0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #100 -: Ноември 06, 2009, 12:05:16 pm »
nikitali,честито ,много се радвам на пълната ви къща,да са ви живи и здрави дечицата!
Аз винаги съм мечтала за момиченц  :D и за 3 деца си мечтая ,да видим ,какво ще се сбъдне.
Жорето си поръча на дядо Коледа "кола и бони",тия бонбони от рано ги подкара ,ама... :lol:Аман от тези коли и топки,това са му любимите играчки.Харесала съм му 5 книжки,чудя се и за една панорамна,но не знам дали не е малък за такава и да я приключи набързо(до сега не си е късал книжка де).
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 12:09:23 pm от z22 »
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #101 -: Ноември 06, 2009, 12:13:10 pm »
Fifa, всяко едно нетипично поведение на детето в посока разболяване би трябвало да те наведе на мисълта, че нещо не е наред и трябва да посетиш педиатър или лекуващия го лекар най-малко, не забравяйте, че при тях нещата протичат доста ускорено. Не сме ние хората, които можем да дефинираме дадено състояние дали е грип или спазъм. Повярвай, ще познаеш ако става нещо нередно, пък дано не ти се налага да разпознаваш спазмите, както вече някой от нас тук го правим  :? Например Стефания никога не кашля преди да направи спазъм, а това го дават като основно за отключването на такъв
Зори, как е Жорко?
Ние снощи спахме прилично, състоянието отива на добре.
За Жорко и ние не сме се отказали, ама нека малко порастнат девойките, че много ми изтощен организма от кърмене и бременност  :? Ако Господ продължи да е толкова добър с нас може и да се зарадваме с трети наследик след няколко години  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #102 -: Ноември 06, 2009, 12:19:31 pm »
nikitali, честито и от мен, да са ти живи и здрави дечицата!

И на мен ми се иска трето, но след 3 - 4 години евентуално, но моя мъж отсега дава на заден. Ще видим и на мен какъв акъл ще ми дойде до тогава :).
А това за послушните момиченца, са митове и легенди ;) Моята мома, като ви разказвах, че вади чекмеджетата имах предвид, че вади самите тях (на мен ми е трудно да ги извадя и преместя), а не само съдържанието им. Тормози брат си, тръшка се, изпада в истерия, ако не стане на нейната и така реве, че ни чуват в съседния квартал  :lol: Виж за ящното - яде, за разлика от Стефан дето направо ме е отровил с неговото неядене.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #103 -: Ноември 06, 2009, 12:58:53 pm »
Хайде и аз в групата на ядящите "калпазанки".Яде Борислава та чак се чудя къде го слага,тя си е фастък по размери.Обаче така не слуша,че направо не се сдържам да не викна.Урсузин дет викаша баба ми за мен на времето, та сега мама се подсмихва и вика то всичко се връща.
Да са живи и здрави това е важното и да станат хора.
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #104 -: Ноември 06, 2009, 13:35:27 pm »
И аз на опашката за ящно и послушно момиченце или момченце. Че у нас послушни и ящни няма. :jump12: Ще взема да пиша на дядо Коледа. :wink:
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #105 -: Ноември 06, 2009, 13:41:07 pm »
И аз на опашката за ящно и послушно момиченце или момченце. Че у нас послушни и ящни няма. :jump12: Ще взема да пиша на дядо Коледа. :wink:
От кога те чакам. :wink: А, като не е ящно и послушно, ще го връщаш ли? :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #106 -: Ноември 06, 2009, 13:44:57 pm »
Ако искате ящно, да ви пратя моя син. Ушите ще ми изяде направо. На 3 месеца е 7 кила и 62 см.  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #107 -: Ноември 06, 2009, 14:26:39 pm »
аз пък искам момиченце без претенции за ящност :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #108 -: Ноември 06, 2009, 14:45:16 pm »
Да ви даде Господ на всички каквото си пожелавате!
А дядо Коледа отсега да стяга чувала, че виж колко писма има за него само в тази тема... Аз засега съм пас. Преди си мислех, че ако мога да избирам, искам поне 3 деца. Ама точно сега, да си призная, съм доста изморена от бебешкия маратон.

А пък това
...А, като не е ящно и послушно, ще го връщаш ли? :lol:
... ми провокира спомена за един любим цитат от mishanta, която още преди зачеването Миташки обяви, че "К'вот' дадат, колкот' дадат - няма да ги връщаме я" :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #109 -: Ноември 06, 2009, 14:57:19 pm »
Аз засега съм пас. Преди си мислех, че ако мога да избирам, искам поне 3 деца. Ама точно сега, да си призная, съм доста изморена от бебешкия маратон.

и аз така, много искам три деца, ама след голяяяяяма почивка :lol:
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #110 -: Ноември 06, 2009, 15:16:00 pm »
Да се включа и аз. Криси също ми беше болен преди месец. Зверски сополи, темп и кашлица след това. В началото му капах коларгол и давах проспан и панадол. Но от коларгола не му минаха сополите и смених капките с лайка. Това май помогна повече. Но от този проспан ми се будеше и започваше една кашлица и рев... и повръщаше храчки. Ужас направо! Сега уж е по-добре, но пак преди седмица започнаха сополи. Засега намаляха сополите, но с това по новините вече съм направо за психиатрията!
Пожелавам на всички да са здрави и да нямаме толкова много притеснения!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #111 -: Ноември 06, 2009, 16:18:48 pm »
И аз се нареждам за ящно  :D
Синът ми е толкова злояд, че направо....
Ако искате ящно, да ви пратя моя син. Ушите ще ми изяде направо. На 3 месеца е 7 кила и 62 см.  :lol:
Супер моят на 1 година беше 7,800кг.а сега на почти 5 е 15 кг.и е голям зор с това ядене и това си е  :?
Да са ни живи и здрави пък все ще проядат някога  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #112 -: Ноември 06, 2009, 16:33:02 pm »
А пък това
...А, като не е ящно и послушно, ще го връщаш ли? :lol:
... ми провокира спомена за един любим цитат от mishanta, която още преди зачеването Миташки обяви, че "К'вот' дадат, колкот' дадат - няма да ги връщаме я" :)
Мармотче  :balk_21:

