0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пункция на киста
« -: Ноември 25, 2009, 02:13:36 am »
Здравейте, моля ви момичета които сте преминали през пункция на кисти да разкажете как протича пункцията. Какви са страничните ефекти след пункцията и опасностите ? Много съм притеснена, чудя се как иглата влиза във кистата без да я спука и ей такива щуротии.  :oops:
Re: Пункция на киста
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2009, 10:46:24 am »
И аз се интересувам от същото. Моля Ви споделете какво ни чака.
Re: Пункция на киста
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2009, 12:06:25 pm »
И аз се интересувам от същото. Моля Ви споделете какво ни чака.
Пункцията се прави с пълна упойка и трае не повече от 10 мин.
След това ви предлагат кафе и кола:)
Лежите около час и.... тръгвате.
Абсолютно адекватни и в кондиция сте ...само не трябва да шофирате!
Успех!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Пункция на киста
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2009, 13:35:34 pm »
Зависи в кой център си.В Щеревата клиника предлагат само шоколадова вафличка.След като излезещ от упоика минаваш преглед и те пускат.Не е страшно.
Re: Пункция на киста
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2009, 15:57:02 pm »
Благодаря ви vesito_69 и juli4ka.Сигурно не е страшно , но като ти предстои въпросите са много и всяка неизвестност ни плаши.
Re: Пункция на киста
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2009, 22:25:30 pm »
Аз също ви благодаря !
Re: Пункция на киста
« Отговор #6 -: Декември 03, 2009, 08:31:19 am »
Момичета имам вече насрочен ден за пункция на кистата - понеделник. Дано мине успешно. Доки каза,че няма нищо страшно, но....... 8O.А след нея как ще .....Ще разкажа като мине, стискайте ми палци всичко да е ок. Лек и успешен ден!
Re: Пункция на киста
« Отговор #7 -: Декември 07, 2009, 14:48:08 pm »
Да споделя сега . Днес мина успешно пункцията.Доки каза, че е минала много успешно -всичко е източено.Той спомена, че се надява повече да няма проблем с кистата.Всички бяха много акуратни.Благодаря им от все сърце за всички грижи. Няма наистина нищо страшно, само страха преди това беше голям.Пожелавам на всички, на които им предстои нещо такова успех, късмет като моя.
Re: Пункция на киста
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2010, 20:50:24 pm »
Здравейте, моля ви момичета предстои ми пункция на киста,може ли някой да ми каже как протича цялата процедура и трябва ли да се яде преди това ,че забравих да питам док и каква е упойката.
Re: Пункция на киста
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2010, 09:08:38 am »
Процедурата е напълно безболезна. Прави се с пълна упойка, след това час - час и половина се лежи на легло, дават се кола и кафе и това е . Не се страхувай от упойката - слагат я венозно. Докато си приказваш с персонала и заспиваш. Дано всичко мине успешно при теб. Стискам палци! osi_9 osi_9 А за храната - нищо не ми бяха казали -аз предходния ден все пак се ограничих . Важно е сутринта - доки каза - идваш гладна и жадна.Прави се пълна кръвна картина минути преди манипулацията.
Re: Пункция на киста
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2010, 11:36:34 am »
Благодаря ти radipt,дано всичко е наред утре.Ще пиша как е минало.
Re: Пункция на киста
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2010, 12:47:45 pm »
 osi_9
*
Re: Пункция на киста
« Отговор #12 -: Април 23, 2010, 15:36:29 pm »
Здравейте момичета,искам да попитам има ли значение на кой ден от цикъла се прави пункция на киста.Благодаря предварително.
Re: Пункция на киста
« Отговор #13 -: Април 23, 2010, 15:48:19 pm »
vatra , не мога да ти кажа, защото при мен цикълът беше блокиран със синарел 2 месеца по -рано. Трябва да питаш лекуващия лекар. Успех !
Re: Пункция на киста
« Отговор #14 -: Април 23, 2010, 16:22:13 pm »
Няма значение на кой ден от МЦ се прави.