0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #960 -: Декември 12, 2012, 23:14:31 pm »
jam, от една година?

да, преди една година сложих край на опитите за забременяване. и от тогава сърцето ми кърви по мъничко всеки ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #961 -: Декември 13, 2012, 09:35:41 am »
Джаме,  :bighug:
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #962 -: Декември 13, 2012, 09:47:54 am »
Наборе, наборе, няма да издържиш ти, усещам те...
Поне един ЕЦ? К'во като сме на 40+++?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #963 -: Декември 13, 2012, 10:37:25 am »
jam, от една година?

да, преди една година сложих край на опитите за забременяване. и от тогава сърцето ми кърви по мъничко всеки ден.
Благодаря за откровеността, jam! Аз избягвам емотиконите, но имаш моята приятелска  :bighug:
В случая имах предвид, че цял живот се учим на смирение, а нашата порода, борбените, отнася повечко удари  :)
От друга страна, ако отпуснем хватката, току-виж сме получили прилив на сили и нови възможности. Една приятелка ми каза: "Помисли си какво ще спечелиш, ако загубиш". Това не е въпрос за мислене, това е възможна позиция и друг поглед към ситуацията. Често си го припомням.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #964 -: Декември 13, 2012, 11:49:35 am »
jam, от една година?

да, преди една година сложих край на опитите за забременяване. и от тогава сърцето ми кърви по мъничко всеки ден.

Джам :bighug: :bighug:

beataИ аз се причислявам към твърдоглавичките, ужасно инатливите (поне в борбата за бебе)и непримирите ... Какво беше това смирение  8O :wink:


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #965 -: Декември 13, 2012, 20:48:57 pm »
Момичета, от неделя сме си вече в къщи, но досега не съм имала възможност да вляза тук и да ви пиша. Малкия през повечето време яде и спи, лошото е единствено, че през нощта явно му е по-добре да спи и да суче едновременно. Тъй като засега не успявам да го науча да суче като лежа и се налага по-голямата част от нощта да прекарвам на фотьойла. :) Надявам се постепенно да се приспособим един към друг и да успявам да си почина през нощта, че през деня рядко ми се удава такава възможност.
А иначе по вашата дискусия тук - донякъде разбирам това със смирението, да се оставиш в ръцете на по-висша сила и да разчиташ, че Господ си знае работата. При мен така се получи, че точно в момента, когато си казах "стига с меренето на температури и притесненията, ако се получи - добре" и то взе че се случи. Преди това просто бях едно кълбо от нерви, всеки месец очаквах с нетърпение дали ще ми дойде и ако се случеше и един ден да ми закъснее веднага тичах в аптеката за тестове. В месеца когато забременях просто бях спряла да меря температури, бях спряла да се притеснявам, дори не очаквах,  че е възможно да се случи - по стечение на обстоятелствата имахме много малко сърчица през този месец. Дори бях забравила кога точно трябва да ми дойде и в един момент просто се усетих, че ми закъснява с два дни. Като направих теста просто не вярвах на очите си.
Далеч съм от мисълта, че при някой, който има по-сериозни здравословни проблеми би могло да се получи по този начин, но все пак донякъде и спокойствието е един вид предпоставка за успех - да се успокоите, че правите всичко възможно за сбъдването на мечтата ви и да се надявате на помощ от страна и на природата или Господ - който както иска да го нарече. Ако имах възможност да помогна на всички ви да сбъднете мечтата си вярвайте бих го направила с радост.
А колкото до притесненията на кандидат-таткото, че е на 47 мога да кажа само, че нашият татко е на 53, има мъже, които стават бащи и на доста по-напреднала възраст, така че това не би трябвало да го притеснява, но наистина би трябвало да си зададе въпроса дали само заради детето е с жената до себе си. Когато двама души се обичат и подкрепят тогава биха могли и да осиновят дете. Аз имам познато семейство, които осиновиха дете, а след това им се родиха и две собствени. Трудно е човек да се примири, че детето му няма да бъде част от него, но важното е не кой е физическият родител на детето, а кой го отглежда и възпитава. :)
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 20:51:12 pm от tanita68 »

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #966 -: Декември 14, 2012, 09:57:54 am »
Танита,добре сте си дошли у дома. :)Ще свикнете с малкия да се разбирате,то цял живот ви предстои,няма мърдане. :wink:Важното е да сте здрави.като ти чета поста,мед ми капе на сърцето :lol: :lol:Все едно за нас чета,честно. :D Дано скоро съвсем заприличаме на вас... :wink: Сега спокойствие и здрава храна,особено за малчо!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #967 -: Декември 14, 2012, 11:44:19 am »
tanita68, да сте живи и здрави. Ти си нашата гордост и доказателство, че когато жената си е запазена и иска дете, детето си се ражда, независимо от хората, които си говорят, че не можело. Големи да порастете за гордост на родителите и докторите. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #968 -: Декември 14, 2012, 12:31:16 pm »
tanita68, да сте живи и здрави. Ти си нашата гордост и доказателство, че когато жената си е запазена и иска дете, детето си се ражда, независимо от хората, които си говорят, че не можело.

ако не ме лъже паметта, tanita68 забременя с донорска яйцеклетка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #969 -: Декември 14, 2012, 13:01:31 pm »
tanita68, да ти е живо и здраво момченцето! Пропуснала съм тази хубава новина.

Преди две седмици и за мен приключи борбата с поредния отрицателен тест след ин-витро. Не съм на себе си от тогава. Никога не съм мислила, че няма да имам деца. Незная как се свиква с това и изобщо свиква ли се. Всеки ден изниква ситуация, която ме кара да се разплача. Виждам, че Jam цяла година го преживява. Ужасно е. Объркана съм много. Не бях влизала във форума от тогава. Реших да споделя с вас мъката си, защото сте подхванали точно тази тема. Мъчителната.





