0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: На прага на Новата година с повече усмивки
« Отговор #20 -: Декември 30, 2009, 09:15:32 am »
Благодаря за съветите,утре ще си купя чай за кърмачки,днес си слагах топли компреси на гърдите.При мен няма да се получи с често слагане на гърда да суче детето,защото моята дъщеря така и не засука в болницата.Ще се цедя пък дано да слезе отново кърмата.

Според мен българския лактогонен чай е най-ефективен. Гранулирания на Хип не ми хареса, не усетих ефект от него. Хип има и на пакетчета, но изиза твърде скъп.
Сега за цеденето-с първото дете като теб, понеже всички ме уверяваха как нямам достатъчно кърма и от страх детето да не гладува на бърза ръка я научихме на шише и посе се цедих 9 месеца. Направо откачих и ако не беше помощта на майка нямаше да се справя.

С втората ми дъщеря историята започна да се повтаря, но вече нямах помощница, а и Юлия(по-голямата ми дъщеря) ми пречеше да се цедя. Така че много бързо осъзнах, че ако искам детето да яде кърма, ще трябва да суче. На втория месец започнахме да се кърмим на поискване, лека полека махнах добавката от АМ и се кърмим и до днес.

Сагай детето на всяко хранене първо на гърдата и му дай достатъчно време, щипкай леко да не спи или го гали по ушенцето, и 20 гр да хапне все е от полза. Пък и то вероятно ще може да си изсмуче повече. От личен опит потвърждавам, че децата наистина успяват да изсучат повече откокото помпата /въпреки, че моята е на Авент и е наистина добра/.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 09:21:04 am от gabi32 »


*
На прага на 2010 година да отправя и аз своите пожелания. Нека ви предстои една много успешна, здрава, изпълнена с любов и късмет година! Край вас да има само добри, позитивни хора, мечтите да се сбъдват една по една, а не на куп - за да има смисъл и надежда за всеки следващ ден! Всички страхове, тревоги и несгоди да останат в старата година, а новата да посрещнете с усмивка и топлина в сърцата!
И разбира се - още много нови попълнения в нашето прекрасно форумче!

Относно кърметенето, следвах съветите от всичко изчетено по форуми и книги: много течности, варено жито, хранене на поискване, не по часове, наличие на  спокойна атмосфера (което не винаги е лесно постижимо), подплатени с желание, търпение и позитивна нагласа. Дори бебето да отказва да суче - трябва постоянство. В училищшето за родители ни казаха: 99% от майките могат да кърмят, но не всички имат желание. Връщането на кърма е възможно, но не си спомням точните съвети - посочените по-горе ликнове са точното място за консултация. Успех!
*
Това с дохранването е много често и изцяло предизвикано от страха на родителя - видиш ли бебето да не е гладно и ако не наддаде 2кг. за първия месец, ооо ужас.
Най- лесното което можете да направите е да си вземете везна на която да теглите бебето преди и след кърмене, това се прави и в родилния дом още.
Никога не съм цедила кърма, за да давам от шише, и при двете деца първия месец съм доизцеждала след кърмене, докато се регулира кърмата.
Сега една приятелка роди, още от болницата са й казали да дохранва, изписват ги, идва педиатърката и тя й казва, отивам аз на другия ден, ами те гърдите й ще се пръснат, кърма колкото искаш, но иначе са й казали да дохранва 8O
*
За цеденето, аз се цедях на ръка след кърмене. Просто видях, че така най-добре изцеждах всичко. А и от помпата много ме болеше.
Здравейте,
Искам да попитам някой с повече опит от мен в правенето на снимки и календари откъде си сваляте готови рамки за снимки и заготовки за календари.Търсих, търсих и нещо освен един руски сайт и един, на който чакам по 100 години да сваля 1 рамка нищо не намирам.HELP!
Честита Коледа и весело посрещане на Нова Година!
Тини 78, пускам ти линк към едни таблетки за подобряване на лактацията, които даже се използвали от мами на осиновени дечица, които искали да ги кърмят. Освен на таблетки има и вариант на капки в различни разфасофки и потенции. Имам две познати, които си взеха и казват че наистина има ефект. Още една моя позната си поръча от тях, като тя ще се опита да си възстанови лактацията след месец и половина прекъсване. Като имам отзиви дали се е получило ще пиша.
Ето го линка: http://www.breastfeedingheaven.co.uk/more-milk-special-blend/60-more-milk-special-blend-capsules/prod_139.html
Мисля че има доставка до БГ.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
В училищшето за родители ни казаха: 99% от майките могат да кърмят, но не всички имат желание.

много ги обичам такива "професорки"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
В училищшето за родители ни казаха: 99% от майките могат да кърмят, но не всички имат желание.

много ги обичам такива "професорки"...

мда и аз, и едни други почти сектантки :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
В училищшето за родители ни казаха: 99% от майките могат да кърмят, но не всички имат желание.

много ги обичам такива "професорки"...

