0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #920 -: Март 16, 2010, 18:51:31 pm »
Стефи, да те помоля за информация след днешното заседание /ако е имало такова/. Дали 4041 вече има заповед и дали е занесена във фонда?! Вече повече от 2 седмици стоя в невидение какво се случва!!!
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #921 -: Март 16, 2010, 19:48:51 pm »
Съжалявам, не съм питала днес дали са носили заповеди :?
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #922 -: Март 16, 2010, 20:21:38 pm »
Аз съм номер-3927.
Тита искам да те попитам ако си спомняш колко време след като си носила  документа
са ти се обадили да си вземеш заповедта.

Занесох допълнително документи на 29.01/петък, ако не се лъжа/. Тогава разбарах, че документите ми вече били в министерството. Номерът ми е четен, ако това има значение - 4092.
« Последна редакция: Март 16, 2010, 20:24:08 pm от tita_d »
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #923 -: Март 17, 2010, 11:19:56 am »
viki_vat,папки със заповеди са занесени снощи-така казаха току-що от фонда :wink:

Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #924 -: Март 17, 2010, 12:38:21 pm »
Здравейте,аз онзи ден се обадих във фонда и ми казаха,че трябва да нися още документи,но никой не ми се е обадил да ми каже.Чакам 6 мес.и накрая се оказа,че е напразно.Аз съм 4244 номер,а за документите в клиниката ми казват,че не могат да ми ги дадат.БЯСНА СЪМ.Оказва се,че този ЛУФ синдром не е достатъчен за инвитро,само си прехвърлят топката.Пращат ме да си подам документите,а пък сега не била достатъчна тази диагноза защото не могат да ми издадат необходимия снимков материал
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #925 -: Март 17, 2010, 12:46:38 pm »
Здравейте,аз онзи ден се обадих във фонда и ми казаха,че трябва да нися още документи,но никой не ми се е обадил да ми каже.Чакам 6 мес.и накрая се оказа,че е напразно.Аз съм 4244 номер,а за документите в клиниката ми казват,че не могат да ми ги дадат.БЯСНА СЪМ.Оказва се,че този ЛУФ синдром не е достатъчен за инвитро,само си прехвърлят топката.Пращат ме да си подам документите,а пък сега не била достатъчна тази диагноза защото не могат да ми издадат необходимия снимков материал

Разбирам огорчението ти, но по-добре се съсредоточи да допълниш липсващите ти документи, за да не е било напразно чакането. Ти кандидатстваш по чл. 26, ал. 1, т. 3 - стерилитет при жената, свързан с липса на овулация поради LUFS, за него се изискват документи относно поне три цикъла с ехографски разчитания и снимки. Ако не са били приложени при първоначалното подаване на документите за фонда, събери си старите снимки, помоли гинекологът, който те е следил, да ти направи описание и си допълни документите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #926 -: Март 17, 2010, 12:52:02 pm »
здравейте момичета!!!
ноември месец подадохме документи за фонда (с тубарен проблем съм)
през декември направихме ИКСИ защото се оказа, че съпругът ми също има някакъв проблем и док реши за по-сигурно да е ИКСИ, а не ИН ВИТРО. Опита си финансирахме сами и за съжаление беше неуспешен. Въпросът ме е - трябва ли да подавам допълнително разширената спермограма на съпруга ми (с която става ясно че има незадоволителна оплодителна способност) или не. Благодаря ви от все сърце!!! 
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #927 -: Март 17, 2010, 12:54:15 pm »
Не.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #928 -: Март 17, 2010, 13:00:40 pm »
Благодаря ти за съвета,ще видя какво мога да направя,но в клиниката ми казват,че е абсурд да ми дадат тези документи
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #929 -: Март 17, 2010, 13:53:49 pm »
Е как така абсурд, те са длъжни да ти ги дадат?


Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #930 -: Март 17, 2010, 17:33:00 pm »
Здравейте, знае ли някой до кои номер са одобрените(не със заповед).Успех на всички!
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #931 -: Март 17, 2010, 17:51:59 pm »
Здравейте, много съм щастлива немога да опиша с думи това, което чувствам.
Днес ми се обадиха аз съм номер 4480 и на 26 март отивам за заповед, пожелавам на всички успех и много ревящи бебета :bori_007: :bori_004: :ballons: :bfp: :bighug:
Благодаря на всички които направиха това възможно на всички хора от фонда
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #932 -: Март 17, 2010, 17:53:49 pm »
моля да ми кажете каде трябва да отида за получаване на заповед, адреса защото не съм от София, благодаря предваретелно
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #933 -: Март 17, 2010, 17:55:52 pm »
Там където подаде документите!
София 1131
ул. "Иван Гешов" 15
/Център по хигиена/
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #934 -: Март 17, 2010, 17:58:27 pm »
много ти благодаря мила :bighug:
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #935 -: Март 17, 2010, 18:56:19 pm »
Здравейте момичета!
Днес ми се обадиха да си взема Заповедта на 26-03-2010. Номерът ми е 4436, но ще отида две седмици по-късно, защото не съм от София. Успех момичета! :)
Фонда наистина работи бързо, аз лично очаквах това да се случи към юни-юли.
Чудесно е нали!
:)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #936 -: Март 17, 2010, 21:05:41 pm »
Благодаря ти за съвета,ще видя какво мога да направя,но в клиниката ми казват,че е абсурд да ми дадат тези документи
Щом ти отказват задължителни документи, моят съвет е да смениш клиниката. Това е недопустимо. Ти при тях ли си правила проследяването на овулация и изобщо имаш ли такова проследяване? Те би трябвало да пазят документацията. За да отказват да ти я дадат или просто я нямат или имат някаква странна политика да не дават мед. документация. Каквато и да е причината, аз бих сменила клиниката веднага.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #937 -: Март 17, 2010, 22:22:48 pm »
Мен два месеца ме лъгаха от клиниката за едни документи ,които се оказа ,че за втори опит не трябва да се носят.Ако си бях подала веднага след неуспешния първи, сега вече щях да съм одобрена за втория. :(
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #938 -: Март 18, 2010, 09:38:38 am »
Вчера успях да си взема заповедта 4041 - "по другия начин", както се изказаха от фонда! Както ме посъветваха, потърсих съдействие от МЗ. Чаках повече от 2 седмици съдействие и обаждане от фонда, а то можело и за 2 дни да се свърши работата! Отговора на въпроса - Защо се получи така? /да дават заповеди на по-горни номера/ беше - "конкретен човек в МЗ не си е вършил работата, но вече е отстранен"!!! :D
Ами дано да няма повече такива зложелатели!!!
За съжаление пропуснах възможността да започна опита си сега и ще трябва да чакам поне месец, но дано да е за добро!!!
Успех на всички!
« Последна редакция: Март 18, 2010, 09:40:32 am от viki_vat »
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #939 -: Март 18, 2010, 09:41:01 am »
Ехааа, Честито Вики!
Много се радвам за теб! Дано от тук нататък да нямаш спънки!
Пожелавам ти успешна процедура!