0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #60 -: Декември 04, 2009, 09:07:51 am »
iced_lady, от 2 месеца и вече си отчаяна ? Тук повечето момичета са поне с година - две стерилитет. Да не говоря, че някои са от 10г., че може и нагоре. Поне пред тях имай мъничко търпение и бъди толерантна. Не искам да те обиждам, не ме разбирай погрешно - но никой няма да успее да ти даде съвет как да се справиш с въпросите в главата си. Просто погледни как се чувстват много жени тук и след това сама реши дали едва 2 месеца са повод за безпокойство.
Заставам зад всяка дума!
След 2 мес. си съкрушена,а ако са 2г. и нагоре...
Не виждам място чак за сриване!При целенасочени опити-със следене на ову(тестове и/или БТ),ако не настъпи бременност до 6 мес.-потърси специализирана помощ. yahoo_33
Ако можех да върна времето назад,никога не бих чакала година! :?

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #61 -: Декември 04, 2009, 10:50:08 am »
Мила iced_lady! Та какво са два месеца, погледни го като на два цикъла. Това не е фокус, хоп и айде! Та дори докато се научиш да разбираш тялото си и сигналите, които то ти дава може да минат малко повече от два месеца. Може да не сте уцелили момента, но това не трябва да те отчайва! Тук има толкова много жени, които дори и вътрешно да крещят, продължават да опитват и опитват, и не спират да търсят начини за постигане на заветнана цел! Желая ти успех и да ни зарадваш скоро с  :bfp1:!
Можеш да бъдеш каквото решиш,
ако егото свое ти победиш.

*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #62 -: Декември 04, 2009, 18:08:08 pm »
 Здравей iced_lady, само в сапунените сериали става от първият път, но ти не се отчайвай, усмихни се и продължи напред до ++++ :D  :D  :D

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #63 -: Декември 05, 2009, 21:43:17 pm »
Здравейте отново! Благодаря на всички за отговорите!
Наистина май малко съм попрекалила в миналия ми пост - всъщност не съм чак отчаяна, както е прозвучало. Просто влагам много енергия и позитивизъм в това и като видя, че е било напразно, се разочаровам доста. А при повечето ми роднини децата винаги са идвали непланувани - включително при майка ми и някак започнах да се замислям как така при нас съм съпруга ми не се е получило така - ние сме женени от повече от 3 години, но сме заедно от 7 и май колкото повече се замислям, толкова повече се обърквам.
За жените, които много дълго чакат теста да покаже двете чертички, мога да кажа само едно: тези жени вдъхват респект у мен, която хленча след втория месец. И съм убедена, че такива силни жени, ще бъдат дарени с прекрасни деца, които ще израснат още по - силни личности.
Все пак най - хубавите неща никога не се случват бързо.
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #64 -: Декември 27, 2009, 19:24:00 pm »
Имам едно дете, заченато без въобще да съм правила сметки за овулации и други подобни, при това от първия път в който спряхме да се пазим, а сега когато го мисля постоянно, нищо не става. Въпреки всичко, си мисля че не трябва да има зависимост. Просто късмет, съдба, здравословно състояние.
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #65 -: Октомври 06, 2010, 14:25:07 pm »
Здравейте. По тази тема за себе си се убедих че непрекъснатото мислене за бебе пречи на забременяването. 4 години ходихме със съпруга ми по доктори, правихме изследвания - установи се че лявата ми тръба е запушена а дясната пропуска. Започнахме всеки месец да следим овулацията при лекар и винаги фоликулът беше от десния яйчник, но така и не се получаваше нищо. През декември 2007 г. видяхме че имам фоликул на левия яйчник и този месец спрях да се надявам, бях сигурна че нямам шанс и щяхме да продължим следващия месец с опитите. Е точно тогава забременях! Нямам представа как яйцеклетката е преминала през запушената тръба, но резултата в момента спи на леглото до мен! :D
Желая късмет на всички!
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #66 -: Октомври 06, 2010, 17:27:31 pm »
iced_lady, от 2 месеца и вече си отчаяна ? Тук повечето момичета са поне с година - две стерилитет. Да не говоря, че някои са от 10г., че може и нагоре. Поне пред тях имай мъничко търпение и бъди толерантна. Не искам да те обиждам, не ме разбирай погрешно - но никой няма да успее да ти даде съвет как да се справиш с въпросите в главата си. Просто погледни как се чувстват много жени тук и след това сама реши дали едва 2 месеца са повод за безпокойство.
Заставам зад всяка дума!
След 2 мес. си съкрушена,а ако са 2г. и нагоре...
Не виждам място чак за сриване!При целенасочени опити-със следене на ову(тестове и/или БТ),ако не настъпи бременност до 6 мес.-потърси специализирана помощ. yahoo_33
Ако можех да върна времето назад,никога не бих чакала година! :?


Абсолютно съм съгласна! Ако има овулация и не става до 6 месеца трябва и двамата да си направите съответните изледваня.
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #67 -: Октомври 06, 2010, 22:23:59 pm »
След втората година на неставане на нашето бебче аз се шашках яко,но сега вече 4 година стана съм се успокоила,действаме с мъжа ми-стимулират ме с клостил-ходя на работа,върша си ежедневните неща,не се впускам вече в мисли -и да мисля и да не мисля,само се натоварвам и ми става още по-гадно.Така че по-добре да не го мисля-каквотъо е зависело от мен съм го направила.И аз ще си родя бебе-въпрос на време-колкото повече пришпорвам ,толкова по-гадно за мен!Не искам да давам съвети на никого-всеки си знае какво му е .Успех на всички!
Re: Непрекъснатите мисли за бебе пречат ли?
« Отговор #68 -: Октомври 27, 2010, 11:12:06 am »
Ние вече почнахме 4-тия месец, след 3 неуспешни месеца.Много се надявам този месец да стане.Правя ову тестове всеки ден, меря БТ и проверявам различни таблици, кога би трябвало да е най-подходящия момент.Но честно да си кажа, но може би наистина психиката и мислите за дете пречат.Баща ми е психолог с дългогодишен стаж (20-тина години), знае за силното ми желание за дете и ми говори, че не трябва да мисля а това, ако искам да стане.Но желанието е по-силно от мен... Опитвам се по-някакъв начин да се разсейвам, но май не се справям много добре.

п.с. не е в темата но да попитам - къде има незаключена тема за базалната температура...(намерих една - но беше заключена)