0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #240 -: Декември 13, 2009, 14:16:18 pm »

Да не говоря, че имам завишени НК клетки :(, които на моменти много ме притесняват и изападам в едни черни мисли, а на в други си казвам, че това не е доказана теория и няма смисъл да се притеснявам излишно. Въпреки това направихме вливане на Интралипид и силно се надявам да нямам проблеми  yahoo_17


Радост, и аз съм със завишени НК клетки. До към петия месец бях голяма паника заради тях, но след това с времето се поуспокоих и "спрях да ги мисля", както док ме съветваше от самото начало. Имахме идея да вливаме имуновенин, но точно тогава (до края на третия месец, когато трябваше да се направят тези вливания) нямаше внос в Бг и така и не успях да го влея.  След феталната ехокардиография в 21-ва г.с. се поуспокоих и спрях да мисля за тях. Естествено, старая се да предпазвам от каквито и да е инфекции.
Както ти сама казваш, има много противоречиви мнения относно тях. Добре е, че за твое успокоение сте направили това вливавне, но и моят съвет е да не ги мислиш толкова. Лека!  yahoo_17
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #241 -: Декември 13, 2009, 15:09:31 pm »
Туин, ти току що хвърли светлина в тунела ми :)
И аз си мисля, че не трябва толкова да ги вземам навътре, ама като чуем сърчицето може би ще се поуспокоя малко.
Док иска да правим контрола след един месец и евентуално след това още едно вливане, ама аз се колебая има ли смисъл..., но така е писала доц. Конова в заключението ми.

А това за инфекциите, какво трябва да значи?
То ясно, че по принцип трябва да се внимава, ама връзката им с НК клетките?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #242 -: Декември 13, 2009, 15:29:41 pm »
Радостинка НК-клетките се наричат още естествени клетки убийци, защото също като левкоцитите се борят с инфекции и др. когато се разболееш НК-клетките се повишават.Предполагам това е имала предвид twin.
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #243 -: Декември 13, 2009, 15:32:16 pm »
Радостинка НК-клетките се наричат още естествени клетки убийци, защото също като левкоцитите се борят с инфекции и др. когато се разболееш НК-клетките се повишават.Предполагам това е имала предвид twin.
Дениска, и на мен ми мина през ум, ама не бях сигурна.
Ще внимавам, ще слушам док и това е, само да е добре бебчето :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #244 -: Декември 13, 2009, 20:36:12 pm »
На вси4ки моми4ета  успе6на бременност до края,
 пазете се и бъдете позитивни :wink:

Какво става с УАЙТ, някой знае ли ?
Сигурно ве4е е родила :wink:
стискам палци, вси4ко да е ок :D



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #245 -: Декември 14, 2009, 14:30:13 pm »
Радостинка НК-клетките се наричат още естествени клетки убийци, защото също като левкоцитите се борят с инфекции и др. когато се разболееш НК-клетките се повишават.Предполагам това е имала предвид twin.

Точно това имах предвид. :)
Поне така ми препоръча имуноложката, при която правих изследванията, след като разбрах, че съм бременна.
Аз също трябваше да правя контрола, но тъй като не успях да направя вливания, така и не съм ги изследвала отново.

Аз нещо съм понастинала тези дни. :? Мъчи ме един запушен нос, който засега лекувам само с мед и лимони. Надявам се да ми се размине само с него!
Дайте идеи с какво друго да го церя.
И дали мога да ползвам някакви капки за нос и какви?


Хубави дни желая на всички ни!  yahoo_17
И стойте на топло момичета, че вън вече наситина дойде зимата.  xmas-smiley-010
 

*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #246 -: Декември 14, 2009, 14:36:54 pm »
За истинки и анемии-обелете 1 4ерна ряпа,изрежете в нея малка дупка и в нея сложете 1 лъжица мед,като менат 12-15 4аса черната ряпа е станала 2 пъти по малка и е отпуснала сок,който е много полезен!Изпивате сока,а ряпата,ако не можете да я ядете я хвърлете.
*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #247 -: Декември 14, 2009, 14:54:03 pm »
Колко много се радвам,Радост!Нека всичко е наред до края!Радвам се и за всички останали,но в момента нямам време да чета всичко назад.Бъдете здрави!

*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #248 -: Декември 14, 2009, 14:56:09 pm »
Аз нещо съм понастинала тези дни. :? Мъчи ме един запушен нос, който засега лекувам само с мед и лимони. Надявам се да ми се размине само с него!
Дайте идеи с какво друго да го церя.
И дали мога да ползвам някакви капки за нос и какви?


