0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« -: Декември 14, 2009, 10:47:55 am »
айде, на новата тема!
болните да оздравяват бързо, че идат празници, хохохохо....
стягайте панделките, елхите, меденките и сърмичките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #1 -: Декември 14, 2009, 10:54:30 am »
Честита нова темичка и седмичка  :D
Дано няма болни дечица, а ако има да оздравяват бързо.
Ние сме от болните моя пакостник е със спастичен бронхит замалко да ни вкарат в болница  :? ама му биха урбазон и сме вкъщи.
Тая седмица имат тържество в градината дано не го пропусне, че много ще се разочарова, на коледа пък е рожденник и въобще милото.... :?
Желая ви прекрасна, здрава, предколедна седмица изпълнена с много усмивки.
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #2 -: Декември 14, 2009, 11:08:04 am »
Привет и от нас, с пожелания за здрава и усмихната седмица (и дано да не е и много студена...)!

Дениса, добре че ви се е разминала болницата! Дано Денис оздравее за тържеството в градината!

Моите калпазани и двамата изкараха някакъв вирус с температура от едно денонощие и после като спадне температурата почва леко разстройство...

На мен вече ми е коледно и хич не ми се работи  :?. А като се прибрах от срещата с картички от децата в Роман, който мислех да подарявам, но като ги извадих, и като ги видях на нормална светлина, още повече се влюбих в тях и си ги наредих на секцията и реших, че ще постъпя егоистично и ще си ги оставя за мен...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #3 -: Декември 14, 2009, 11:13:16 am »
Весела и здрава седмичка от нас!!!
Дара върви към оздравяване, но аз се тръшнах... Дано поне за празниците всички да сме здрави!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #4 -: Декември 14, 2009, 11:50:54 am »
Лека седмица и от нас!!!

Да не забравите и песнопойките, ей!  :D

Лейди, нещо съвсем по-различно имах предвид от това, което е разбрала и Нина, и ти.  :D
Всеки е свободен, естествено, да си възпитава дечицата по своя разум, сърце и съображения! Всъщност, понякога даже и не е възможно да се разберем напълно, защото не сме част от света на другия! Но пък най-хубавото е, че можем да се опитаме да си го разкажем!

Здрави да сме! Историята познава люде, възпитани по най-различни системи и методики, и израстнали достойни хора! Балансът да се намери е най-важен! Добрият, възпитателен, здравословен баланс!

Лек ден, сладурки!
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #5 -: Декември 14, 2009, 12:40:32 pm »
Здравейте и от нас...
Не ми се вярваш, ама и аз влизам в блендата на майките, дето мърморят "Не си пускайте сополивите деца" на ДГрадина. След болничните ни приключения, Нико оздравя, тръгна на ДГ и точно след три дни бяхме в изходно положение...
Ами БЯСНА СЪМ...
Днес ще ходим на УНГ, че получи усложнения в ушите и ще видим..  :x :x :x

П.С
Малеее, съгласна съм на сто процента с Дивата Роза!!! Розе, докъде го докарахме  :balk_70:
По темата - За Никулден, диването получи куклен театър - звучи помпозно, но не е изобщо, просто параван с перденца и дървени кукли за ръце - страшно сполучлив подарък се оказа, като изключим това, че аз съм основния актьор и играя всяка вечер... страшно стимулира детето за:
- да разказва приказки
- да измисля какво може да се използва като кукла - напр. чорап, вчера чашка и др.

И още нещо за чистата радост от празника. Разсъждавайка над това, как да не превърна детето си  презадоволено л... , на където се беше запътил със стъпки бързи, реших, че ще го науча на радостта от това да подарява той самият. Затова като отиваме на среща с моя приятелка без деца, винаги мислим и обсъждаме какво да й зансем - цвете, листо, картинка. У баба му и дядо му също винаги подаряваме нещо, което сме направили ние - топче от пластелин, кестен с нос и очи и пр. Сега за Коледа ще пишем картички двамата - от днес или от сряда ще ги наченем  :lol:
« Последна редакция: Декември 14, 2009, 13:02:58 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #6 -: Декември 14, 2009, 12:53:03 pm »
Привет и от нас!
Ние сме още болни. Днес е последния ден болничен, който мога да ползвам и после... Ядосвам се на нашата здравна система, според която мога да ползвам само 7 дни. И понеже е на мое име няма значение, че е за едното дете, не мога да взема и за другото сега, или за себе си. Трябва да се върна на работа за 1 ден и тогава може. А през тоз един ден... сигурно тртябва да се гледат сами, защото на ясла няма как да ги дам сополиви. И така... Отпуска нямам... И сега мисля схеми...
И ми е едно коледно  :(
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #7 -: Декември 14, 2009, 13:03:29 pm »
Щастлива и по_ здрава седми4ка и от нас!
Мойте "бандити" са много впе4атлени от елхата и вся4ески се опитват да я смъкнат на пода :D, да видим дали  ще издържи до Коледа :)
Ние се подготвяме за тържество от яслата, рисуваме ангел4ета, правим коледни карти4ки и пожелания за вси4ки, Симко много не е "в 4ас", но се радва на вси4ко дето блести и е 6арено, А Беа се вклу4ва в рисуването и късането на празни4ната украса :wink:
Това ще бъде една незабравина Коледа за нас, с двете ни пракрасни деца, щъкащи покрай нас :D
Пожелавам на вси4ки, приятни приготовления за празниците!

