0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #940 -: Април 29, 2010, 15:12:51 pm »
Момичета,търся си квартира,ако може да е близко до клиниката на Владимиров,след 20 маи мисля да я ползвам,2ри опит,ако някоя от вас е ползвала.разбирасе да е евтино колкото може,не искам нищо луксозно просто почивка.смятам ,4е този път щее по добре да не пътувам постоянно.Споделете ми какви са условията.Благодаря
не пиша на лични за да е полезно и на други. аз изкарах една седмица в http://www.easyhotel.com/hotels/sofia.html. малки са стаичките, но си сам, не е много скъпо, а е чисто и близо до МОЛ София, за убиване на многото излишно време. 30 мин пеша до клиниката е, а с автобус А72 е още по бързо.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #941 -: Април 29, 2010, 15:31:42 pm »
Момичета някой знае ли дали в събота др Димитрова ще бъде в клиниката.Званях но никой не вдига телефона.Тогава ми се пада 3 ден и др Владимиров ми каза да отида на преглед и да се подготвяме за втория опит.Доколкото разбрах него няма да го има.Дали др Димитрова ще ми свърши работа.
И друго да ви попитам.Виждам че доста от вас са правили днк фрагментаций преди процедура.Но при първия опит др Владимиров не ни е казвал да ги правим.Ние сме с мъжки фактор.Някакви идей защо?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #942 -: Април 29, 2010, 15:55:42 pm »
Момичета някой знае ли дали в събота др Димитрова ще бъде в клиниката.Званях но никой не вдига телефона.Тогава ми се пада 3 ден и др Владимиров ми каза да отида на преглед и да се подготвяме за втория опит.Доколкото разбрах него няма да го има.Дали др Димитрова ще ми свърши работа.
И друго да ви попитам.Виждам че доста от вас са правили днк фрагментаций преди процедура.Но при първия опит др Владимиров не ни е казвал да ги правим.Ние сме с мъжки фактор.Някакви идей защо?


щом сте с мъжки фактор ще се на ИКСИ. ДНК фрагментации се прави за де се прецени дали да се прави класическо ИНВИТРО или ИКСИ.

Момичета честно да ви кажа не разбирам какви са тея отсъствия и тея недомлъвки.
Аз ще започвам първи опит инвитро и д-р Владимиров ми каза на 5ти май да съм в клиниката за първите инжекции, а сега от вас разбирам че д-р Димитрова ще отговаря в началото  :? ... Та тя дори не ме е виждала  :(
Малко некоректно ми се струва да не уведомяват пациентите си за тези неща!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #943 -: Април 29, 2010, 16:12:15 pm »
На мен лично др Владимиров ми каза на 19,04 като бях да си занеса заповедта, че няма да го има и първоначално ще ме поеме др Димитрова а той щяла да се включи по-късно.
При нас и вървия опит беше ИКСИ но вече се побърквам тъй като тогава не стигнахме до трансфер, ембриона загина на 5 ден.И вече се чудя какви изследвания да направя , че да разбера защо.

МЕРСИ
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #944 -: Април 29, 2010, 16:13:56 pm »
И друго да ви попитам.Виждам че доста от вас са правили днк фрагментаций преди процедура.Но при първия опит др Владимиров не ни е казвал да ги правим.Ние сме с мъжки фактор.Някакви идей защо?

щом сте с мъжки фактор ще се на ИКСИ. ДНК фрагментации се прави за де се прецени дали да се прави класическо ИНВИТРО или ИКСИ.

Не е точно така  - ако процедурата е предвидено да е  ИКСИ и има лош СДИ тест , то тогава знам ,че  е по-добре да се отложи  и да се проведе  терапия .Един вид - провеждане  на ИКСИ и лоша  фрагментация  е непозволена комбинация.
Странно ми е ,че при мъжки фактор ,не е направена ДНК фрагментация.


При нас при първия започнат опит ,нямахме още  мъжки фактор / само влошена морфология ,но на границата/-само тогава не  сме правили СДИ тест.


