0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

микробиолгия
« -: Април 26, 2006, 10:38:33 am »
Момичета,
вижте каква МБ на влагалищен секрет си имам:
плоски, парабазални клетки, масово левкоцити и кокобактерии, лактобацили, влагалищна честота III степен.
/- / посявка за кандида и аеробни бактерии.
Имам горена раничка, последна процедура преди около седмица.
Гинеколожката ми обясни, че към момента няма нужда от лечение.
На вас как ви се струва?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: микробиолгия
« Отговор #1 -: Април 26, 2006, 10:43:10 am »
Цитат на: minikky
Момичета,
вижте каква МБ на влагалищен секрет си имам:
плоски, парабазални клетки, масово левкоцити и кокобактерии, лактобацили, влагалищна честота III степен.
/- / посявка за кандида и аеробни бактерии.
Имам горена раничка, последна процедура преди около седмица.
Гинеколожката ми обясни, че към момента няма нужда от лечение.
На вас как ви се струва?


Ми тия левкоцити не са добре. Следва да се търси причинителя им. Може да са от кокобактериите, но може да са и от микоплазма или хламидия. Не виждам защо лекарката не е продължила да търси причината след като е сметнала че кокобактериите не се нуждаят от лечение, а и от какъв вид точно са кокобактериите? Антибиограма все пак направена ли е? Успех мила!!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
микробиолгия
« Отговор #2 -: Април 26, 2006, 10:53:58 am »
Левкоцитите ги отдава предимно на обгорената раничка, хламидията ми е отрицателна /имам направени тестове на секрет и кръвна проба/, микоплазма не е изследвана, но при мъжа ми беше отрицателна. За кокобактериите ми каза че били нормална находка. В нета пък нищо няма за кокобактерии на роден български.
Старлетче, как е термина за кокобактерии на английски?
В изследването срещу "антибиотик" няма нищо писано?? Сигурно не съм си платила  :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
микробиолгия
« Отговор #3 -: Април 26, 2006, 11:20:01 am »
Цитат на: minikky
Старлетче, как е термина за кокобактерии на английски?


Ами аз затова питах точно какви са бактериите. Защото кокобактерии е много общо понятие. Тоест една твърде голяма група в която влизат множество под-групи и видове. А иначе левкоцитите може да са повишени и от тези бактерии щом са в по-голямо количество от нормалното за организма той започва да се бори с тях затова се  повишават и левкоцитите.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
микробиолгия
« Отговор #4 -: Април 26, 2006, 11:22:44 am »
Само да добавя щом не ти е изписано никакво лечение и лекарят е преценил че няма нужда от такова. Вземи си интимно гелче с лактобацили и започни прием на такива, усили приема на кисело мляко. Това е естестевната защита на организма (лактобацилите) когато те спаднат се нарушава естественият баланс на влагалището и се създава предпоставка за повишаване на другите организми които вече са вредни.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
микробиолгия
« Отговор #5 -: Април 26, 2006, 11:42:07 am »
Благодаря Старлетка!
Съмсем бях забравила. Ами че аз постих много строго през цялото това време, не съм близвала мляко и млечни продукти никакви. Отдавна се чудя, дали това може ли да окаже влияние. Хм, постя за пореден път вече и сериозно си мисля да ми е за последно.
Старлетиня, и още нещо, не разбрах: лактибацилите са зловредни или напротив?? При мен има находка на такива, а ти ми препоръчваш да ги увелича?? Пооплетох се, вината си е моя :oops: А интимните гелове не са ли противопоказни??  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
микробиолгия
« Отговор #6 -: Април 26, 2006, 12:17:42 pm »
Цитат на: minikky

Старлетиня, и още нещо, не разбрах: лактибацилите са зловредни или напротив?? При мен има находка на такива, а ти ми препоръчваш да ги увелича?? Пооплетох се, вината си е моя :oops: А интимните гелове не са ли противопоказни


Това което аз знам - е че лактобацилите са нормалната и естествена находка при микробиология.
Т.е. трябва да ги има. Ако тях ги няма в достатъчно количество, тогава се създава среда и предпоставки за развитието на гъби разни.

Ако греша, моля знаещите да ме поправят.

Има и таблетки с лактобацили, някои момичета са писали преди че пият такива.
Дори има интимни гелове с лактобацили.
Интимните гелове НЕ са противопоказни, но с тях се мие само отвън, и в никакъв случай навътре.

