0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

При поликистозни яйчници
« -: Декември 17, 2009, 09:27:19 am »
Рецепта на Петър Дънов
В чаша вода се варят 30 г невен 6 продължение на 6 минути След като отварата изстине до 40°С се прави промивка на влагалището в продължение на 1 седмица. Заедно с промивките се пие и мужик корен. Само след 1 седмица болката ще престане и всичко ще бъде наред.
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2010, 07:22:52 am »
--------------------------------------------------------------------------------
Имах поликистозни яй4ници и се излекувах с билката Па4а трева,което всъщност е троскот.Има една много хубава книга с билки за всякакви "болежки"-Ванга"Билки от вековете за вас" на Дима Димитрова и Божидар Костадинов.Смеската за кисти е Па4а терва,Жаловник и Кралски мъх.Рискувах и пих известно време Па4а трева,след което на разни лекари у4удването им беше голямо.Все пак аз в слу4ая рискувах .Не знаех кистите ми какви са,защото има някой които не е добре да се пукат в организма.Има разли4ни видове кисти,но ако някоя от вас е с онзи тип,при които е добре да се  спукат -няма проблем за билките.. това съм публикувала в тази тема също.Наистина са много ефикасни билките и отстраняват кистите изобщо.. :P
*

    kurabiika

  • **
  • 113
  • ммм....че вкусно...
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2010, 19:47:45 pm »
Рецепта на Петър Дънов
В чаша вода се варят 30 г невен 6 продължение на 6 минути След като отварата изстине до 40°С се прави промивка на влагалището в продължение на 1 седмица. Заедно с промивките се пие и мужик корен. Само след 1 седмица болката ще престане и всичко ще бъде наред.
Каква болка при поликистозни яйчници,че нещо не ми е ясно?И какво ще бъде наред-ще изчезне поликистозата ли?
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2010, 19:53:02 pm »
Поликистозата е на яйчника, като си подплисквам влагалището с билки, не виждам как ще се махнат кистите по обвивката на яйчника.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2010, 02:26:46 am »
Абе нищо, вие си пийте билки ей така, за всеки случай :lol:
Аз за пръв път чувам за болки при поликистоза, ама знам ли вече.... :lol:
Честно ви казвам, момичета, вече като видя някой да предлага билки така с лека ръка за щяло и нещяло, направо ми се изправя косата. Надявам се, че поне преди да си правите експерименти със себе си се консултирате със специалист по билките и поне мааалко преценяте рисковете. Аз и в друга подобна тема писах - максимата че билките не могат да навредят НЕ Е ВЯРНА! Да не говорим, че всичко е много индивидуално. Зависи от общото здравословно състояние, както и от други специфични обусловености. Всеки има глава на раменете, мислете!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2010, 10:26:45 am »
О, поне моята поликистоза боли. Преди болеше все едно огромните ми яйчници притискат дебелото черво. фенестрираха ги и се оправи. Но сега пак ме боли единият яйчник,който на ехограф излиза с по-изразена ПКЯ. Билките могат да бъдат и отровни, а за съжаление ПКЯ няма отърване от него.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2010, 19:35:33 pm »

Само след 1 седмица болката ще престане и всичко ще бъде наред.
Е то и без билките за една седмица ще мине. Ако не мине, болката ще е станала непоносима и ще си изприпкала на доктор.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2010, 16:05:46 pm »
Момичета и аз имам поликистоза и орт 2 годинивсе си ме боли а докторите вдигат рамене.Не съм си правила нищо на яйчниците засега,но моят гинеколог подхвърли нещо за лапероскопия...........да се облекчат малко яичниците та дано и забременяването да е по-лесно.Вие знаете ли нешто по въпроса........От поредицата на д-р Тошков има едно за кисти,но не смея да го купя......Ако имате мнение по моя въпрос и мойете да ми помогнете пишете
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2010, 18:34:07 pm »
Освобождаването на яйчниците, за което говориш е фенестрация. Аз лично не бих ти препоръчала да го правиш :? Ако някой ден се стигне до ин витро /което не ти пожелавам, рзбира се/, тази фенестрация може да ти изиграе лоша шега и яйчниците ти да реагират лошо на стимулацията.
И аз съм с поликистозни яйчници, но нямам болки и кой знае какви проблеми. Не съм пила нищо за тях. При мен основния проблем е тубарен фактор, отстранени са ми тръбите и сега се оказа, че имаме и мъжки фактор. Правила съм 2 стимулации за ин витро и двата пъти реагирах много добре - 16 и 19 яйцеклетки! В моя случай поликистозата имаше положителен ефект :lol:
Чувала съм, че момичетата пият Диане, но това трябва да се предпише от лекар. Четох в друга тема, че си пила клостил без да се провери проходимостта на тръбите :? Време ти е за цветна снимка :wink: Правилно си преценила, че за 3 години много неща могат да се променят. Според мен трябва да си смениш лекаря веднага и да се насочиш към клиника по стерилитет. В подфорум Адреси на клиники и лаборатории ще намериш координати и отзиви за различните лекари.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2010, 20:50:42 pm »
момичета, а дали сте чули за билката витекс, четох, че още дрежните гърци я исползвали за забременяване, като я накисвали във вино???
предварително благодаря.
*
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2010, 23:25:47 pm »
... билката витекс, четох, че още дрежните гърци я исползвали за забременяване, като я накисвали във вино???

