0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Съвет относно микоплазма?
« -: Декември 03, 2009, 23:48:21 pm »
Здравейте на всички...имам нужда от малко помощ :) - ще разкажа накратко ...От около 5 години имам признаци на цистит,обиколила съм доста доктори...все не можеха да открият причината,правен ми е кръвен тест за Хламидия и беше отрицателен,но след това във вагиналния имаше...след това някакво завишено микробно число,пък Коли отнякъде си (но това е само предистория) ..докато стана хроничен цистит,нямаше нищо в изследванията..а симптомите все оставаха...Преди 5 месеца,обаче цикъла ми спря за известно време и отидох на изследване резултата беше :
Културелно изследване:
1) Банална флора - не дава развитие на патогенни бактерии
2) Кандида - не се изолира
3) Микоплазми - Ureaplasma urealyticum
И така лекувах се с Далацин антибиотик и крем...след това цитонамазка и всичко беше ок...Обаче приятеля ми не е...използвали сме само презерватив през този период...направи си стерилна урина,но нямаше нищо (не знам дали изобщо микоплазмата се отчита там  :oops: )Няма никакви симптоми и доста трудно го карам да ходи на изследвания  :( :? ...та мисълта ми беше може ли да ми препоръчета място или доктор при който да отиде и да му вземат уретрален секрет и да го занесат в някоя лаборатория те самите? :?Четох,че може да се изследва и сперма,но не се препоръчва за случая.Аз правих моята микробиология в Медико-Диагностична лаборатория "Кандиларов,но ме изпрати гинеколг от ВМА,при всички положения ще трябва да го види уролог переди това предполагам.Ще съм много благодарна за помоща :wink:
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Съвет относно микоплазма?
« Отговор #1 -: Декември 13, 2009, 19:09:24 pm »
Ние лекувахме уреаплазма 2 пъти. Много е упорита.
Първия път с Доксициклин, втория с Вибрамицин, което е абсолютно същото.
И двата пъти се лекувахме заедно с партньора ми, независимо, че само на мен ми правиха изследванрто. Тя се предава по полов път, така че задължително се лекуват едновременно и двамата партньори.
Мъжете не знам как ги изследват. Попитай гинеколога си, той ще ти разясни по-точно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съвет относно микоплазма?
« Отговор #2 -: Декември 13, 2009, 20:01:03 pm »
В Торакс Пловдив можеше да се изследва от еакулат.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com