мда и аз, и едни други почти сектантки :wink:

На пловдивската среща е имало 5 годишни кърмачета. :х

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Евро, верно ли?
За мен това вече е гавра...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Ми така разбрах, говорещи кърмачета е термина :lol:.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
абе не само гавра, това според мен е умишлено увреждане на детето, незнам, всеки си има мнение по въпроса, но никой не може да ме убеди в полезността на кърменето след 1-2 г.
*
Ще направя,каквото мога,наистина ми се иска да кърмя Антониа и много ме е яд,че спряхме кърмата,но се налагаше.А гърдите ми пръщяха от мляко :x

Аз също в началото се цедях и дохранвах, защото просто като родих със секцио имах голяма загуба на кръв, правиха ми кръвопреливане и бях малко на системи-след системите хемоглобина ми беше 80. Не бях в състояние да кърмя понеже в 1АГ те държат гладен 3 дни след секцио. Съответно започнах да го храня с шише и той свикна на по-лесното. След като се цедях нямах достатъчно кърма. По 20 мл цедях първите 25 дни, максимум до 60 съм стигала, но това беше много рядко. Чак след това успях да го излъжа да засуче. Аз имах по принцип малко кърма и просто трябваше да дохранвам, а и той си наддаде съвсем нормално и в нормите с дохранването.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 14:35:19 pm от Tutto_bene »
*
В училищшето за родители ни казаха: 99% от майките могат да кърмят, но не всички имат желание.

много ги обичам такива "професорки"...

мда и аз, и едни други почти сектантки :wink:

На пловдивската среща е имало 5 годишни кърмачета. :х
В мамата има и шестгодишни :)
*
В училищшето за родители ни казаха: 99% от майките могат да кърмят, но не всички имат желание.

много ги обичам такива "професорки"...

мда и аз, и едни други почти сектантки :wink:

На пловдивската среща е имало 5 годишни кърмачета. :х
В мамата има и шестгодишни :)
Ужас, не чета там изобщо.

Аз съм кърмена 1.5г и това ми е срока в който съм решила да отбивам Андрея. Ако не стане и по рано.  :( Само не ми е ясно как ще стане.

Искам да ви се оплача от 2 месеца диването ме преследва из къщи по цял ден. Само да я гушна или седна на дивана и почва да ми рови в деколтето или под блузата. Честно не издържам вече, но го отдавам на растящия и кътник. Като суче се успокоява.

Относно успешното кърмене в началото наистина не трябва да се бърза с дохранване. Също така по честото слагане на гърда и кърменето на поискване при мен имаше ефект. Редовно хранене, поемане на много течности, супи и ако може повече почивка и сън. Не съм пила никакви чайчета или добавки.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 17:20:37 pm от Малина »


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ще отбиеш и още как  :D
мога да ти кажа как процедирах със Стефания- когато се навреше в мен да търси да да суче аз гледах да й отклоня вниманието с някаква игра в която участваме и двете- пъзел, рисуване, такива неща
то детето така или иначе на тази възраст си търси ей така за спорта, или защото е жадно
точно заради това преследване и вдигане на блузата моя праг е година за кърменето
не мога да си представя да седна някъде и тя да дойде както си играе и да ми вдигне блузата, колкото и да подкрепям кърменето
а колкото до говорещите кърмачета- оставете ги жените, те така го усещат :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: На прага на Новата година с повече усмивки
« Отговор #37 -: Декември 31, 2009, 14:15:58 pm »
Момичета,много съм щастлива :D!Днес ,най-неочаквано за мен,бебка засмука гърдата!В болницата я мъчихме 5 дни и не пожела,а днес си захапа и смука :D!Единствено се притеснявам дали наистина нещо сучеше или просто си смучеше.Усещах как засмуква и се виждаше по бузките й,но не виждах преглъщане.После й дадохме АМ и отказа точно последните 20 гр.не знам,но съм обнадеждена :D!Весело посрещане на Новата година! tree2a:kaos7:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Браво Тини  :). Те хубавите работи стават бавно. Търпение и успех  :)

Честита Коледа на всички. Аз сега успях да се добера до компютъра. И днес бях на работа :x. Желая ви здраве и усмивки и през следващата година.  :)

Имах честта да се запозная с дете на 4 годинки което все още се кърми. Казали му, че гърдата е 'Мимка' и когато му казаха: Това е леля Мими, той ме гледаше доста ужасено.  :lol: И така хапваме, говорим си и хоп, сладура на мама под блузата  :P
Е извратено е някак си. Поне моят мозък не го побира и не го възприема като нормално нещо  8O
Но жив и здрав да е малчугана и родителите му, да се кърмят и до 20 ако искат  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Весело посрещане на Новата година на всички! Всичко лошо да остане в старата! Здрави деца, здрави мами, нови бебета и много късмет!

И моля ви се, кажете, че това не е истина 8O


На пловдивската среща е имало 5 годишни кърмачета. :х
В мамата има и шестгодишни :)
[/quote]

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.