0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цветна бременност
« -: Ноември 09, 2009, 20:00:24 pm »
Здравейте на всички! От скоро съм сред вас и се убедих, че за доста неща съм имала погрешна представа и информация -личи си, че доста от вас /за добро или за лошо/ са "врели и кипели" в тях. Бих искала да науча и нещо повече за т.нар. цветна бременност-ако на някойму се е случвало нека да разкаже-по-разбираема и достъпна информация на друго място едва ли бих получила. Благодаря ви предварително! :thankyousign:
P.S Исках само да кажа, че и аз като вас мечтая за мое бебче-дано скоро имам това щастие! :bori_016: :crossfingers:
*
Re: Цветна бременност
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2009, 13:59:22 pm »
Здравей,tania3.И на мен такъв вид бременност ми е интересна,но уви не знам много по въпроса Учудена съм ,че още няма коментари по тази темаСамата аз съм продукт на "цветна бременност".Майка ми е кървяла до 5-ти месец , но с днешна дата лекарите често я отхвърлят като вероятна.Дано някой даде компетенто мнение по темата. Пожелавам на всички тук /в частност и на себе си / да имат хубави и здрави бебчета!!!!!!
« Последна редакция: Ноември 11, 2009, 14:01:17 pm от moniks_s »

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Цветна бременност
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2009, 14:02:26 pm »
При цветна бременност на датите за цикъл има менструация, но като количество тя е значително по-малко и не толкова обилна както по принцип.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Цветна бременност
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2009, 18:14:51 pm »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Цветна бременност
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2009, 19:44:21 pm »
Благодаря на всички за отговорите! Но ми е интересно как така уж кръвотечението е по-различно, а няколко месеца жената не забелязва тази разлика  :ask: Разказвали са ми за такива случаи и във всички бременността е открита на по-късен етап.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Цветна бременност
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2009, 21:30:26 pm »
Ми когато човек не мисли за бебета и забременяване или има натоварено ежедневие,просто рядко обръща внимание на това колко и как му е мензиса...Може да са хора със така или иначе слабо кръвотечение...причини мнооого
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Цветна бременност
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2009, 00:35:13 am »
Ми когато човек не мисли за бебета и забременяване или има натоварено ежедневие,просто рядко обръща внимание на това колко и как му е мензиса...

  :good_post:  :lol:
Re: Цветна бременност
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2009, 19:46:49 pm »
Извинявам се, че питам толкова много-просто много искам да забременея и май започнах да се вманиачавам.Този месец ми дойде, но не както обикновено /може и да е друга причината/, а от десетина дни всяка вечер ми прилошава / сякаш изведнъж ми пада кръвното/, започва да ми се вие свят и да ми се гади, а знам, че обикновено се случва сутрин. Не смея да отида на лекар за да не ме помисли за луда... :balk_144:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Цветна бременност
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2009, 20:06:39 pm »
Като толкова го мислиш,направи си тест за бременност.Показва дори при цветната...
Не подценявай внушението,играе много коварни шеги...още повече че симптомите ти могат да сочат и някакъв друг проблем - недостиг на витамини напр.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Цветна бременност
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2009, 07:29:22 am »
Благодаря ти fibo, ще те послушам.Наистина си мислех и за евентуален друг проблем още повече, че юли ми направиха операция на гърдата-извадиха ми фибро аденом и лекаря ми каза, че освен всички други причини, за тези образувания са "виновни" и хормоните!Желая на всички един лек и усмихнат ден! :balk_103:
Re: Цветна бременност
« Отговор #10 -: Юли 29, 2010, 13:13:33 pm »
zdraveite!moqt problem e sledniq:
na 24.06.2010 mi doide.ot togava mi vurve6e mnogo po-slabo ot kolkoto drug put.kogato trqbva6e da mi svur6i tova ne se slu4i,no be6e i 4ast ot cikula mi za6toto imah samo nqkakvi  petna tumnokafevi...ponqkoga sa mnogo malki a ponqkoga sa po -obilni.sega uli mesec mi doide otnovo no pak be6e slabo i posle pak produljiha tezi petna vseki den i do sea si gi imam
ne me bolqt gurdite ne mi se gadi nqmam nikakvi simptomi na bremennost.
vuprosut mi e vuzmojno li e da sum v cvetna bremennost.opitvame da imame dete ot 5 godini.
molq vi ako nqkoi  imal podoben problem neka mi pi6e.....
praveh si test-otricatelen...a mislq 4e e rano da hodq na lekar vse o6te.MOLQ VI PI6ETE NE6TO PO VUPROSA
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=lady_s1984][/url]
Re: Цветна бременност
« Отговор #11 -: Юли 29, 2010, 13:36:18 pm »
Щом теста е отрицателен, няма бременност ( цветна бременност).

Странния цикъл/зацапване може да се дължи на много неща, например на хормонален дисбаланс.
Ако това много те притеснява консултирай се с лекаря си.

П.П. Моля те, пиши на кирилица :wink: ( ако нямаш кирилизатор има кредор).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Цветна бременност
« Отговор #12 -: Август 05, 2010, 21:08:27 pm »
Здравейте, аз съм нова тук, но ще ми е приятно да се включвам в темите. Аз също имам съмнения за цветна бременност, но не искам да ви занимавам напразно - просто за първи път цикълът ми е толкова оскъден и кратък - около 3 дни, а обикновено е около 7. Но може би причината е, че пия Дуфастон, поради хормонален дисбаланс. Ако някой желае, нека сподели мнението си, без да се чувствате задължително ангажирани с това  :wink:

Аз също ужасно много се надявам на скорошна бременност!!!
Re: Цветна бременност
« Отговор #13 -: Август 05, 2010, 21:20:10 pm »
Russalka , оскъдния цикъл не може винаги да се тълкува като признак за цветна бременност.  А и бременността много лесно се установява - с тест :wink:, едва след положителен тест може да се говори за каквато и да е бременност.
До тогава, всякакви всякакви предположения са си само предположения  :) и всякакви други признаци са си само признаци :wink:

Пожелавам ти скоро да видиш двете чертички на теста :)

П.П. Защо по точно пиеш Дуфастона и по каква схема?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Цветна бременност
« Отговор #14 -: Октомври 09, 2010, 22:00:16 pm »
Забременявала съм така и по нищо не разбрах.Първия месец си ми дойде нормално или поне нищо не съм забелязала, а бременост е имало.Втория вече не дойде и чак тогава се усъмних .Самата аз съм родена по същия начин.Майка ми е разбрала ,че е бременна с мен в  четвъртия месец.Затова и съм се родила ,аз съм трето дете в семейството.