Това да не е просто ефектът от виното?  :D
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #11 -: Юли 22, 2010, 11:28:59 am »
моми4ета и аз съм с поликистозни яи4ници .преди време имах ужасни болки дори при секс.От 2год.пиа едно лекарство изписано ми от генеколог.смея да твардя 4е всякаква болка из4езна.ако някои го интересува хап4етата се казват ХЛОЕ,нямя да ви нажредят изоб6то,поникакъв на4ин на други заболявания,но се пият 6м.задалжително!!!!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #12 -: Юли 22, 2010, 12:08:39 pm »
и аз имах поликистоза на единият яйчник, доколкото ми обясниха това е на хормонална основа предимно, пих диане два пъти, и отслабнах с 4-5 килограма, след това вече една година няма следи от поликистоза. болки не съм имала от това. и аз мисля, че не бива да се пие каквото ни падне, макар и на билкова основа

*
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #13 -: Юли 22, 2010, 21:21:06 pm »
Извинявай, но това е тема за лечение с природни средства, а "Хлое" е хормонален препарат, макар и ниско дозиран, прилагащ се за лечение на хирзуитизъм и си е контрацептив, може би е сравним с "Диане 35" (не съм компетентна по въпроса!). Сега поне не живеем в 60. години, имаме си интернет и гугъл, просто е необходимо да седнеш и да го потърсиш като инфо.
И моля, не давайте такива съвети, че видите ли нямало да навреди на никого за нищо - това съвсем не е така, всеки организъм си е различен.
А лекарствата е добре да ги изписват лекари, и то компетентни!
    

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #14 -: Юли 23, 2010, 02:10:53 am »
Напълно съм съгласна с последното мнение. Отново призовавам към разум и внимателно проучване. Билките не са винаги безопасни. Такова нещо като "не може да навреди" НЯМА. Дори билките могат да създадат проблеми, ако хормоналния баланс в организма е нарушен. Още повече ще объркат нещата и понякога нанасят непоправими щети.
За пореден път ви моля да не предлагате току-така разни лекарства и рецепти на всички, с твърдението, че са безопасни и няма да навредят.
Мели казва - "Моля, не си обменяйте диагнозите". Аз ще допълня - "и леченията".
Дори да прочетете за нещо, помогнало на друг, преди да решите да си го приложите, дори да се касае за чайчета и билки, моля, обсъдете го с лекаря си, за да не си блъскате главите после.
Успех, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #15 -: Юли 23, 2010, 09:10:46 am »
с каквито и методи да тръгнеш да се лекуваш трябва да знаеш причината, т.е. от къде идва проблема, не да се лекува следствието. и не за всичко има алтернатива в билколечението.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #16 -: Юли 23, 2010, 17:34:32 pm »
с каквито и методи да тръгнеш да се лекуваш трябва да знаеш причината, т.е. от къде идва проблема, не да се лекува следствието. и не за всичко има алтернатива в билколечението.
Абсолютно вярно!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: При поликистозни яйчници
« Отговор #17 -: Юли 28, 2010, 07:02:26 am »
Извинявай, но това е тема за лечение с природни средства, а "Хлое" е хормонален препарат, макар и ниско дозиран, прилагащ се за лечение на хирзуитизъм и си е контрацептив, може би е сравним с "Диане 35" (не съм компетентна по въпроса!). Сега поне не живеем в 60. години, имаме си интернет и гугъл, просто е необходимо да седнеш и да го потърсиш като инфо.
И моля, не давайте такива съвети, че видите ли нямало да навреди на никого за нищо - това съвсем не е така, всеки организъм си е различен.
А лекарствата е добре да ги изписват лекари, и то компетентни!
Много правилно. Хлоето е хормонален препарат и не е безопасен.
Това са лекарства, който трябва да се предпишат от лекар. Моят съвет е за всяко нещо да се консултирате с лекаря си