0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Преди 1 година правих имунологични и генетични изседвания в Плевен(в следствие на мисед в 8-9г.с).От следните резултати:
NK клетки -17,08%   реф. 2-11
Общи Т-лимфоцити -60,34%  реф.67-76

Анти-кардиолипин IgM-10.92(+)  реф.(N<10, Low pos. 10-20,Med.pos.20-80,High>80)
Тирeотропен хормон (TSH)     3.51   реф(0.34 - 2.5 μIU/ml)
Анти-тиреоглобулин (ТАТ)   231.70 (+)   (N<75, Low pos. 75-100 Pos.>100

Тромбоцитно-левкоцитни агрегати   
CD41a+CD11b+   2.48%   1.07% – 1.56%

Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI – 1): носителство на генотип 4G/5G
Носител на генотип 4G/5G


Предписана ми е терапия:
–   Терапия по време на бременността:
o   Продължава приема на аспирин, през ден, до 36 г.с.
o   Fraxiparin 0.3 ml s.c., по една апликация сутрин, през ден, апликациите продължават до 7 дни преди термин
o   Immunovenin intact, amp. 5 ml, 250 mg, 40 amp.,  разредени 1:2 в 0.9%NaCl, i.v., поне 3 инфузии през 25-28 дни, комбинирани с Intralipid, в случай на повишени NK.
o   Centrum Materna, по една табл. на ден


След +тест изпълнявам всичко освен имуновенин,поради няколко причини и въпроси, на които ще съм благодарна ако ми отговорите:
От къде мога да си намеря имуновенин?
Спешно ли е вливането му на този етап?
Може ли не специализирана мед.сестра да ми го направи в домашни условия?И ако може какво трябва да знае тя по спецефично за вливането му?
На веднъж или на 2 пъти трябва да се влее(аз съм 52кг)?

ПП.Не съм приемала никакви медикаменти от 7 месеца,нито вливания,освен фол.к-на и Бромокриптин 2*1-висок пролактин.Трябва ли да спра приема на Бромокриптина?






*
Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2009, 21:24:49 pm »
На линийката ти пише, че си в 30 г.с.?

Мисля, че имуновенин се влива най-много до 28 г.с. така или иначе.

Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2009, 21:26:40 pm »
Наемам се да отговоря на някои от въпросите ти свързани с имуновенина, макар да мисля, че вече не стои на дневен ред, тъй като си в 7-мия месец. Доц. Конова най-вероятно е имала предвид използването му веднага след положителния тест и в първите 3м от бремеността с цел задържането и, при положение, че има увеличение на НК клетките.
Цитат
От къде мога да си намеря имуновенин?
Имуновенин може да се закупи директно от производителя Националния център по заразни и паразитни болести. Намира се в София, на бул. “Янко Сакъзов” 26. http://www.ncipd.org/index.php?page=2 Цена на една ампула 11.77лв.
Цитат
Спешно ли е вливането му на този етап?
Мисля, че не.
Цитат
На веднъж или на 2 пъти трябва да се влее(аз съм 52кг)?
40 ампули се вливат наведнъж.

По отношение на фолиевата, май няма нужда вече и от нея, а за бромкриптина незнам. Защо не си пуснеш контролно изследване на пролактина и не се посъветваш с ендокринолог или с лекаря, който следи бремеността ти?
Успех ти желая през оставащото време и щастлива среща на финала!


Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2009, 21:36:43 pm »
Пред линийката пишеше My sister's baby,тя беше за сестра ми, но вече я махнах.Съжалявам, че съм ви заблудила.
От 5 дни имам положителен тест.

Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2009, 22:09:25 pm »
Е, това вече е друго нещо. Терапията си важи с пълна сила. Вждам, че не съм отговорила на въпроса ти, по отношение на самото вливане. Не може да се направи в домашни условия. Трябва да се направи в блнично заведение в присъствие на анестезиолог. Имуновенина е препарат извлечен от човешка кръвна плазма и е нужно да се вземат всички мерки за безопасност при неговото прилагане.
Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2009, 22:41:03 pm »
Много благодаря  blueocean за бързия отговор.
За да не пускам нова тема някой знае ли дали в Ямбол правят такива вливания?

Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2009, 22:52:31 pm »
Попитай в местната болнца, ако ти откажат, вариант е, да отидеш до Плевен и да го влееш там.
*
Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2009, 07:45:50 am »
При мен вливане на 48 амп.Имуновенин винаги е назначавано в два последователни дни по 24амп.
*
Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2009, 10:56:03 am »
При мен вливане на 48 амп.Имуновенин винаги е назначавано в два последователни дни по 24амп.

При мен също - 46 ампули - на два пъти. Всяко вливане на 23 ампули траеше по 4-5 часа - затова не мисля, че 40 ще ги влеят наведнъж.

Според мен, във всяка болница могат да го направят.

Между другото, в "Надежда" изписваха Киовиг след бременност вместо Имуновенин. Киовиг-а се влива по бързо и може за един ден.

И честито за хубавия резултат! :)
Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2009, 12:46:48 pm »
От лекуващият лекар зависи дозировката и приложението на препарата. Аз съм вливала и по 60 ампули наведнъж. А 30 ампули, разтворени в 250мл физиолог. р-р, изтичат за около 3ч., но на много места, са предпазливи и пускат системата бавно. Предимството на Киовиг е, че не се разтваря в толкова много течност. Супер концентриран е и пречистен, но и доста по-скъп. Най-добре е barbie13 да се консултира с доц. Конова, която е изписала терапията и тя да каже как да стане вливането. Но по принцип може да стане в един ден.
Re: Вливане на имуновенин след положителен тест
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2009, 21:22:20 pm »
Много ви благодаря за отговорите, мисля си, че най вероятно на веднъж ще ми го влеят, защото ако беше на 2 пъти Конова би го вписала в терапията, незнам..., не че все още съм го снабдила, но се надявам скоро да стане, за да не е късно после..