0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #200 -: Октомври 22, 2010, 09:03:34 am »
Мисля, че би могло финансирането на опитите на по-възрастни жени да се сведе до някакъв процент/ 20-30/, спрямо финансирането на другите опити.Шансът за успех наистина е по-малък, но той не пада рязко след определена възраст.Пет пъти по-малък шанс - пет пъти по-малко финансиране.Не вярвам и жените на такава възраст да са толкова много в тази държава.Ясно е , че парите за лечение в държавата не достигат.Тогава не е ли по-справедливо  да има и социален принцип за разпределение на фонда в случая? Всичко това разбира се, ако предположим , че възрастовото ограничение за жени над 43 отпадне .
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #201 -: Октомври 22, 2010, 10:43:46 am »
Чакайте сега - говорим за съвсем различни неща.
1. По-възрастните жени имат по малък шанс за забренемяване само, ако използват свои яйцеклетки.
2. Ако се използва донорски я. (които е ясно, че са на млада жена) шанса се качва драстично - над 50%., даже и повече...
3. Малко пресилено е да се смята, че държавата наистина ще отпусне пари за финансиране на донорска процедура при 50 годишна жена, но има много жени с ПРЕЖДЕВРЕМЕНЕН ИЯР. - говорим за жени за 29-30-35 години. Според мен за тях е редно държавата да отпусне средства поне за един опит. Добре е възрастта до която да се финансират такива опити да се подложи на дискусия.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #202 -: Октомври 22, 2010, 11:17:28 am »
Не бих казала, че говорим за различни неща, просто аз попадам в групата над 43 и дадох такъв пример.Напълно съм съгласна, че и по-млади жени с ИЯР също би трябвало да бъдат подпомогнати от държавата в опитите си.Исках да изразя мнението си по въпроса за разпределението на средствата на фонда, което ощетява и тази група жени за които Тanita говори.При успеваемост 25% - четири опита довеждат до един благоприятен изход и те се финансират с 20 000 лв от държавата, при 5 или 10 % успеваемост  може да се очаква 1 благоприятен от 10 или 20 опита , т.е те също могат да бъдат подпомогнати финасово с аналогичните средства.Защото финансовата страна на въпроса е проблем за много жени , независимо от възрастта или показателите за яйчниковия резерв.
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 12:24:38 pm от zanza »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #203 -: Октомври 22, 2010, 11:19:16 am »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #204 -: Октомври 22, 2010, 18:11:31 pm »
Танита, за преждевременния ИЯР съм напълно съгласна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #205 -: Октомври 22, 2010, 21:18:34 pm »
здравейте,
аз малко в страни от дискусията ама съм малко притеснена и искам да споделя и чуя мнения.
одобрена съм от фонда и стартирам 4-ти опит.в понеделник съм при доктора за подготовка.почти на 42 съм и до момента хормоните ми бяха в норма обаче последните ми два цикъла са необичайно оскъдни.случвало се е и преди ,есенно време но само един цикъл а сега два поредни.притеснението ми е ,че вероятно това е симптом за менопауза.последното ми фсх е от март месец тази година 7.6 ,антим.хормот 1,76
според вас да направя ли нови изследвания и какви точно , пак ли фсх и антим.хормон или и още нещо.

колкото до финансирането на пациенти с ияр особено при младите жени ,мисля че държавата трябва да ги обезпечава.но тъй като няма пари трябва да се натиска по леко наистина, т.е."искай малко за да ти дадат"
Аз не вярвах ,че ще се възползвам от държани пари за личен макар и медицински проблем но  ето, че това е на път да стане, благодарение на вас.
Деразайте!!!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #206 -: Октомври 22, 2010, 21:43:03 pm »
одобрена съм от фонда и стартирам 4-ти опит.

