0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #360 -: Декември 28, 2010, 23:14:57 pm »
Явно темата е особено актуална.  :wink: Има широко отразяване. Тази вечер дори в "Шоуто на Иван и Андрей" се отвори разговор за това. Останах приятно впечатлена, че жени, които са вече майки, разсъждават, като такива и подкрепят отпадането на възрастовата граница. Браво, май по мъничко се променя общественото мнение!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #361 -: Декември 29, 2010, 07:52:36 am »
Дони, аз също като цяло съм доволна, защото се говори открито и разбираемо за проблема.
И хората които не са се сблъсквали с него и той им е далечен
ще им стане поне малко ясно, колко абсурдна е тази възраст 43г!

Мен ме подразни друго, отношението на човек бивайки лекар в областта на репродукцията
да има маниер към пациентите си като към хора втора ръка!
Крайна съм, да но той звучеше сякаш, от него зависи-
той пише наредбите, той отпуса парите...
Лекарите които ни подкрепят не звучат така, дори и когато се аргументират защо са против каквото и да било!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #362 -: Декември 29, 2010, 13:07:35 pm »
Момичета, чопли ме нещо...Този д-р Николов да не би да е син на Павлета Табакова - Репробиомед? Там е сложена една никаква снимка и не успявам да го разконспирирам...
Но и да е е той не мога да не спра да се учудвам, колко за велик може да се имаш и на какъв контингент пациентки разчиташ след подобни изказвания на кръглата маса и в медиите? Аз ли нещо не съм в ред....
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #363 -: Декември 29, 2010, 14:07:13 pm »
Момичета, чопли ме нещо...Този д-р Николов да не би да е син на Павлета Табакова - Репробиомед?

да, той е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #364 -: Декември 29, 2010, 15:38:13 pm »
Благодаря jam !
Загубих 2г да се боря с депресията, която ми докара майка му след безочливата лъжа, че съм с изчерпан яйчников резерв и забременяване ще има само с донорска яйцеклетка. Но...лутането ме доведе в Зачатие, ако това е бил Божия промисъл на лъжите и ...благодаря и!
За мен това семейство и клиниката им са компрометирани, жалко за жените, които им гласуват доверие и те се подиграват с него. А, между другото, при Табакова ме заведе жена, която прави 2 ин витра при нея и на 43г забременява с близнаци, а девет месеца след раждането им забременява спонтанно и естествено на 44г.
« Последна редакция: Декември 29, 2010, 17:19:13 pm от Елфи »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #365 -: Декември 29, 2010, 15:54:43 pm »
Въпреки някои негативни мнения,това е една победа!Изключително се радвам и съм щастлива от развоя.Пожелавам успех на всички!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #366 -: Декември 29, 2010, 17:16:50 pm »
New Love, да това е д-р Георги Николов, синът на д-р Табакова, както вече jam ти е писала. Той по принцип си е философ, човекът, вероятно знаеш, ако си била и негов пациент. И мен много ме озадачи поведението му в това интервю, а и не само в него. Напоследък всичките му изяви, които съм видяла, са с мнения все в тази посока. (на Кръглата маса н-р и др.) И аз съм била тяхна пациентка и по-скоро негова. Не съм с лошо мнение за тях като за клиника, цени, отношение и резултати, но това е друга тема. Много ме нарани изказването му, че няма шанс за забременяване на нашата възраст вече... :( Ние си знаем, че е минимален, даже нищожен, ама чак пък никакъв, нула процента... :(

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #367 -: Декември 30, 2010, 10:09:10 am »
е, не е вярно, че е нула процента. търсете статистики, в Интернет има достатъчно. вярно е, че процентът е много нисък, няма какво да се лъжем. но в никакъв случай не е нула.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #368 -: Декември 30, 2010, 14:06:54 pm »
Душе - не им станах пациентка. Бях неинформирана, наивна, но имах инстинкти и реших да се доверя на сърцето си. Времето показа, че си имам достатъчен ячников резерв и пр. Дано Бог и прости на Табакова за приказките, дето ми ги наговири, аз никога няма да и простя...както и за тези, които ръси синът и.

Елфи -
прави каквото трябва, че аз като се разпаля не се усещам...
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 14:23:52 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #369 -: Декември 30, 2010, 19:17:58 pm »
Надявам се д-р Николов да е изключение.... Всъщност, май трябва да се надявам и д-р Стаменов да е изключение, и д-р Владимиров също, след като и те споделят подобни убеждения :(  Защото, ако те не са изключения и всички НАШИ лекари мислят като тях,... каква полза от промяна на Наредбата? Ако те самите са убедени, че не могат да постигнат успех, процедурите наистина биха били обречени предварително.