Въпроса за промивките.....е вече друга тема
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


микробиолгия
« Отговор #7 -: Април 26, 2006, 14:31:02 pm »
Аз нещо не разбрах, как масово кокобактерии, пък било нормално?
Според мен не става ясно какви точно бактерии има, но пък щом са масово, може да искат лечение?
(Може да са ентерококи, стафилококи - не е нормално масово да ги има, само единични)
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
микробиолгия
« Отговор #8 -: Април 26, 2006, 15:47:15 pm »
Цитат на: minikky
Ами че аз постих много строго през цялото това време, не съм близвала мляко и млечни продукти никакви. Отдавна се чудя, дали това може ли да окаже влияние. Хм, постя за пореден път вече и сериозно си мисля да ми е за последно.

minikky, извинявай, че се намесвам в питането ти не точно по темата, но аз знам, че за жени опитващи да забременият е противопоказно да постят. Дори според Библията бременните и болните "са освободени" от постите :D.
Намерихме нашето синче.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
микробиолгия
« Отговор #9 -: Април 27, 2006, 10:47:36 am »
Цитат на: minikky
Благодаря Старлетка!
Съмсем бях забравила. Ами че аз постих много строго през цялото това време, не съм близвала мляко и млечни продукти никакви. Отдавна се чудя, дали това може ли да окаже влияние. Хм, постя за пореден път вече и сериозно си мисля да ми е за последно.
Старлетиня, и още нещо, не разбрах: лактибацилите са зловредни или напротив?? При мен има находка на такива, а ти ми препоръчваш да ги увелича?? Пооплетох се, вината си е моя :oops: А интимните гелове не са ли противопоказни??  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:


Миники според това което си написала в първия си постинг не става ясно какво е нивото на лактобацили. Те са нормална и естествена находка, и ако ги няма в достатъчни количества тогава се създава среда и предпоставки за развитието на гъби и бактерии както е писала Роми. Те регулират киселинността и в общи линии се грижат за баланса във влагалището. Интимните гелове с лактобацили като Лактацит например съдържат млечна киселина, която засилва тяхното присъствие, също има и таблетки с лактобацили. Естествен източник е киселото мляко, сиренето. Интимните гелове са подходящи за ежедневна употреба, като се спазват разбира се инструкциите за използване, една от които е да не се ползват за вътрешна промивка. Аз лично ползвам вече почти година такъв и съм много доволна, а и много момичета писаха че също са доволни. Но тези коки, които са намерени е трябвало да се види в какво количество са (при теб пише масово, което предполага лечение според мен разбира се) и какви точно са, както и на какви лекарства и антибиотици реагират. Това е моето мнение. Аз лично имах такъв проблем, малко лактобацили, масово Стафилококи и левкоцити (при хламидия отрицателна). Последва неколкократно лечение и отново се появяваха. Докато не засилих лактобацилите чрез прием на кисело мляко и ползване на интимен гел с лактобацили падна голямо пиене на антибиотик. Когато има засилено присъствие на каквито и да е гъбички и бактерии (тоест когато няма баланс и естествената защита е спаднала) се променя и киселиността във влагалището което пък не е добре защото спада естествената защита на организма и бацилите се размножават още повече и така се получава един омагьосан кръг в който много дълго се въртях аз лично. Разбира се при повишена киселинност това пречи и на плувците, затова повечето гинеколози лекуват тези коки докато влезнат в норма и след това се налага поддържането на този баланс. Май стана объркано и дълго дано ме разбереш!!! :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
микробиолгия
« Отговор #10 -: Април 27, 2006, 11:54:29 am »
Коки-те нали биват много видове, Миники, какви коки са твоите?
микробиолгия
« Отговор #11 -: Април 28, 2006, 23:45:00 pm »
Момичета, благодаря за постингите!
По въпроса за кокобактериите - не е специфицирано какви са, изрично попитах гинеколожката за тях, тя каза че били нормална находка, обясни все пак, че има наличие на патогени, но и че организмът сам можел да се пребори с тях, т.е. към момента не се налага лечение...???...Не знам доколко е оправдано това, в общи линии лекарката е надеждна и й имам доверие. Това което казвате всичики вие е също доста състоятелно, пък и  за лаик като мен  е странно, че няма назначено лечениер въпреки че идеята за антибиотици не ме радва никак.
Надявам се Мели също да се включи със съвет.
Благодаря :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: микробиолгия
« Отговор #12 -: Септември 05, 2006, 16:28:10 pm »
Момичета много съм притеснена от резултатите ми от цитонамазката, а след това и от микробиологията. Моля ви да ги коментираме

