0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Фемоден
« -: Април 28, 2006, 17:25:08 pm »
Здравейте момичета,

Изписаха ми Фемоден за възстановяване на цикъла след абразио. Бих искала да ви помоля за повече информация за препарата, ако някоя от вас го е взимала. Малко се притеснявам да пия хормонални лекарства и за това ви питам. Същевремено искам да възстановя лигавицата и цикъла по-скоро, но съм неготивно настроена към контрацептивите. Ще ви бъда благодарна, ако споделите мнение.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Фемоден
« Отговор #1 -: Април 28, 2006, 17:33:36 pm »
Фемодема не беше ли естроген?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Фемоден
« Отговор #2 -: Април 28, 2006, 18:15:57 pm »
Здрасти, аз съм пила Фемоден, понесе ми доста по-добре от Диане-то.
Долу копирах информация за продукта:

FEMODEN (FEMOVAN)®


Характеристика на продукта

   
Femoden® представлява ниско дозирано монофазно орално противозачатъчно средство, което съдържа 0,03 mg етинил естрадиол и 0,075 mg гестоден.

Femoden® предпазва сигурно от забременяване и осигурява отличен контрол върху цикъла, както и отлична поносимост.

Femoden® води до намаляване на количеството и продължителността на кървенето при спиране на таблетките. Освен това, Femovan® прави менструалните цикли по-малко болезнени.

Schering AG създаде серия орални противозачатъчни хапчета, съдържащи гестоден, която се състои от Femoden®, Logest® и Mirelle®. Тези продукти се различават по отношение на естрогенното си съдържание (което варира от 0,015 mg до 0,04 mg) и по отношение на съответната доза гестаден, което прави възможно удовлетворяването на различните потребности на жените.



Състав

1 филм таблетка съдържа:
0,075 mg гестоден + 0,03 mg етинил естрадиол
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Фемоден
« Отговор #3 -: Май 03, 2006, 14:47:35 pm »
Аз ги пих почти две години.
Чувствах се добре от тях, но на мен лекарят ми обясняваше нещо, че са по-силни от другите.
Не съм сигурна какво значи това.
Успех!