0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Menogon HP = Menopur HP???
« -: Януари 06, 2010, 20:09:37 pm »
Здравейте!:)

Имам съвсем кратичко въпросче.
Днес си взех от аптеката лекарствата за насроченото скоро ИКСИ и вместо Menogon HP (както беше по рецепта) ми дадоха Menopur HP.

Знае ли някой от вас, дали има разлика между тези медикаменти и каква?
Да попитам и още нещо...  :oops: Трябва ли да ги съхранявам в хладилник?
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Menogon HP = Menopur HP???
« Отговор #1 -: Януари 06, 2010, 21:55:54 pm »
Chandra, това което намерих като инфо е, че производителят и на двата препарата е Ferring GmbH (Germany), и че активната им съставка е - човешки менопаузален гонадотропин (Human menopausal gonadotrophin). Лекарственото вещество и в двете е менотропин, съответстващ на 75 IU ФСХ и 75 IU ЛХ.
Съхраняват се на тъмно при температура под 25С, да не се замразяват.
 Ами това е, ако имаш притеснения относно замяната им, обади се на лекаря си да те успокои. Същият препарат от тази група е Мерионал, но производителят е друг (IBSA Institut Biochimique SA (Switzerland), иначе напълно идентичен.
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 21:57:51 pm от blueocean »
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Menogon HP = Menopur HP???
« Отговор #2 -: Януари 07, 2010, 13:26:44 pm »
Благодаря ти много! :) Много изчерпателен отговор.:)
Така като чета си мисля, че няма от какво да се притеснявам,... но като говоря с лекаря, ще спомена за лекарствата...  :wink:

Хубав ден!  :flower:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Menogon HP = Menopur HP???
« Отговор #3 -: Януари 07, 2010, 20:35:36 pm »
Слагали сме и Меногон и Менопур, но дали е имало „НР“ в името не си спомням.
Спомням си само че Меногона беше около 20 лв, а менопура 43. И двата са уринарни препарати, но явно и от цената сигурно има и друга разлика. Броя ампули същия ли са пи продали?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Menogon HP = Menopur HP???
« Отговор #4 -: Януари 07, 2010, 21:00:58 pm »
По време на втория ми опит в клиниката (Малинов) бяха свършили наличностите от Меногон, за това акушерката без да се двоуми ми сложи Менопур. Така че, и според мен замяната не е фатална - активните вещества са едни и същи.

А разликата - може би е във възрастта на монахините, от които го добиват  :lol:
Re: Menogon HP = Menopur HP???
« Отговор #5 -: Януари 07, 2010, 21:11:19 pm »
При моето ИКСИ ми предложиха да избера между двата препарата /с Liteto сме били заедно явно :) /
Обясниха ми,че Менопур е по-скъп,защото е по-добър.
По-пречистен е и поставянето му не е болезнено.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Menogon HP = Menopur HP???
« Отговор #6 -: Януари 07, 2010, 21:53:15 pm »
Благодаря ви много, момичета! :flower: Успокоихте ме! :)

Евро, бройката е еднаква – 5 апмули PZN (5 пробиваеми шишенца със суха субстанция, 5 ампули с разтворител, 5 спринцовки с канюли , 5 игли, 5 еднократни спиртни тампона)...

На мене аптекарката ми обясни, че Menopur HP били на по-ниска цена, тъй като са реимпорт. Били произведени в Германия от един и същи производител и Менопур е марката за износ… Не разбрах много…  - нали все пак и извън Германия се продава Menogon HP... ...

Но както и да е...  :) Важното е, че няма да е грешка да вземам този препарат… :)

П.П. "HP" означавало, че препарата е пречистен... (каквото и да значи това ;))
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 22:05:14 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Menogon HP = Menopur HP???
« Отговор #7 -: Януари 09, 2010, 09:41:28 am »
Не е грешка спокойно.
Меногон;Менопур и Марионал са предназначени за едно и също нещо.Така че който и от трите да взимаш не е грешка.Разликата е в парите.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html