0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #80 -: Ноември 05, 2009, 11:44:19 am »
Пътуването да свеки пропада, разболяла се вчера. От 2 седмици се каним да пътуваме, вчера стягах багаж. Днес имам задача да измисля маршрут за еднодневна разходка близо до СФ.
 Имахме кошмарна нощ, Андрея я мъчат яко зъби мрънка врънка цяла нощ. А като си представя, че има още 14 зъба да пробиват не ми се мисли. Преди две седмици и пробиха горните два и скърца моля ви се със зъби. Направо ме влудява този звук, нормално ли е това скърцане? Изпитвам ужас да не се счупи някой зъб.


Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #81 -: Ноември 05, 2009, 12:02:21 pm »
Извинявам се за офф-а, ама толкова рядко се случва някоя от нас да се окаже тройна мама, освен ако не е наведнъж :)

мармотче, що питаш?  :wink: да няма нещо... ?

Има да. :wink: Никитали си има трето дететнце. :)
И аз много се радвам.

Никитали,
Да ти е жива и здрава Катрин, както и Никол и Любо! :D
Всички да те радват! Успешна справяне! Щастие за цялото ви семейство! :D



Малина,
и моята дъщеря скърца със зъби. Не бих казала, че е нормално, но се случва. Мъжът ми скърца много, но само на сън.
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 12:04:17 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #82 -: Ноември 05, 2009, 12:08:21 pm »
Преслава го мина този период със скърцането със зъби, и при Стефания го имаше след като имаше какво да "среща"
хора, почва да ме свива под лъжичката дето се казва, смятам че до сега съм се държала адекватно в такива ситуации, но постоянното тръбене за вируси направо ме влудява, отделно че Стефания е така, вечер не спя, само слушам как диша
почвам да се психирам много яко, ще експлоадирам
взех и на Преслава да приписвам вирусни симптоми, бива ли да съм такова ненормално същество  :?  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #83 -: Ноември 05, 2009, 12:27:27 pm »
mini, нормално е да се притесняваш и аз съм голяма паника.


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #84 -: Ноември 05, 2009, 13:30:45 pm »
Мини, д р ъ ж  се!!! А това дето го четох за Стефи..... до сега да съм написала жалба до ЗК, РЦЗ и .... аман от такива "китени", както казва едно момиченце.
 И ние сме с вирус пак, отново! Не се различава по нищо от изкараните до сега! Само психозата тук е голяма. Никой не носи маски, водят децата болни навсякъде! Трябва да се преглежда често и това е! Нищо не ни изписа педи по различно от преди! Витамини, капки за нос и сироп за кашлица ако се появи!
Да не говорим, че пред лекарския кабинет е по-вероятно да се сдобиеш и с още нещо, освен това с което си отишъл.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #85 -: Ноември 05, 2009, 13:48:29 pm »
И аз нещо съм се смахнала.Тая нощ Денис вдигна температура и взе да кашля, първото което ми мина през ума беше свински грип  :x слава-Богу не е това, ама е нормално след като постоянно се шуми по медиите човек да се побърква  :?
Чух, че от понеделник ще обявят национална грипна епидемия  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #86 -: Ноември 05, 2009, 13:48:58 pm »
Яна, подадох жалба, когато Стефания ми направи първия спазъм и веднага ни вкараха в болница, отговориха ми, че "състоянието се е подобрило благодарение на адекватната и своевременна намеса и това е спасило живота на детето ми"  :x гарван гарвано око не вади
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #87 -: Ноември 05, 2009, 13:56:22 pm »
Извинявам се за глупавия си въпрос  :oops:,
ама понеже и аз се психирах покрай тези болести, този спазъм какво представлява, какви са симтомите? Все се притеснявам, че може да изпусна нещо.
Малката досега изобщо не е боледувала, и го отдавам на Имунокинд- давам й го от няколко месеца периодично,и засега сме се опазили здрави, въпреки доста болни деца около нас.
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #88 -: Ноември 05, 2009, 14:36:56 pm »
Аничка, според мен помпата за нос е много ефикасна. Побвах я и върху себе си и имах чувството че чак от мозъка ми издърпва секрети. Но Никол доста плачеше като сме я ползвали. Дали от самата помпа или от звука на прахосмукачката не съм сигурна.
Мармотче, Синьо кокиче, благодаря за поздравите! Покрай дългото кърмене не съм разбрала че съм бременна и се усетих чак в 4 месец. Сега е голям купон у дома и аз съм безкрайно щастлива!
За подсилване на имунната система аз давам само Ескимо кидс, но незнам дали от него или от ограничените контакти за сега удържаме фронта и сме здрави.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #89 -: Ноември 05, 2009, 14:50:33 pm »
Яна, подадох жалба, когато Стефания ми направи първия спазъм и веднага ни вкараха в болница, отговориха ми, че "състоянието се е подобрило благодарение на адекватната и своевременна намеса и това е спасило живота на детето ми"  :x гарван гарвано око не вади
8O  :( Искаш да кажеш, че сега умишлено поставят диагноза на всяко 2 ро дете "пневмония" и перат парички със здравната каса, тичайки по пътечките??? Горките майки със сигурност не знаят, че децата им са в ръцете на ...... УЖАСССС!!! 
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 14:53:05 pm от yana-v »
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #90 -: Ноември 05, 2009, 15:23:06 pm »
То тоз сценарии е от повече от 3 години, да не и от повече.
Ужас не, ами взимам калашника и наред. :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #91 -: Ноември 05, 2009, 17:16:14 pm »
Ето репортажи по въпроса с фалшивата пневмония.В какъв свят живеем вече незнам.