Аз, тъй като не намерих за никои капки категорично мнение, че са безопасни - си позволих само Стеримар. Това е само морска вода, с минерали. Няма такъв светкавичен ефект, но помага.
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #249 -: Декември 14, 2009, 15:11:45 pm »
за хремата: моята я лекувах с едни хомеопатични хапчета- Коризалия и със солен разтвор. В последствие разбрах, че мед разтворен в няколко капки вода( колкото да може да се капне в носа) също има много голям ефект.А доктора ми беше казал, че ако видя голям зор и Ксилометазолин мога да си сложа, но в никакъв случай да не прекалявам...
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #250 -: Декември 14, 2009, 15:43:16 pm »
Аз нещо съм понастинала тези дни. :? Мъчи ме един запушен нос, който засега лекувам само с мед и лимони. Надявам се да ми се размине само с него!
Дайте идеи с какво друго да го церя.
И дали мога да ползвам някакви капки за нос и какви?

Стеримара ще ти свърши работа за носа и е напълно безвреден. Може да глътнеш и малко Осцилококцинум, изписват го при грипни състояния за бременни. От както го открих не се разделям с него :)
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #251 -: Декември 14, 2009, 16:14:48 pm »
Здравейте, момичета!
За запушен нос аз използвам Олинт спрей за нос за деца /в малко по-ниска концентрация на ксилометазолин е/ от 4 години  :oops: След нескопосано направена операция на носа /за отпушване на запушена ноздра/ сега съм с една перманентно запушена и една почти постоянно запушваща се ноздра и до сега не съм открила друго решение на проблема освен този спрей. Известно ми е, че може би не са съвсем безопасни тъй като не е доказано действието на ксилометазолина върху бременността, но за себе си реших, че е по-добре да се опитвам да дишам някакси, отколкото вечно да имам проблеми с това. Особено нетърпимо е вечер когато спя. Не минава нощ, в която да не се събудя от задушаване и ако не използвам спрея немога да заспя изобщо. До сега слава богу според доктора ми бременността върви нормално. Надявам се докрая да е така и да родя живо и здраво детенце. Всеки път като се събудя особено вечер, проклинам доктора, който ме подреди така, но и аз съм си виновна, че за 4 години неможах да намеря смелост да отида на нова операция. Ако живот и здраве всичко с бебо е наред след раждането, може би ще съм едно доказателство, че ксилометазолина все пак не е толкова вреден по време на бременност. Дано да е така.

Момичета исках да ви попитам. От близо седмица ми се появи някакво ужасно течение. Не е постоянно, а на моменти и излиза като струя /все едно се напишкавам несъзнателно/. Много неприятно. Сега ходя с превръзки, защото незнам кога ще реши да ме "опишка" пак :( Попитах няколко приятелки, които са били бременни и те ми казаха, че е нормално при бременност да се появяват такива течения. Вие какво мислите? Аз утре съм на преглед и ще накарам доктора да ми направи една микробиология. Дано не е нещо сериозно.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #252 -: Декември 14, 2009, 16:28:07 pm »
Какво става с УАЙТ, някой знае ли ?
Сигурно ве4е е родила :wink:
стискам палци, вси4ко да е ок :D

От информатора :P ЦЪК

От вълнение въздух не си поемам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #253 -: Декември 14, 2009, 23:23:37 pm »
Момичета исках да ви попитам. От близо седмица ми се появи някакво ужасно течение. Не е постоянно, а на моменти и излиза като струя /все едно се напишкавам несъзнателно/. Много неприятно. Сега ходя с превръзки, защото незнам кога ще реши да ме "опишка" пак :( Попитах няколко приятелки, които са били бременни и те ми казаха, че е нормално при бременност да се появяват такива течения. Вие какво мислите? Аз утре съм на преглед и ще накарам доктора да ми направи една микробиология. Дано не е нещо сериозно.
Правилно са ти казали приятелките ти, нормално е това течение, аз го имам от началото на 7-ми месец, доста е обилно и постоянно, но секрета ми е чист.Но е адски неприятно,особено сега, все се шашкам че са водите ми  :oops:
За хремата си правих инхалации с лайка, помогнаха ми.
И Уайтчето си гушна рожбичката  :D, а сега кой е наред, да си признава  :wink: Веси, май си ти ? :D Стискам палци всичко да е наред  :D
*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #254 -: Декември 15, 2009, 10:53:45 am »
За да поуспокоя radisttinka - моите НК също са повишени, но не вливам. Изследвани са многократно и не е установена никаква система на повишаване/намаляване на стойностите им. Знайно е, че се повишават и от херпес или пъпка. Затова и аз реших да не вливам и никак даже не се притеснявам, даже ми е по-кеф, че няма външна намеса. Не искам да звуча крайно или да давам съвет - просто това е личното ми решение, за което съм уведомила наблюдаващите ме лекари и имунолозите. Има случаи, в които това е наложително, разбира се, но не мисля, че аз съм от тях - макар и с много над нормата от време на време НК клетки.
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #255 -: Декември 15, 2009, 10:59:37 am »