А аз за себе си знам, че никак не са прави! :)  Първо, заради статистиките на чужди клиники, за които говори Jam и второ, заради моята лична статистика, в която имам две приятелки, забременели спонтанно на 43 и 45 години и две жени, на 45 и 46 години, забременели след инсеменации. Дори те да представляват 0.01%, това не дава право на лекарите да ги отписват :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #370 -: Декември 30, 2010, 19:43:03 pm »
Ако сте пропуснали поста на Шоколадчето в тази тема, вижте го:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1797.80

и всички други, преди него, разбира се... Но този пост се появи точно преди да посрещнем Новата година и ми се иска да го приема като надежда, че тази година ще бъде така успешна и за всички нас! :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #371 -: Декември 30, 2010, 21:31:53 pm »
За да не е само запис и за да окуража притеснените-забременях и родих на 40. С малко помощ, но все пак се получи. Казвам "малко", защото в сравнение с историите на момичетата тук моите опити са песен-само 6 инсеминации. Това лято имаме един отказ от Фонда, но все още имам надежда, че копнежът ми ще се сбъдне отново.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #372 -: Декември 31, 2010, 09:20:42 am »
   Здравейте! Не знаех, че има отделна тема за малко по-големи момичета. Минавам оттук, за ви пожелая да посрещнете Новата година с много надежда и вяра. За мен 2010 беше най-щастливата в моя живот - родих нашия син на 43. Искрено ви желая вашата година да е 2011. Сигурна съм, че там някъде вече ви чакат вашите бебенца. Успех, кураж и късмет, мили момичета!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #373 -: Декември 31, 2010, 14:23:19 pm »
shokolad, благодаря за пожеланията, честита радост на теб!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #374 -: Декември 31, 2010, 19:31:14 pm »
момичета днес ми се обадиха да ми кажат че границата е паднала до 50г,само не ми обясниха -до 50 фонда ли ще го поема опита или след 43г можеш законно да правиш инвитро колкото организма позволява ,защото до сега не беше законно освен с донорска клетка,аз вярвам че една жена може да забременее и на 50г.затова се втрещих от изказванията на някои доктори-и така фонда поема ли опитите до 50г или просто разрешава да правим до тази вьзраст-аз ноември правих 2 опит и не беше успешен,но не се предавам
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #375 -: Януари 01, 2011, 14:29:24 pm »
rutsasveta - това , което аз разбрах след гледане на предаванията е - фонда ще продължи да финансира до ...г не е съвсем уточнена възрастта, но поради липса на финанси по всяка вероятност ще остане 43г. До 50г разрешават да се прави със собствени средства.
Разбрах , че промените предстоят да се утвърдят. Да се отразят в Наредбата или нещо подобно - нека , който знае повече да ме поправи или допълни.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #376 -: Януари 02, 2011, 16:35:13 pm »
И аз останах с впечатление че промените предстоят. И тук вече благодарихме на Зачатие, което  превърна нашата кауза в своя .

Но да отдадем заслуженото внимание и на двете смели дами  44-годишната Татяна Тотева и 45-годишната Елена Николова които  намериха сили да подадат жалби.Техният жест отприщи бента и вече няма връщане назад !
Едно голямо  БРАВО и за куража им !

А за предаването по Нова телевизия чух  странични коментари. Приятно впечатление е направила с оригиналните си и хуманни изказвания Мира Радева, а  докторът бе отразен като безличен и посредствен. Ето как общественото  мнение  също се променя.
« Последна редакция: Януари 02, 2011, 16:36:46 pm от swetlina »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #377 -: Януари 02, 2011, 16:49:11 pm »
Но да отдадем заслуженото внимание и на двете смели дами  44-годишната Татяна Тотева и 45-годишната Елена Николова които  намериха сили да подадат жалби.Техният жест отприщи бента и вече няма връщане назад !
Едно голямо  БРАВО и за куража им !
Наистина трябва да им се отдаде заслужена благодарност! Дано сбъднат мечтите си скоро!
А за предаването по Нова телевизия чух  странични коментари. Приятно впечатление е направила с оригиналните си и хуманни изказвания Мира Радева
Тази дама продължава по същия начин, навсякъде, където се изявява. И днес в "Станция Нова" имаше интервю с нея, което макар и на друга тема, засегна личния и живот. Имала е проблеми със забременяването, които споделя открито(за разлика от една известна двойка, на скоро обявила, че очаква дете), говори компетентно и сърцато.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #378 -: Януари 03, 2011, 19:04:45 pm »
Но да отдадем заслуженото внимание и на двете смели дами  44-годишната Татяна Тотева и 45-годишната Елена Николова които  намериха сили да подадат жалби.Техният жест отприщи бента и вече няма връщане назад !
Едно голямо  БРАВО и за куража им !

И аз се присъединявам към този поздрав! Смели момичета! :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #379 -: Януари 04, 2011, 15:28:11 pm »
plumeria дойде ли време за теста? :goodluck: