай да отложим спермограмата!
*
Re: спермограма и антибиотици
« Отговор #4 -: Януари 19, 2010, 15:12:03 pm »
Момичета бихте ли ми казали колко струва спермограмата.Не съм компетентна и затова питам :oops:Ние още не сме стигнали до този етап ,но аз да съм осведомена.Благодаря предварително

*
Re: спермограма и антибиотици
« Отговор #5 -: Януари 19, 2010, 15:16:55 pm »
Във всяка клинике е различно, а и зависи дали е обикновенна или с морфология по Крюгер - в Малинов бяха 50лв. обикновенна / 90лв. с морфология, мисля, но да не те излъжа! Дано и други да се включат с по-точна информация.
Успех!
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 15:18:27 pm от petqst »
*
Re: спермограма и антибиотици
« Отговор #6 -: Януари 19, 2010, 15:38:21 pm »
Мерси Петенце :bighug:

*
Re: спермограма и антибиотици
« Отговор #7 -: Януари 21, 2010, 23:21:33 pm »
Миналия петък правихме спермограма, в Пловдив. Струваше 65лв. и 25лв.за консултацията, общо 90лв. Относно антибиотиците, преди самото изследване ми казаха стандартните изисквания, между които беше през последните 20 дни съпругът ми да не е пил антибиотици и да е вдигал висока температура. Относно лекарства приемани за хронични заболявания - трябва да кажете какви са те на човека, който ще прави спермограмата.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: спермограма и антибиотици
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2010, 10:48:32 am »
Здавейте момичета.Записахме час за разширена спермограма на 22/02,но от вчера изписаха антибиотик/опсамокс/5 дена във връзка с възпаление на рана.Нямя температура-но все пак се чудя трябва ли да отложим изследването за да е по-достоверно-точно 13 дена ще бъдат чисти /от спирането на лек. до контролната спермограма/.Моля за съвет! osi_1