И Уайтчето си гушна рожбичката  :D, а сега кой е наред, да си признава  :wink: Веси, май си ти ? :D Стискам палци всичко да е наред  :D
Признавам си без бой, че май аз съм на ред  :oops: :oops: Това разбира се е божа работа, ако не реши някое нетърпеливо бебе да изненада майка си по- рано- като например твоето миличка или това на Лукреция :D Благодаря много за стиснатите палци, ще имам нужда :) А на теб кога да стискаме или не се знае още  :wink:
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #256 -: Декември 15, 2009, 11:09:00 am »
За да поуспокоя radisttinka - моите НК също са повишени, но не вливам. Изследвани са многократно и не е установена никаква система на повишаване/намаляване на стойностите им. Знайно е, че се повишават и от херпес или пъпка. Затова и аз реших да не вливам и никак даже не се притеснявам, даже ми е по-кеф, че няма външна намеса. Не искам да звуча крайно или да давам съвет - просто това е личното ми решение, за което съм уведомила наблюдаващите ме лекари и имунолозите. Има случаи, в които това е наложително, разбира се, но не мисля, че аз съм от тях - макар и с много над нормата от време на време НК клетки.

Ванда, благодаря за успокоителните думи :)

Аз гледам постоянно да си повтарям, че те не са от значение, че няма защо да се притеснявам, защото не съм имала спонтанти аборти (уф направо е грехота да го пиша това тук  :oops:), това ми е първа бременност и никога не съм виждала досега + тест. Ама на моменти...се потдавам.

Мислех си да говоря с док, да не правим друго вливане и контрола ако всичко е ок, но още го обмислям.
Туин сподели същото като теб и от тогава съм малко по-спокойна :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #257 -: Декември 15, 2009, 11:48:29 am »

И Уайтчето си гушна рожбичката  :D, а сега кой е наред, да си признава  :wink: Веси, май си ти ? :D Стискам палци всичко да е наред  :D
Признавам си без бой, че май аз съм на ред  :oops: :oops: Това разбира се е божа работа, ако не реши някое нетърпеливо бебе да изненада майка си по- рано- като например твоето миличка или това на Лукреция :D Благодаря много за стиснатите палци, ще имам нужда :) А на теб кога да стискаме или не се знае още  :wink:

Това вече наистина е Божа работа, ама дано малките съкровища си чакат термина и реда  :D. Че аз чакам мама да идва чак на 30.12. Дотогава стискам краката и не пускам :wink:, ама ако толкова напира момата да излиза, ще трябва да се примиря, няма как....
Сега се връщам от часа при анезтесиста. Ходих заради епидуралната. Информират те и те преглеждат, задават ти въпроси. Всичко мина ОК. Решила съм да си я сложа.
Утре ще ми взимат влагалищен секрет, мисля, че е микробиологията. Надявам се всичко да е наред.
« Последна редакция: Декември 15, 2009, 11:53:01 am от lucrecia »


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #258 -: Декември 15, 2009, 12:25:18 pm »
Такова обилно и воднисто течение имах от 5ия месец на бременността. Особено след залежаване все едно се напишквах, такова количество изтичаше. Микробиологиите ми бяха чисти.

НК клетки завишени имах и аз. Правих контрола в 6 г.с и в 8ма вляхме 40 ампули имуновенин. Следваща контрола така и не направих, не остана възможност покрай перипетиите, които ми се насъбраха, а и честно казано си мислех, че няма особен смисъл при мен след 3ия месец. В 17 г.с. попитах д-р Сигридов да правя ли пак контрола и той каза, че НК клетките влияят докъм 20 г.с., после няма смисъл от вливане. И така си остана.
Леко раждане на тези, на които им е дошло времето!
На другите - безоблачна бременност!
« Последна редакция: Декември 15, 2009, 12:27:22 pm от Жабче »
  09.11.2007
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #259 -: Декември 15, 2009, 12:37:22 pm »
И аз да се включа по въпроса за завишените НК клетки-мойте бяха почти двойно завишени от нормалното,като бонус си имам хашимото с огромни стойности на ТАТ и МАТ и тромбофилия-изкарах една лека и безпроблемна бременност без никакво лечение-бебето се роди след термин и доста големичко  :D.
Успешна и лека бременност на всички ви и по-малко притеснения!