според вас да направя ли нови изследвания и какви точно , пак ли фсх и антим.хормон или и още нещо.
Силно ти стискам палци! Дано това е последния ти и успешен опит!
И аз бях в аналогична ситуация. Когато наближи време за опита ми, попитах доктора си дали да пия нещо или да пускам изследвания - неговият отговор беше - не. Така или иначе, в понеделник си при своя док и той ще ти каже. Хайде, чакаме хубави новини!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #207 -: Октомври 23, 2010, 10:18:24 am »
Здравей,Ised!По-оскъдното менструално кръвотечение би могло да се дължи на задържани фоликули /кисти/за тези цикли , не го свързвай обезателно с менопауза.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #208 -: Октомври 23, 2010, 14:23:09 pm »
Душе , благодаря за пожеланията!
Настроена съм умерено-оптимистично :D.

Занза , това със задържания фуликул малко ме успокоява но аз принципно нямам такива проблеми.Не знам , надявам се ,че е някакво пренастройване на организма свързано с промяната на сезоните , при мен се случва.Така или иначе възрастта ми е гранична и си е съвсем нормално пренастрайването да е свързано с друго :(
Силно се надявам ,че не е това.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #209 -: Октомври 24, 2010, 18:26:53 pm »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #210 -: Октомври 24, 2010, 19:01:37 pm »


ами искайте. от кого и как смятате да си го искате?

 Това звучи многоооо грубо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #211 -: Октомври 24, 2010, 19:38:37 pm »
Това звучи многоооо грубо.

на груб коментар - груб отговор.
още по-грубо ми звучи деленето на "ние" и "вие", като че ли сме някакви противници, а не хора с обща съдба, които би трябвало да се борят заедно, вместо да си подливат вода и да си трайкат... на какво не се нагледах покрай тази кауза, мислех, че съм дърта и вече много съм видяла, ама не... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #212 -: Октомври 24, 2010, 21:03:52 pm »


ами искайте. от кого и как смятате да си го искате?

 Това звучи многоооо грубо.

Споко!Ние сме искали където трябва!Просто не мисля да се оставяме по течението...Отдавна не се връзвам на писаниците тук.
ised...ако искаш малко,вероятно ще получиш нищо!До кога ще се свиваме?И като ти отпуснат 1000 лева,какво ще правиш с тях като ти трябват 10 000????Няма как да се разпредели нищото.
« Последна редакция: Октомври 24, 2010, 21:10:26 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #213 -: Октомври 25, 2010, 10:02:23 am »
Цитат
Споко!Ние сме искали където трябва!Просто не мисля да се оставяме по течението...Отдавна не се връзвам на писаниците тук.
ised...ако искаш малко,вероятно ще получиш нищо!До кога ще се свиваме?И като ти отпуснат 1000 лева,какво ще правиш с тях като ти трябват 10 000????Няма как да се разпредели нищото.
Като не мислиш да се оставяш на течението ела на кръглата маса, вместо да се пулиш в темата само.За да не се свиваш, също така ти предлагам, да участваш и в някое и друго предаване по някоя от телевизиите.
Само заяждане по форумите и претенции към...кого??? Някой тука да не би да ти е длъжен? Отдавна членовете на УС на Зачатие вече са станали майки и пак продължават да се борят за такива като нас!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #214 -: Октомври 26, 2010, 12:07:54 pm »
На 30 октомври 2010 г. от 14.00 часа в Конферентна зала №2 на Хотел Централ Форум, бул. "Цар Борис III" 41, сдружение "Зачатие" организира кръгла маса за обсъждане на належащите промени в Наредба №28/20.06.2007 г. на МЗ за дейности по асистирана репродукция. В срещата ще участват представители на клиниките по репродуктивна медицина в България, пациентските организации, Министерството на здравеопазването, Изпълнителната агенция по трансплантация,  журналисти.

През 2007 г. Министерството на здравеопазването издаде горепосочената наредба, с която се утвърждава медицински стандарт за дейностите по асистирана репродукция. Това е първият нормативен акт, уреждащ в детайли различните видове асистирани репродуктивни технологии. Отчитаме факта, че това е първа подобна уредба в българското законодателство и предвид сложността и спецификата на материята, подобен нормативен акт не би могъл да бъде съвършен.