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=128344
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=128561
http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=258&video_id=12869
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #92 -: Ноември 05, 2009, 17:18:12 pm »
да, Ваня, точно това се опитвам да кажа, за сведение тогава отказах да ми лекуват детето в компанията на 4 ромчета в 13 квадрата стая, за което бях длъжна да заплатя на държавата 102,84 лв, за това че надупкаха СТефания и не можаха да сложат абокат /защото била дебела/, бях нахокана и сравнена с ромското население, като жена кърмеща 8 месечното си дете, но не ядящо страхотната държавна млечна кухня, бях обвинена, че именно кърменето я докарва до това състояние, защото като я кърмя не й доставям необходимите за организма й вещества, като в комплект със всичко това стояхме заключени и "освободени" само срещу касова бележка на заплатената горепосочена сума  :?
На всички ви пожелавам никога да не сте поставени в такава ситуация, просто психиката заминава ... страхувам се, не че детето ми ще се разболее, а дали ще се стигне до там, отново да попаднем на онова място /за съжаление друга алтернатива няма в нашия град/
и за десерт си оставям ето тази снимка на обяда от ДМК на 10 месечно дете :)

топла и питателна храна
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 17:19:49 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #93 -: Ноември 05, 2009, 17:56:52 pm »
Явно наистина ми е бил тъп въпроса :oops: osi_10
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #94 -: Ноември 05, 2009, 18:09:51 pm »
Фифа,
не ти е тъп въпроса, но и аз не знам отговора. Ние с теб не го знаем, защото не всички деца имат едни и същи диагнози. За щастие, дъщеря ми не е имала точно този проблем.

Мини,
съчувствам ти и се възмущавам за това, което описваш. Дано не ти се налага отново да го преживяваш.
А относно кърменето, много хора, в това число и тук (в нашия форум) имат подобни схващания. Чак понякога съм се срамувала да кажа, че кърмя. Михаела беше на 9 месеца, когато взех,че споделих, че я кърмя пред една "приятелка" и тя ме обяви за "луда и за извратена". Според нея, кърмата след 6-ия месец била просто като вода.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #95 -: Ноември 05, 2009, 23:56:29 pm »
синьо кокиче, във връзка с кърменето нашата педиатърка взе, че ме изненада приятно преди 2 дни. Заведох децата на преглед и като и казах, че Алекс не яде нищо освен кърма в момента, тя заяви че така може би било по-добре. Иначе тя препоръчва кърменето до 1 г и понеже лично съм я чувала как казва на друга майка "Е стига с това кърменне" очаквах и аз някоя подобна реплика. А пък да не ви казвам майка ми и свеки какво ме правят за това, че кървя дете на 1г и 3 мес почти. Ама майка ми е имала сериозни изцепки навремето, нап. на 3 мес е нахранила сестра ми със супа топчета, един път се опитах нещо да и ибяснявам защо не се прави така, ама беше чисто губене на време та за това сега си мълча.

nikitali , честито и от мен и като ти остане време разкажи повече за "лудницата" в къщи. Че ние още не сме се отказали да имаме синче. Даже наскоро се шегувахме с мъжа ми, че идва ноември и трябва да внимаваме, че да не се сдобием по-рано отколкото си го мислим с трето лъвче. :lol:


*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #96 -: Ноември 06, 2009, 02:10:59 am »
Синьо кокиче, благодаря ти за отговора.
Наясно съм, че всяко детенце е с различни проблеми, просто се опитвам да бъда подготвена за всяка ситуация, което естествено няма как да се получи :wink:
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #97 -: Ноември 06, 2009, 09:07:54 am »
Хайде и ние цоп в отбора на болните... :( снощи ми вдигна висока температура. Е те тва е ходиш не ходиш на ясла, с ваксина без ваксина, като въздуха около теб е зареден с бацили нищо не те спасява.

Ех, като ви чета как ми се иска и на мен едно момиченце, послушно и ящно... Ех, мечти, мечти.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #98 -: Ноември 06, 2009, 09:18:49 am »
Абе за ящно, ящно, ама за послушно гаранции няма :lol:

Бързо да се оправят всички болни, малки и големи.
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #99 -: Ноември 06, 2009, 10:56:58 am »
Опа и аз на опашката за женско - послушно  :lol: :lol: :lol:
Само да не се падне пак фурия  :lol:
Никитали, честито тройно щастие!
Свате, само като те чета и паля прахосмукачката. Иде ми да дойда за подкрепление и да ги разхвърляме в СЗ.