0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременост преди цикъл
« -: Декември 02, 2009, 18:37:35 pm »
Здравейте бих искал да попитам възможно ли е зачеване един ден преди настъпване на мес.цикъл,при положение че цикълът е настъпил!
Re: Бременост преди цикъл
« Отговор #1 -: Декември 02, 2009, 18:44:02 pm »
принципно не е възможно, защото овулацията по учебник настъпва на 15-и ден от 28 дневен цикъл.
но съм чувала за единични случаи, когато жената овулира по време на цикъла си. т.е.аномалии се случват.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Бременост преди цикъл
« Отговор #2 -: Декември 03, 2009, 17:37:31 pm »
Ако има зачеване преди датата на М. това означава, че е имало много късна О. и тогава е станало зачеването и М. няма.
Чела съм за случаи, секс преди М. ,   някои сперматозоиди са останали жизнеспособни по време на М. и при ранна О. - става зачеване. Това е по скоро някакъв инцидент. Аз лично не мога да си го обесня, но нали зачеването е чудо.
Материала май-беше за живот на сперматозоидите - фрапиращи случаи :)
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 17:42:18 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Бременост преди цикъл
« Отговор #3 -: Декември 03, 2009, 19:19:39 pm »
Моя много добра приятелка твърди, че е забременяла в първи ден от МЦ. Абсолютно убедена е в това. Значи зачатието наистина си е чудо !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Бременост преди цикъл
« Отговор #4 -: Декември 03, 2009, 20:00:20 pm »
b]цитат[/b]
"За да забременееш, както е казано, трябва да си в овулация! Може да имаш повече от 1 овулация - 2 (при някои е така), а може и овулацията ти да съвпадне с менструацията ти- единия яйчник изхвърля пукнатите яйцеклетки, а другия образува нови... Не веднъж момичета са забременявали по време на менструация"
Можеш да бъдеш каквото решиш,
ако егото свое ти победиш.

Re: Бременост преди цикъл
« Отговор #5 -: Декември 04, 2009, 06:32:26 am »
Според мен може да има забременели по време на цикъл, но те са просто изключение от правилото, някаква голяма случайност.

Да може да има две овулации, но не и през 10 дни, може да овулират два фоликула в рамките на ден-два.
Когато настъпи О, овулиралия фоликул се превръща в жълто тяло. Жълтото тяло започва да произвежда Прогестерон. Прогестерона подтиска овулацията, и ако по яйчниците са останали други фоликули, които биха овулирали по-късно, те търпят обратно развитие. т.е. изчезват.

Подкрепям казаното от Денис :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Бременост преди цикъл
« Отговор #6 -: Август 13, 2017, 04:41:31 am »
Здравейте,
моята овулация бе на 4 август.С моя мъж преди О. правихме на 1.08 чак до 6 август за по сигурно.На 9-ти отидох и гинеколога ми каза че левия ми яйчник овулира.Така че пак пробвахме но нямам зацапване все още.Чудя се дали ще съм  preggo ?
Re: Бременост преди цикъл
« Отговор #7 -: Август 13, 2017, 10:50:19 am »
Кога трябва да ти дойде МЦ? Направи си тест за бременнист... няма как да се гадае дали е станало или не.
Re: Бременост преди цикъл
« Отговор #8 -: Август 13, 2017, 12:25:27 pm »
Уринен тест можеш да направиш 14 дни след доказана О,кръвен можеш да направиш малко по-рано.Няма как да се разбере  дали е станало.Как си засичаш О,колко дълъг е цикълът ти?Ако на 9ти си била пред О както доктора ти е казал имаш още около седмица до цикъл и съответно е рано за тест.