Цитонамазка - Рар ІІІа
Повърхностни и междинни плоски епителни клетки без антигонизъм. Левкоцити. Ендоцервикален цилиндричен епител с плоскоклетъчна ?манаплация? /или нещо такова/ в отделни клетки и минимален ?атионизъм? в метапластичните клетки. Изобилие от дребни епителни клетки, извънредно богати на интрацитоплазмени ?ванедоли?. Находката е отличителна за наличие на хламидии /с изследване на кръвта преди 2 месеца - хламидии /-//, поради което се препоръчват допълнителни изследвания (микробиологични, серологични) за прецизност. Пациентката е ?суспентна? за диспластична лезия в граничната зона, поради което се налага лечение и периодичен контрол.

Микробиология
Микроскопско изследване: ?ВМС .... ? /това изречение не мога да го разчета/ Наличие на епителни клетки и ед. левкоцити. Преобладаващи лактобацили ед. кокобактерии.
Консултативно мнение: Не се изолират дрождеподобни микроорганизми.


Re: микробиолгия
« Отговор #13 -: Септември 05, 2006, 16:35:41 pm »
Да, резутатът от цитото не е добър, "суспектен", т.е. съмнителен за наличие на дисплазия. Най-вероятно ще се наложи обгаряне. Кой е лекуващият ти лекар? Може би следва да се консултираш и със специалист - онколог. Но спокойно, вярвам че всичко ще се размине по най-лекия начин!
А МБ-то е ок.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: микробиолгия
« Отговор #14 -: Септември 05, 2006, 16:56:51 pm »
minikki благодаря ти, че така бързо се отзова. Моят лекар каза да изчакаме да ми дойде цикъла и след като свърши, тогава да направим още една цитонамазка и че чак след това ще обсъдим какво трябва да се предприеме, но много ме изплаши с думите, че може да се наложи колпкоскопия /дано да съм изписала правилно думата/ и съмнението, което означава това. Иска ми се да се консултирам и с друг лекар - онколог, но нямам никаква представа към кой да се насоча и къда да го намеря. Страшно съм притеснена. От 2 години не си бях правила цитонамазка /предишната беше окей - РарІІ/ и реших във връзка с профилактика на рака на шийката на матката да я направя и ето какво се случва сега - боря се да имаме детенце, а то ... направо не знам какво да напиша ......
« Последна редакция: Септември 05, 2006, 17:05:31 pm от denito »


Re: микробиолгия
« Отговор #15 -: Септември 05, 2006, 17:06:01 pm »
Колпоскопията е най-малкият ти проблем :D. Това е оглеждане на шийката с колпоскоп, вид микроскоп, не боли никак, не е страшно. Това е диагностична процедура, аз съм ПАП 2 и също съм си правила колпоскопия.
Разумно е да се направи и втора цитонамазка. Дано резултатът там да е по-добър. А хламидия посъветваха ли те да пуснеш, виждам че такава е препоръката в изследването.
Ти преди ходеше при Владимиров, при него ли прави цитото?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: микробиолгия
« Отговор #16 -: Септември 05, 2006, 17:33:18 pm »
Владимиров ми направи цитонамазката и микробиологията също, но относно това да направя изследване за хламидия нищо не ми каза и не знам какво да направя, дали да си пусна едно изследване на кръвта за хламидия и дали има изобщо смисъл след като април месец имам такова с отрицателен резултат, направено от доц. Конова от Плевен?!?. Сега като се замисля ми идва и друго наум - миналия месец личната ми лекарка ми пусна цялостна кръвна картина и там всичко е наред - може да говоря глупости, вече незнам и аз, но ако имам рак не би ли трябвало в тези изследвания да се отрази?   :?


Re: микробиолгия
« Отговор #17 -: Септември 05, 2006, 17:46:14 pm »
НЕ мисли за рак, не смятам, че трябва да се притесняваш от това. Все пак ПАП 3а означава само "съмнителен резултат". Стават и грешки. Док. не те е посъветвал да пускаш хламидия вероятно защото изчаква втората цитонамазка и колпоскопията, което е най-разумно в случая.

ПП. Писах ти и на лични!   


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: микробиолгия
« Отговор #18 -: Септември 05, 2006, 18:08:58 pm »
Благодаря ти мила, хиляди целувки  :balk_21: :balk_21:


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: микробиолгия
« Отговор #19 -: Септември 05, 2006, 18:10:39 pm »
Мinikky, няма нормални бактерии във влагалището. Имаш проблем. Според мен повтори изследването, както и се консултирай с още един лекар.