0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

епидидимит..
« -: Ноември 15, 2009, 00:40:35 am »
Здравейте, първо да кажа на 17 години съм. И така, преди около месец и половина получих силни болки в епидидима на левия тестис и зачервяване.. Отидох при уролог и ми каза, че няма абсолютно нищо, да слагам студено и това е... Но минаха 3 4 дни и болката не намаля.. Прати ме на кожен лекар ( кожни и Венерически болести). Там лекарката направо се хвана за главата.. Каза, че имам епидидимит и ми изписа доколкото си спомням 5 дни - Гентамицин и 7 Азатрил и Ихтиол да слагам на мястото.. Съмняваше се за полово предадена инфекция, но изследванията излязоха, че няма нито Хламидия, нито нещо друго.. Болката след това лечение си остана и ми биха 5 дни венозно Терцеф.. Но и след това болката остана .. Преди седмица ходих във Варна при д-р Скорчев във Военна Болница и ми каза,че не само вече е хроничен епидидимит но и десния епидидим е възпален .. (между другото имам операция от Хидроцеле на десния тестис преди 3 години).. Сега ми предписа да пия със ИЗОПРИНОЗИН-а който пия и Уростим и Спеман ... Интересува ме колко време не трябва да имам полов контакт и проблем ли е,че много често получавам нещо като "мокри сънища"? Също така тоя хроничен епидидимит води ли до стерилитет? :(
 
Благодаря предварително
Re: епидидимит..
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2009, 23:42:19 pm »
не искам да те плаша, но нещата са сериозни ако тази диагноза е правилна. епидидиемита води до азооспермия, респективно до стерилитет. това със сигурност го знам от наши близки, които са с такава диагноза. търси по възможност най-скоро помощ от квалифициран андролог. единствено се сещам за д-р Кацаров.
Успех.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
Re: епидидимит..
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2009, 10:23:47 am »
ами мисля, че доктора би ми го казал това. Гледа ме и на ехограф и нищо не каза, само че е хроничен. Също каза, че след година някаде когато навърша 18, да си направя изследване. Моля, кажете наистина много ли е опасно. И това което питах Мога ли да имам полови контакти в момента?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: епидидимит..
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2009, 12:49:38 pm »
Разбирам, че на 17 те интересува повече кога ще можеш да имаш пак полови контакти, но наистина, потърси андролог. Проблема не ми изглежда никак лек. Няма да почвам да ти обяснявам много от обикновените гинеколози нас жените как ни размотават и как ни пращат за зелен хайвер. Това, че доктора нищо не ти е казал, за жалост не значи, че наистина нищо няма. Дано не съм права, но докато не се почувстваш абсолютно здрав и свеж като репичка - по-добре се лекувай.

ПС Мокрите сънища са от възрастта, предполагам.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: епидидимит..
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2009, 19:30:09 pm »
ами то освен тея хапчета които сам написал,че приемам нямам никакво друго лечение.. Всички лекари ми казват, че би трябвало да се възстанови.. И, че няма да има никакво друго лечение вече като антибиотици.. А това за половите контакти ме интересува именно заради мокрите сънища, и заради това, че когато сам с приятелката си съм доста, често така да се каже под възбуда и мисля, че е затова.. И преди се е случвало така и след секс спират.. Може би е и от това, че доста често съм под възбуда и така ..
мерси все пак :)
Re: епидидимит..
« Отговор #5 -: Декември 17, 2009, 18:37:42 pm »

  Да те попитам  при кой доктор ходи в Военна болница и дали си се излекувал вече,
 понеже и аз сам с епидимит и се лекувам от месец и половина но за сега без напредък
 След като усетих че имам някакъев проблем отидох на Уролог, диагнозата беше епидимит на
 десният над-семенник изписаха ми 'Duracef'и след него 'ципрофлоксацин'отокът спадна и се възстанових
 след 15дена без проблеми усетих че пак имам проблем със същият тестис пак отидох на лекар и ми предписаха 'ципрофлоксацин'
пих го 10 дни при което се оправих след около 15 дни от вчера пак усещам удебеляване  обаче вече на двата надсеменика
 и лек дискомфорт от дясната страна на корема в областта на апендисита. Утре ще ходя пак на лекар но на друг, защото май вече като чета постовете в интернет
съм се сдобил с двустранен епидимит.