Пожелавайте  си, смело Дами!...Дай боже всеки му!
Дядо Коледа бе прещедър към нас + Митака и една Снежинка ни прати две години по-късно!

С шегата до тук...
Митачо започна тихо да преживява появата на Калина.
Спрямо нея е мил и спокоен, помага да местим кошчето, показва ритуално как я гали и целува.
Но мен тотално ме игнорира на моменти, говоря му не ми обръща никакво внимание.
Питам го дали ме обича, мълчи.А ме чува прекрасно, даже така под око ме гледа.
От два три дни се тъшка, нещо което не е правил до сега.
Опитвам се да го накарам да се чувства полезен около нея,
да ми подава памерси, говоря му от нейно име!
Дано с повече разговори преодолеем този момент.

Всички болни да оздравяват, ВЕДНАГА.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #113 -: Ноември 06, 2009, 17:50:25 pm »
Габи, и при нас като при Мишанта от една седмица се появи ревност, тръшкане, реване и желание моето внимание да е ангажирано само с каката. Баткото мъжки приема появата на новия член, даже много ми помага като сутрин той взима бебето аз да поспя още малко. Но и той има нужда от внимание, от помощ с уроци и домашни, от време прекарано само с мен. На бебето трябва да съм денонощно на разположение, защото я кърмя на поискване. С две думи у дома си имам "неочаквано добра комбинация" - малък и голям пубертет и пеленаче  :D
Желая приятен уикенд на всички с по-малко болести, а болничките бързо да оздравяват!
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #114 -: Ноември 06, 2009, 18:26:11 pm »
Здравейте и от нас :).Ние успешно се преборихме с грипа на баткото и избегнахме слава богу заразяването на Митаче.И аз винаги съм искала много деца но за момента ще ударим спирачки пък понататък ще си помисля пак :D
Бързо оздравяване на болните и лесна адаптация на по големите дечица:)
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 18:30:38 pm от parsi »

*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #115 -: Ноември 06, 2009, 18:49:25 pm »

Споделете, моля, как процедирахте с първото извеждане на бебето?
Не съм извеждала още Антон, че и аз не бях за излизане, но го дават да е хубаво времето почивните дни и ми се иска да го изведем за малко. При Симона си спомням, че педиатърът ни беше казал да се започне с по няколко минутки на прозореца като всеки ден се увеличава времето и чак тогава - навън. Има ли нужда наистина от подобен "преход"?...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #116 -: Ноември 06, 2009, 18:55:07 pm »
Мини,благодаря,добре е вече.Вчера го водихме отново на преглед и казаха,че е екстра .Спряхме Вентолин-а ,само Проспан ще продължим до Неделя.
Всички болнички да се оправят бързо!

Мише,дано бързо свикне Митаче със сестриче и да нямаш повече притеснения.
Дианка и тя споделя същото - Вики не се гушка много и не и обръща много внимание.Ще мине и този период,трябва им малко адаптация в новата ситуация.

Цветенце,аз Жорко го извеждах пред къщата първо - веднъж 10 мин. ,на следващият ден за 20 и на 3-тият ден направо на дълга разходка(беше Март месец и никак не беше топло,но не духаше,а той си беше добре завит).
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #117 -: Ноември 06, 2009, 19:47:34 pm »
Питам го дали ме обича

това пък защо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #118 -: Ноември 06, 2009, 20:08:08 pm »
На болните - да оздравяват бързо, на всички останали - да се пазите, без да изпадате в истерия от новия грип!

Митачо започна тихо да преживява появата на Калина.
Спрямо нея е мил и спокоен, помага да местим кошчето, показва ритуално как я гали и целува.

От два три дни се тъшка, нещо което не е правил до сега.

И ние сме в подобно положение, но не толкова силно изразено, може би защото сме с момиченце... Голямо желание да сме край бебето, целувки, прегръдки, обаче като сме само двете и не минаваме без някое друго тръшкане. От друга страна пък Рони започна да ме прегръща и целува повече, може би е някаква хитра тактика ;)
Сега чета усилено статии из нета, за трикове по занимания с деца в подобна ситуация.

Споделете, моля, как процедирахте с първото извеждане на бебето?

Аз още вечера (6 ден) изведох Николашки за 15 мин. Днес повторих, за утре - зависи от времето. Много често проветрявам и оставям прозореца за по-дълго отворен, докато е слънчево. И педиатърката каза да се възползвам от времето, като нейното предложение беше даже да откарам до час с разходките.
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 20:10:59 pm от ani4ka »
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #119 -: Ноември 06, 2009, 20:27:36 pm »
Споделете, моля, как процедирахте с първото извеждане на бебето?

Половин час на балкона, на следващия ден - час навън и след това без ограничения.  Не съм излизала само в мъгла и много силен вятър, когато не може да се спаси положението с найлона на количката.