0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #180 -: Октомври 12, 2010, 20:00:28 pm »
New Love, Истанбул не е моят вариант, при това поради две причини - нямам сключен граждански брак към настоящия момент и ползвам донорски сперматозоиди. Та затова се интересувам от други варианти.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #181 -: Октомври 12, 2010, 20:55:03 pm »
Разбрах, че повечето клиники в Турция не се съобразяват с това изискване (брак), когато се касае за чужденци. Ти поразпитай. Ако имаш приятел, може и да има шанс. Прочетох, че само в Мемориал хоспитал са държали на това, в другите не. Но, ако нямаш, тогава...абе трябва да се пита изрично, аз съм за това "око да види, ръка да пипне"...ухо да чуе :) Няма да и клекна на съдбата докато съм жива и докато имам шансове, нъл тъй?!? Цун!

пп. Не съм забравила за книжката. Все ще се отвори време и възможност, само да сме живи и здрави!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #182 -: Октомври 13, 2010, 16:59:17 pm »
http://www.btv.bg/news/poll/1005302931


Ми...то като ще се харчат пари за донорска и т.н. не е ли по-добре да се иде до Истанбул...ако си сигурна , че имаш още шанс за + опит със собствени яйцеклетки, а?

Пак се хвърлям от отчаяние в по-отчаяние.... и тия неразбории с фонд и затрупани от пациенти клиники...много зле ми се отразява...


Смятам да и кажем точно това на жената.Само да влезе тук :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #183 -: Октомври 13, 2010, 17:16:45 pm »
дами, възрастовото ограничение за лечение ин-витро е дискриминационно. има заведени няколко жалби в комисията за защита от дискриминация, една вече е получила решение от комисията, че ограничението е дискриминационно, останалите жалби очакват в скоро време решение, което ще бъде същото.

сдружението предприема всякакви възможни мерки за борба срещу тази дискриминационна забрана. ще ви информираме своевременно и ще разчитаме на вашата подкрепа в случай на нужда.

Извинете, аз малко в страни от темата, но смятам, че тук е мястото и затова се и включвам  :oops:
jam наясно съм с това, че възрастовото ограничение е дискриминационно, но смятам, че е дискриминация и невъзможността на жените с ИЯР да се възползват от финансиране от фонда!
Какво да направим по този въпрос? Сдружението, на което и ние разчитаме, предприема ли /ще/, някакви мерки и в наша защита? Все пак, ние не сме, кой знае какъв огромен брой от жени с Изчерпан резерв, но сме такива, които имат мечта, а тя е да бъдат майки!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #184 -: Октомври 13, 2010, 17:29:16 pm »
dess_dess, за да не разводняваме тази тема, бих ти предложила да ми пишеш на ЛС докъде стигнахте с формулирането на обща позиция на жените с ИЯР - помня, че имаше такава тема и такива опити за обединяване на усилията.

но искам да подчертая, че ситуацията не е аналогична. общественият финансов ресурс е ограничен и държавата преценява кого и как да финансира. тъй като на жените с ИЯР не е забранено да се ползват от инвитро лечение с донорски или собствени (до 43 г.) яйцеклетки, не може да се говори за дискриминация. дискриминация би било, ако законът им забранява изобщо да се лекуват - дори и за своя сметка. такъв е случаят с жените над 43 години. ние не искаме държавно финансиране за тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #185 -: Октомври 13, 2010, 17:42:45 pm »
dess_dess, за да не разводняваме тази тема, бих ти предложила да ми пишеш на ЛС докъде стигнахте с формулирането на обща позиция на жените с ИЯР - помня, че имаше такава тема и такива опити за обединяване на усилията.

но искам да подчертая, че ситуацията не е аналогична. общественият финансов ресурс е ограничен и държавата преценява кого и как да финансира. тъй като на жените с ИЯР не е забранено да се ползват от инвитро лечение с донорски или собствени (до 43 г.) яйцеклетки, не може да се говори за дискриминация. дискриминация би било, ако законът им забранява изобщо да се лекуват - дори и за своя сметка. такъв е случаят с жените над 43 години. ние не искаме държавно финансиране за тях.
jam благодаря за включването ... ще продължа на лични ... но по отношение на питането ти ... мога само да отговоря така: За съжаление една птичка, пролет не прави! Ако ме разбираш!


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #186 -: Октомври 14, 2010, 11:10:54 am »
момичета тази сутрин в бтв. са давали шефа на фонда -темата ще падне ли ограничението за вьзраст,за сьжаление аз се успах и не го гледах.В момента сьм взела цялата си отпуска за 2-ия опит .В НАЙ-СКОРО ще питам в клиниката в която ходя дали имам шанс на 43-като ги навьрша т.е дали нарушават наредбите
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #187 -: Октомври 14, 2010, 11:30:57 am »
момичета тази сутрин в бтв. са давали шефа на фонда -темата ще падне ли ограничението за вьзраст,за сьжаление аз се успах и не го гледах.В момента сьм взела цялата си отпуска за 2-ия опит .В НАЙ-СКОРО ще питам в клиниката в която ходя дали имам шанс на 43-като ги навьрша т.е дали нарушават наредбите
аз, го гледах, но сякаш не чух, да разискват по отношение на възрастта  8O По-скоро новините бяха относно допълнителни средства ФАР!