Ммими26,дано намериш решение и бързо оздравяване на децата.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #8 -: Декември 14, 2009, 13:09:37 pm »
Привет и от нас!
Ние сме още болни. Днес е последния ден болничен, който мога да ползвам и после... Ядосвам се на нашата здравна система, според която мога да ползвам само 7 дни. И понеже е на мое име няма значение, че е за едното дете, не мога да взема и за другото сега, или за себе си. Трябва да се върна на работа за 1 ден и тогава може. А през тоз един ден... сигурно тртябва да се гледат сами, защото на ясла няма как да ги дам сополиви. И така... Отпуска нямам... И сега мисля схеми...
И ми е едно коледно  :(

Мими, не може да е така, както го казваш! ако е необходим по-дълъг болничен от 7 дни, джипито просто трябва да те прати на ЛКК (комисия), която да издаде по-дълъг болничен. няма такива филми, че трябва да се върнеш за 1 ден на работа и пак болничен - точно такива случаи ги режат от касата, знам го от моето джипи.

ей, тия хора не знаят нищо бе... съветвам те да си намериш телефона на районната ви здравна каса (РЗОК) и да поискаш разяснение по твоя случай, но съм сигурна, че така ще ти отговарят.
то е същото като с дългите болнични на бременните бе - да не би да сте се връщали на работа през 7 дни за по 1 ден???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #9 -: Декември 14, 2009, 13:10:25 pm »

 Розе, докъде го докарахме  :balk_70:


А, Фусито, аз този развой го предполагах още в началото!

Най-добрите любовни истории са построени точно по тази схема - открито противоборство и дуел, поради засегната гордост, честолюбие, а всъщност на едно по-дълоко ниво става въпрос за фатално и неудържимо привличане!
Е, в нашия случай чак толкова дълбоко няма да се стига, пази Боже!  :D И не става въпрос за любовна история, но пък за симпатия иде реч според мен!
Доживяхме, така да се каже, и до този развой! И, слава Богу, без особени поражения, освен по някоя и друга дума изстреляна некъдето трябва, но в това е чарът на стимулиращия словесен двубой!  :D

Хубав подарък си купила на Никола, а и щом си навита да си основната актриса, какво по-хубаво и изгодно като цена, предполагам!  :D

Оставам ви за днес, че закъсах с работата.... :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #10 -: Декември 14, 2009, 13:26:23 pm »
mimi26, така е, както казва jam. Аз имах такъв случай. За по-дълъг болничен на ЛКК и няма нужда да ходиш на работа.
 
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #11 -: Декември 14, 2009, 13:28:35 pm »
цената беше повече от приемлива за моя радост  :lol:

хмммм това за болничните за мен си остава загадка .. брат ми получи без проблем на два пъти болничен за по две седмици, беше си сериозно болен човека, но въобще не е и повдиган въпроса може ли или не...
В очакване ....
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #12 -: Декември 14, 2009, 14:00:41 pm »
Значи, това за ЛКК го знам (почти цяла брем.бях болнични), но Личната каза че за сополи и температура няма да ми дадат болничен от ЛКК.
Засега май има малък шанс таткото да ползва 1 ден компенсации да ги гледа, аз на работа и после болничен за Дани.
Покрай тези болести забравих да се похваля, че с моите бандити украсявахме заедно елхата, дори и те слагаха играчки, И сега за мое учудване не ги свалят  :wink:
Само от време на време уж без да искат я бутат за да дрънчат камбанките  :lol:
За подаръците... ще видим какъв ще е тотала след разходите за лекарства, но няма да им взимам скъпи играчки със сигурност. Така или иначе най си играят с кутийки и лъжички, пък и от другите ще получат пак играчки. Може би нещо+книжка, защото книжките са ни едни от любимите занимания, дори пеем "чачи бало" и "четем" (посочват с пръстче) книжката за Зайченцето бяло  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #13 -: Декември 14, 2009, 14:22:16 pm »
Добър ден и от нас и дано всички деца оздравяват по-скоро:)
Аз правя първи стъпки в отглеждането и вероятно тепърва въпросите ми предстоят:)
Днес се сетих, че в епикризата от болницата при изписването пишеше, че трябва да приемат деавит а аз пропуснах да питам акушерките а после и педиатърката при първото посещение:)
Днес и звъннах и ходих да купувам:)
От снощи Алекс и Никол са с колики:) Никол ги "преживява" само с ръмжене, като баба Меца засега но Алекс на моменти надава страшни писъци. Купих им саб симплекс и дано поне малко ги облекчават. Направи ми впечетление, че като имат колики и плачат като ги гушна спират:):):)
Четох преди още да родя и знам, че често капките не помагат и това е период, който трябва да мине, но чух и за английски капки (не им помня името).
Има ли ефект от тях при тези , които са ги ползвали?

Лек и спокоен ден на всички и дано по Коледа всички да са здрави.

Мими, дано Криси и Дани оздравяват по-скоро.
 
« Последна редакция: Декември 14, 2009, 14:24:44 pm от Lisko »
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #14 -: Декември 14, 2009, 14:56:46 pm »
Лиско, английските капки се казват Инфакол.
Общо взето на всички капки против колики, активната съставка е една и съща.
Пробвала съм Инфакол, Лефакс, Саб Симплекс. Не видях особена разлика.
Най - много помагаше сешоара, лежането по корем върху топла кърпа и разбира се мноооого гушкане.
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #15 -: Декември 14, 2009, 14:57:28 pm »
Лис, ние само със Саб симплекса минахме, но нашите бяха слаби. Иначе за гушкането, от топлината се успокояват.
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #16 -: Декември 14, 2009, 15:42:01 pm »
Лиско, ние сме с Инфакол - помагат, но на моменти пак изпищява и сякаш вечер повече го боли Снощи например до 1 часа плака, какво ли нсе пробвах и не стана, просто сам се успокои по едно време и заспа Иначе педиатърката ни изписа Колиеф и Еспумизан, но още имам от Инфакола и другите не съм ги пробвала

Успешна седмица на всички мамчета и бързо оздравяване на дечицата!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #17 -: Декември 14, 2009, 16:55:45 pm »
Много ви благодаря за отговорите:)
Днес купих и Еспумизан заедно с другите капки за да пробвам и тях, но явно ще се гушим повече на смени:))
*
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #18 -: Декември 14, 2009, 17:16:06 pm »
Спокойна и здрава седмица на всички  :). Ние още не сме сложили коледната украса ей сега след малко я мятаме чакам само малката да се събуди  :occasion10: .
Лисе при нас никакви капки не помагаха само затопляне на коремчето облекчаваше за малко. Аз гладих пелени и й ги слагах на коремчето и повивах с одеялце и гушканеееее  :).
Фуси това с носенето на малки подаръчета много ми хареса мисля, че ще има добър ефект... :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Празнично-предпразнична тема 13.12 - 20.12.2009
« Отговор #19 -: Декември 14, 2009, 18:12:36 pm »
Успешна седмица и от нас!
При нас дядо Коледа започна да идва, вчера дойде приятелско семейство и донесе подаръци - играчки, очакват се нови постъпления края на седмицата, когата идват приятелите на сина ми и тогава глезотията ще бъде пълна  :lol:
Една приятелка имаше идея да регистрира компания, с дейност обмяна на играчки -  и аз ще бъда първият й клиент - даваш играчки, взимаш нови, непознати , срещу малък абонамент на месец....

Не знам как е при вас с 3 годишните набори, но аз мойте много трудно успявам да ги убедя в нещо, те си имат своя представа за нещата.Знам, че " най - послушната " възраст е меду 5 - 10 години, после става много, много трудно.По отношение на подаръците, празниците, купуването и пр.
На думи всичко е хубаво и лесно постижимо.

желая ви много радост и здраве най-вече

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last