Re: Забременяване на 40+
« Отговор #970 -: Декември 14, 2012, 14:18:18 pm »
Благодаря на всички за пожеланията! Надявам се наистина всичко да е наред и накрая да си гушна едно здраво бебенце! Пожелавам и на адашката същото!
Сега малко за мене - аз съм на 43, но през септември ще навърша 44. Това не ми е първо дете - имам две големи деца - дъщеря на 21 и син на 18 години. Освен това си имам и внучка на 2 годинки и през юли очакваме още една мома. Може би за някои ще бъде странно при това положение как съм се решила да имам още едно дете - но понякога живота на човек се развива по неочакван за него начин. Разведена съм от много години, отгледах децата си почти сама, едва преди малко повече от две години срещнах човека, с когото бих искала да изживея живота си. Той няма деца и аз не мога да изисквам от него да се откаже от желанието да има собствено дете. Преди две години забременях, но присъдата на лекарите беше мисед. От тогава напразно се опитвахме, вече почти се бях отчаяла. Но когато най не очакваш да се случи чудото то се получава.
Забременяването ми е по естествен начин, килограмите ми са наднормени, но аз и никога не съм била слабичка. Наистина се надявам всичко да е наред този път. Поне засега е така! Дори в сравнение с предишните ми бременности тази е по-лека. Малко ми е притеснено от реакцията на хората покрай мене(все пак живея в малък град), но най-важно е как ще посрещнат новината най-близките ми. Дъщеря ми се радва за мен. На сина ми все още не съм казала, но предполагам, че и той ще се зарадва. А това е най-важното!
Благодаря на всички още веднъж за хубавите пожелания и дано да има и други хубави новини в тази тема! Чувствам се по-добре когато знам, че не съм единствената, която се решава да има дете на тази възраст! Наистина при някои от вас това се дължи на други причини, но все пак да имаш дете е нещо наистина страхотно, независимо от възрастта! Пожелавам го на всички в тази тема - сбъдване на мечтите за едно малко човече! :)
Поздравявам те за преодолените трудности по дългия път към щастието!
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 14:23:10 pm от mammita2012 »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #971 -: Декември 14, 2012, 14:50:41 pm »
Да са й живи и здрави и дечицата, и внучетата на Танитка68! Много да им се радва и много да се обичат.
Поздрави и от мен за силата и куража!!!

tanita68, да сте живи и здрави. Ти си нашата гордост и доказателство, че когато жената си е запазена и иска дете, детето си се ражда, независимо от хората, които си говорят, че не можело.

ако не ме лъже паметта, tanita68 забременя с донорска яйцеклетка.
Може би jam се бърка с другата Танита, която имаше неуспех. Танита68, както ни припомни и mammita2012, е забременяла по естествен път.

Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #972 -: Декември 14, 2012, 14:57:11 pm »
да, наистина съм се объркала и мислех, че и двете Танити са с донорски Я. извинявам се за грешката!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #973 -: Декември 14, 2012, 20:02:41 pm »
Леле, каква страхотна двойна радост за Танита68 :P Живи и здрави да сте всички и дай боже, всекиму, такова щастие! :D


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #974 -: Декември 15, 2012, 09:24:13 am »
Вчера се опитах да отговоря, но нещо не се получи.
Благодаря на всички за пожеланията. А колкото до забременяването, наистина стана по естествен път, никога не съм правила никакви процедури. Имах проблеми с кръвното накрая и може би затова Теди се роди по-рано и толкова мъничък. Но сега си хапваме и растем. :)
Баткото понякога се грижи за малкия, за да мога аз да изляза и да свърша някои неща. Много ми помага, въпреки че е в такава възраст дето не им се занимава с бебета. :) За съжаление каката и двете внучки са далеч, но всеки ден се чуваме по скайпа и голямата все пита какво прави бебето. Когато ни изписаха всички бяха у нас и не можете да си представите каква радост е да видиш пълна къща с деца. :) Е, малко е шумно, но пък е приятен шум.
На всички ви желая такова щастие!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #975 -: Декември 15, 2012, 09:58:44 am »
Според мен разковничето е в смиранието - да приемем, че доста много неща не зависят от нас и да правим най-доброто за онези, които са изцяло наша отговорност. Съдбата помага на подготвените, така че да я улесним :)
beata, много хубав постинг!  :bighug:
аз от една година се опитвам да го постигна това смирение, но още не мога да кажа, че съм успяла... :(
Jam, не от една, а от няколко години се опитвам да постигна това аз, но пак не успявам... Тъкмо да си помисля, че съм успяла и аха - изцяло в противоположната посока се озовавам... Мисля, че никога не се свиква с това и никога няма да се стигне до пълното смирение и примирение. Силно те прегръщам! Прегърни слънчевото си детенце!  :bighug:
Танита68, честито ти момченце! Да ти е живо и здраво и много щастие на голямото ви семейство!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #976 -: Декември 17, 2012, 13:15:42 pm »
Здравейте!Вече мога да изкрещя,имам си син Георги.Роди се на 25.10.12г-2850гр.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #977 -: Декември 17, 2012, 13:49:06 pm »
да ти е жив и здрав и много да те радва....
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #978 -: Декември 17, 2012, 14:10:51 pm »
Честит син, vesito_69! Да ти е жив и здрав! Всяка оскъдна такава новина в тази тема е повод за много надежди...

Разкажи, ако искаш...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #979 -: Декември 17, 2012, 14:11:30 pm »
Честито! Много радост да ти носи!:)