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #189 -: Октомври 20, 2010, 23:17:16 pm »
Записвам се да ви чета  :)
Че ми дойде като шамар , новината за това че 43годишната възраст е пределна в страната ни за ин витро  и на 15.10 бях обидно отсвирена от един от "светилата" в областта на репродуктивното здраве.
Насочили сме се към Истанбул със съпруга ми , надявам се там да успеем, поради степента на сложност в нашия случай.
Но на въпреки всичко тази бариера трябва да падне, защото е нелепо по критерий възраст да се прави подбор. Медицинските или по-точно биологичните показатели трябва да са факторът за определяне може или не може да се работи със собствени яйцеклетки и въобще може ли да се извърши оплождане.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #190 -: Октомври 20, 2010, 23:21:24 pm »
pitia, 43 е възрастта, на и над която не се разрешава пункцията на яйцеклетки. С донорски няма ограничение.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #191 -: Октомври 21, 2010, 11:36:26 am »
а от кьде донорска яйцеклетка.Случайно дочух разговор между моя лекар и една пациентка която ще използва такава и той каза че в момента нямат -да чака ,Дано не е глупав вьпрос ,но от кьде ги вземат и колко струва
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #192 -: Октомври 21, 2010, 14:33:03 pm »
Вземат ги от млади и вече раждали жени до 34 години, а цената в различните клиники е различна, но като цяло в повечето случай е по-висока от тази за обикновенно инвитро със собствени яйцеклетки, защото ти заплащаш и хонорара на донорката и нейните изследвания и лекарства.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #193 -: Октомври 21, 2010, 15:56:15 pm »
Степента на сложност е мъжкият фактор при нас, аз все още съм в репродуктивно здраве т.да се каже, на 40 родих близнаците ни, просто искаме още едно дете и не искаме дете от друг родител (донор). А относно разговора , въобще не бях изслушана само казах възрастта си и ...
Слава на бога в Турция възрастта е 45 и не работят с донори, :lol: така че много от вариациите и униженията преживени през годините в България ще ми бъдат спестени  :lol:
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 16:00:19 pm от Pitia »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #194 -: Октомври 21, 2010, 16:22:23 pm »
абе то и аз родих на 39, ама на 43 се оказа, че не е същото... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #195 -: Октомври 21, 2010, 18:49:12 pm »
не ми се вярва някоя раждала жена да стане донор-обикновенно щом тя има деца едалече от проблемите на една друга жена.Мои познати с деца мислят че да се вземат яйцеклетки е кьрвава и престьпна дейност и никога няма да станат донори,мислех че клиниките разполагат с такива ,но май яицеклетката не се замразява-не оцелява .значи ли това че сама трябва да си тьрся донор.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #196 -: Октомври 21, 2010, 19:04:03 pm »
rutsasveta, все пак има жени, които се съгласяват да дарят яйцеклетки. Но не всички клиники имат донорски програми. За съжаление битува негативизъм при донорството на яйцеклетки и се случва да има разбрали, че едва ли не ще им вземат яйчника, а не яйцеклетките. Разгледай тази тема, ако искаш: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=20638.0
Успех! И дано възрастовото ограничение отпадне в най-скоро време, :crossfingers:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #197 -: Октомври 21, 2010, 21:10:13 pm »
И аз да се запиша към тази тема 40+ и към тази хубава възраст и да даде господ да се сбъдне на всеки най- голямата и чакана мечта..
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #198 -: Октомври 21, 2010, 23:06:55 pm »
dess_dess, за да не разводняваме тази тема, бих ти предложила да ми пишеш на ЛС докъде стигнахте с формулирането на обща позиция на жените с ИЯР - помня, че имаше такава тема и такива опити за обединяване на усилията.

но искам да подчертая, че ситуацията не е аналогична. общественият финансов ресурс е ограничен и държавата преценява кого и как да финансира. тъй като на жените с ИЯР не е забранено да се ползват от инвитро лечение с донорски или собствени (до 43 г.) яйцеклетки, не може да се говори за дискриминация. дискриминация би било, ако законът им забранява изобщо да се лекуват - дори и за своя сметка. такъв е случаят с жените над 43 години. ние не искаме държавно финансиране за тях.


Обаче ние искаме,защото и това е дискриминация,мила.И не ме интересува какво ВИЕ искате.

Между другото е похвално,че държавата не забранява на жените с ИЯР ДА ПРАВЯТ ОПИТИ СЪС СВОИ ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 23:18:44 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #199 -: Октомври 21, 2010, 23:32:43 pm »

Обаче ние искаме,защото и това е дискриминация,мила.И не ме интересува какво ВИЕ искате.

ами искайте. от кого и как смятате да си го искате?

вижте, нека бъдем реалисти. парите на държавата са ограничени. тя си решава за какво да ги даде. преценила е, че ще ги даде там, където има най-много нуждаещи се и най-голям процент шанс за успех - това конкретно за инвитрото. затова има ограничения на финансирането. и го намирам за нормално. в почти всички страни има различни ограничения за финансиране/реимбурсиране на инвитро от здравни каси.
не знам доколко сте наясно, но пари във фонда на практика няма. изчерпани са. да, отпуснати са допълнително, но те едва ще стигнат да покрият вече издадените до момента заповеди. а може и да не стигнат. много ме съмнява, че ще се подкрепи едно искане за финансиране на донорски опити или опити на възрастни жени. особено при положение, че има тежки и инвалидизиращи заболявания, за които няма или има само частично финансиране на лечението. знам, че на всеки му е най-важно неговото си, но нека си дадем сметка за какво всъщност става дума, когато няма пари за лечение на хемодиализирани, онкоболни, деца-диабетици, а ние искаме да финансиране на донорски АРТ или АРТ на 50 години?! не знам дали това се реимбурсира някъде по света.

и ако това е дискриминационно, дискриминационна е цялата здравна каса, която дава пари за това, но не и за онова, дава лимити за направления, и прочие, и прочие. дискриминация е да нямаш изобщо шанс за лечение в най-лошия вариант.
нека мислим, преди да говорим...
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 23:34:30 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!