Практиката от последните няколко години показа, че промени в наредбата са жизнено необходими, за да може тя да отговаря на изискванията на европейското законодателство.  На кръглата маса ще бъдат обсъдени всички проблеми, налагащи промени в наредбата.

С организирането на кръгла маса, сдружение "Зачатие"  изразява увереността си, че промени в Наредба №28 на МЗ са наложителни и съвместното обсъждане на предложенията за промяна е в интерес както на пациентите, така и на лекарите.

Екипът на Сдружението кани и всички пациенти, заинтересувани от промените в наредбата, да вземат участие в обсъждането.
 
основните въпроси, които ще се разглеждат, ще бъдат въпросът за възрастовата бариера за АРТ и проблемите, свързани с АРТ с донорски гамети.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #215 -: Октомври 26, 2010, 13:16:24 pm »
Прекрасно начинание , надявам се да бъде венец и да се приключи успешно тази дълго дискутирана и изстрадана тема. Ще се постарая да дойда , макар и да не зарадвам много с присъствието си някои от водещите лекари там.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #216 -: Октомври 26, 2010, 19:43:52 pm »
Момичета, аз от доста време не успявам да пиша във форума (струпаха ми се купчина служебни и лични проблеми :() и само от време на време успявам да хвърля по едно око на темите. Бях на път да пропусна и кръглата маса, но се надаявам, че не е късно. Ако може да има полза от моето присъствие, ще направя всичко възможно да дойда.
Ще съм ви благодарна, ако ми дадете линкове към нови матриали или да ми кажете за някакви нови неща по темата, които се сещате да са излизали през последните месец-два (май толкова съм пропуснала), за да се опитам да "вляза в час". Разполагам с много оскъдно време за четене в интернет, а до 30-ти има само няколко дни, та затова... Дори само кратък преразказ с 2-3 думи ще е достатъчен :-)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #217 -: Октомври 26, 2010, 20:44:34 pm »
plumeria, добре си дошла на кръглата маса, ако имаш такава възможност.

основна цел ни е да опитаме да обединим лекари и пациенти около консенсусно мнение за възрастовата бариера и донорските процедури, както и да инициираме съвместни мерки за реализиране на промените. защото отдавна се говори за промени, но само се говори.

новото по темата е, че вече има 2 решения на КЗД, които определят текстовете от Наредба 28 за възрастовото ограничение като дискриминационни и предписват на МЗ да ги промени/отмени. първото решение е от юли т.г. и в момента то се обжалва от МЗ пред Висшия административен съд. дата не е насрочена за делото. второто решение е от началото на октомври и за него още нямаме информация дали ще се обжалва. то предписва в 1-месечен срок МЗ да отмени въпросните текстове от наредбата.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #218 -: Октомври 27, 2010, 19:32:00 pm »
Jam, благодаря ти! Много ми се иска да дойда и дано се подредят така нещата.

А какво се чува за мненията на лекарите от асоциацията (БАСРЗ)? В писменото им становище за наредбата казваха:
"Преценката за възможността една жена да забременее и износи бременност би трябвало да се основава единствено и само на медицински критерии и резултати от доказани методи за оценка на репродуктивните възможности на жената."
(признавам си, че го копирам с голямо удоволствие :D)
но дали ще отстояват това като позиция или и те са склонни да се фиксира възрастта с цифри??

Всъщност, май по-важно е да попитам дали Зачатие ще излезе с общо становище :D или ще се обсъждат мнения и там ше се решава?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #219 -: Октомври 27, 2010, 23:58:17 pm »
plumeria,

да видим какво ще кажат лекарите е една от основните цели на тази кръгла маса. ние ще излезем със становище, да - и ще стъпим на цитирания от теб текст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!