0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Anti TPO и Anti TG?
« -: Април 26, 2006, 14:06:29 pm »
Търсих, търсих и не намерих аз тема, която да задоволи въпросите ми, затова пускам нова.

Тази сутрин си пуснах изследване на ТАТ и МАТ.
Само че в листа с резултатите ми са изписани
Anti TPO    4,84   реф.граници 0-12
Anti TG    35,09   реф.граници 0-34 - това е завишено виждам.

Та въпросът ми е, кое е ТАТ и кое е МАТ и какво следва от това завишение?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #1 -: Април 26, 2006, 14:35:50 pm »
Anti TPO = МАТ
Anti TG = ТАТ
А от завишението следва, че имаш тези антитела и че е добре да се консултираш с лекар по въпроса. А TSH  изследва ли или само антителата?
Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #2 -: Април 26, 2006, 15:18:41 pm »
ами правила съм на 10.06.2005

TSH         0.555 /0.490-4.670/
и
Free T3     3.95 /2.23-5.35/
Free T4   14.02 /9.14-23.80/
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #3 -: Април 26, 2006, 15:21:27 pm »
Тези изглеждат да са в норма. Но все пак са от миналта година  :roll:
Аз имам повишени МАТ антитела. По принцип ендокринолозите казват, че сами по себе си те не са проблем, но че покават, че има някакъв процес в щитовидната жлеза. Но от друга страна, тези антитела може да са причина за спонтанен аборт. Така че посъветвай се с твоя лекар.
Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #4 -: Април 26, 2006, 17:31:05 pm »
Васи ами можеш да си направиш ехография на щитовидна жлеза, и да посетиш ендоклинолога при който ходи Елора. Тогава ще се знае има ли проблем или няма.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #5 -: Април 26, 2006, 18:24:09 pm »
Луна, само исках да кажа, че този аватар е просто СТРАХОТЕН. :D


Васи, извинявай мила че отклонявам темата ти.
По въпроса за ТАТ и МАТ - мисля същото което и другите са казали - направи ехография и се консултирай с ендокринолог.
ТАТ-а е съвсем малко над горната граница. Мисля че все пак с походящо лечение много бързо ще влезнат нещата в норми.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #6 -: Април 27, 2006, 10:38:29 am »
Благодаря ви! Ще търся аз някой ендокринолог из Пловдив да видим какво ще каже. Дали ще има притенции за лабораторията, в която да се изследвам и да пусна повторно тези хормони.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #7 -: Април 27, 2006, 11:11:51 am »
васи, хормоните са ти стари. ще ти искат по-нови при преглед за да могат да ти кажат нещо реално. в момента и аз съм в подобна ситуация. разликата е че при мене всички хормони и антитела са в норма, обаче ехографията показа хашимото. потвърдено от двама ендокринолози. разликата идва от лечението което ми предлага всеки един от тях. на мене последните хормони (щитовидни) също бяха от юни 2005 и ми поискаха по-нови. дано все още да са ти в норма.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #8 -: Януари 25, 2010, 17:29:24 pm »
Здравейте,момичета :balk_64:Имам нужда от вашата :help:Направих изследвания: МАТ\Anti-TPO\,резултата е 11.95 lU\ml ,TSH-1.75mlU/L .Докт.ме посъветва да се оперирам,но сме в очакване да се обадят за третия опит ИКСИ.Възможно ли е да изчакам или да се вслушам в съвета на Докт.?Има ли някой с моя проблем,за да ме светне колко време ще ми е нужно да се възстановя,ако се съглася на операцията? :bighug:
*
Re: Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #9 -: Януари 25, 2010, 20:23:04 pm »
Защо са ти назначили операция?
Поне от това,което си посочила хормоните ти са в идеални граници.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Anti TPO и Anti TG?
« Отговор #10 -: Януари 26, 2010, 09:16:02 am »
trini_toni, и аз недоумявам -само въз основа на тези стойности на ТСХ и МАТ  ,д-ра ти е предложил операция? Дай повече информация  -операция за какво ,ехография правихте ли и ако не е тайна -кой доктор?