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #945 -: Април 29, 2010, 16:26:05 pm »
Значи този път ще настоявам за абсолютно всички изследвания .
На съпруга ми е правена само разширена спермограма и резултата въобще не е добър - малка подвижност и много дефектни сперматозоиди.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #946 -: Април 29, 2010, 16:58:55 pm »
pepi77
да там също се правят но през последните няколко седмици д-р Викентиева не ходи по лични причини и аз си направих изследванията в Александровска болница но на мен  д-р Викентиева ми ги беше назначила
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #947 -: Април 29, 2010, 17:05:18 pm »
Когато бях при д-р Владимиров в началото на Април, той ми каза, че ще бъде на линия след 10.05. (бях писала по този повод по-напред в темата).

kriska, мисля че ти беше с по-дълаг блокаж преди стимулацията и нямаше да чакаш цикъл, за да стартирате.Може би в този слчай докторът вече е определил протокола при теб, така че не се претеснявай, че няма да го има в началото.

i.elena, и аз имах същата дилема като теб за събота, но в крайна сметка реших да отида утре.Свързах се с клиниката, но от там не ми дадоха отговор дали д-р Димитрова ще работи в събота.Започвам подготовка за четвъртия си опит.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #948 -: Април 29, 2010, 17:10:32 pm »
Когато бях при д-р Владимиров в началото на Април, той ми каза, че ще бъде на линия след 10.05. (бях писала по този повод по-напред в темата).

kriska, мисля че ти беше с по-дълаг блокаж преди стимулацията и нямаше да чакаш цикъл, за да стартирате.Може би в този слчай докторът вече е определил протокола при теб, така че не се претеснявай, че няма да го има в началото.

i.elena, и аз имах същата дилема като теб за събота, но в крайна сметка реших да отида утре.Свързах се с клиниката, но от там не ми дадоха отговор дали д-р Димитрова ще работи в събота.Започвам подготовка за четвъртия си опит.

Да Опалче, по дълъг протокол сме и няма да чакаме цикъл. Трябва да стартираме стимулациите на 5ти май или иначе казано 14 дни след позтавянето на последния Золадекс.
Претиснено ми е защото освен че ми е първи опит, съм и нов пациент на доктора и не познават добре организма ми.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #949 -: Април 29, 2010, 22:32:59 pm »
kriska , не се притеснявай!И аз бях нов пациент , и за мен беше 1-ви опит , но резултатът е положителен!Вярвай на докторите!Това е много важно!Мен са ме преглеждали и д-р Владимиров и д-р Димитрова. И двамата се отнасят с необходимото внимание.Щом Доктора е гласувал доверие на д-р Димитрова , значи тя има необходимите качества и знания!
Стискам палци на всички ви! :D
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #950 -: Април 29, 2010, 22:56:52 pm »
И друго да ви попитам.Виждам че доста от вас са правили днк фрагментаций преди процедура.Но при първия опит др Владимиров не ни е казвал да ги правим.Ние сме с мъжки фактор.Някакви идей защо

Два пъти сме отлагали процедура (ИКСИ), заради лош СДИ тест. Настоявай за това изследване. Въпреки че и при последния опит не бяха особено цветущи показателите, решихме да рискуваме без биопсии и сега резултатът спи в креватчето.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #951 -: Април 29, 2010, 22:58:43 pm »
При първа процедура обикновено не се назначават.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #952 -: Април 29, 2010, 23:16:12 pm »
И друго да ви попитам.Виждам че доста от вас са правили днк фрагментаций преди процедура.Но при първия опит др Владимиров не ни е казвал да ги правим.Ние сме с мъжки фактор.Някакви идей защо?

Ние също сме с мъжки фактор с 4% по Крюгер, през октомври миналата година правихме за първи път ИКСИ и ни назначиха ДНК фрагментация. Така, че според мен е добре да настояваш за това изследване.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #953 -: Април 30, 2010, 08:38:43 am »
Здравейте и от мен :) Остават ми още няколко хапченца марвелон и отивам при док за старт....нямам търпение вече.То пък ще вземе точно на 8-9.05 да ми дойде и пак ще уцеля периода, когато док го няма :?
Само едно ми е странно, защо след като при съпругът ми нещата са ОК, ще оплождаме половината яйцеклетки ИКСИ :o Аз попитах док и той каза, че вече почти във всички реномирани клиники в чужбина правели само ИКСИ, пък и аз не съм имала забременяване досега.Сигурно го е преценил така, за да сме сигурни, че ще има оплодени яйцеклетки.Иначе ние правихме всички изследвания ДНК фрагментации МАР и ХБА тестове, Инхибин, АМХ и т.н.Всичко е в норма както и преди една година.Момичета много се вълнувам....стискайте ми палци и аз на вас стискам мнооооого силно. :wink:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #954 -: Април 30, 2010, 11:34:00 am »
При първа процедура обикновено не се назначават.
В началото на март правих първа процедура ИКСИ при док. Назначи ни ДНК фрагментация. Тъй като първият ми опит приключи с неуспех, когато го попитах за втория опит (мислим да е на ЕЦ), док каза, че пак ще трябва да повторим ДНК фр-ята. Четох доста в нета. Този тест е показателен за успеха при ИКСИ. При повече от 30% спермита с фрагментации се препоръчва лечение, тъй като се водят с ниска оплодителна способност. А при ИКСИ за съжаление ембриолозите могат да подберат сперматозоидите само по външни признаци -т.е. избягват тези с дефекти в глава, опашка и т.н, слаба подвижност. За съжаление фрагментацията се проследява след оцветяване, след което не може да се ползва такъв сперматозоид за оплождане. Затова се препоръчва лечение при голям % от теста. Ако яйцеклетка бъде оплодена със сперматозоид с голям % ДНК фрагментация, ембрионът също има фрагментации. А при ембриони с повече от 20% фрагментации шансът за имплантация е много малък. Затова и ембрионите се оценяват в клиниката на док в 4 степени в зависимост от деленето и наличието на фрагментации.
« Последна редакция: Април 30, 2010, 11:35:51 am от sunflower ® »
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #955 -: Април 30, 2010, 12:33:27 pm »
sunflower ®, твоето първо ИКСИ по протокол на Маркес ли беше? Би ли споделила какви са стойностите ти на АМХ, инхибинВ и брой антрални фоликули?
Успех в опита ти на ЕЦ!  yahoo_17
 
 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #956 -: Април 30, 2010, 12:36:08 pm »
Момичета много се вълнувам....стискайте ми палци и аз на вас стискам мнооооого силно. :wink:
violett, успех на процедурата  :D!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #957 -: Април 30, 2010, 13:01:17 pm »
Виолетка, спокойно, всичко ще е наред!
И при нас док планираше половината да са с ИКСИ (заради диабета на приятеля ми, иначе спермограмата се беше подобрила и беше в норма), но имахме само 4 хубави яйцеклетки и за да не рискуваме, както се изрази д-р Тачева, ги набодоха всичките.
Стискам палци :balk_602:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #958 -: Април 30, 2010, 13:04:16 pm »
Успех на violett и от мен!

sunflower ®, твоето първо ИКСИ по протокол на Маркес ли беше? Би ли споделила какви са стойностите ти на АМХ, инхибинВ и брой антрални фоликули?
Успех в опита ти на ЕЦ!  yahoo_17

Беше по къс протокол, със силни дози (3 дни гонал 600 и шест дни гонал 300 и меногон 300), но не реагирах добре според док. Тъй като имам една успешна, естествена бременност, решихме да пробваме на ЕЦ. АМХ 0,4, Инхибин 47%, а броят на антралните не го помня, май 4-5бр. Не са добре нещата, но и аз не съм в първа младост. Чудех се и аз за Маркес, но при положение, че с толкова силна стимулация направих само 4Я и ми върнаха само 1 ембрионче и то не много добро, реших този опит да е на ЕЦ. Пък дано да е успешен!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #959 -: Април 30, 2010, 13:12:29 pm »
Благодаря Рокси, Меме, Sunflower :bighug:
Дано да има все положителни тестове в тази темичка.
Досега не сме говорили с док подробно за резултатите от изследванията , които сме правили.Той каза "всичко е наред" и аз не съм го и питала повече.Говоря специално за инхибин, АМХ и ДНК ф-я и останалите по-сложни.Мислите ли, че ако има нещо нередно док ще ми каже и без да го питам настоятелно?Единственото, за което ми е казвал е поликистозата и до тук.