0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« -: Ноември 02, 2009, 10:20:48 am »
    Реших да пусна тази седмична темичка с пожелания за по здрави деца и по бързо оздравяващи болни.И нас грипа не ни подмина за съжаление.Баткото от вчера е с температура и силно зачервено гърло.Ще си седи седмицата вкъщи само се притеснявам как ще опазя бебчо :?.
Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 14:43:42 pm от mini »

*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2009, 12:12:19 pm »
Много здраве и от нас  :D Да оздравяват бързо болните дечица и мами!
Първия ни учебен ден мина... Влезнаха с кеф, излязоха с рев...
Ама голям рев...
Утре как ще отидем незнам, пак за 1 час ще е...
Дано бързо свикнат дечицата, че ми се къса сърцето направо като ги видях.
Иначе бяха 2 сестри, лелка и директорката дори в групата на 10 деца.
Гледах менюто за седмицата и май скоро ще се разправяме... Ама да не си показвам рогата от първия ден  :lol:
за подаръците от предната тема, ние май ще купуваме строители пак, че много си играят - Криско реди по десетина по цвят и големина едно върхо друго. И книжки ще взимаме, че Дани пък постоянно "чете"  :lol: и брои до 3  :lol:
Ако някой види в тези сайтове конструктор изгодно - да свирка.
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2009, 13:22:17 pm »
Ех, как ми се иска да пожелая слънчева седмица  :?, ама няма.
За това нека поне е по-малко ветровита, че тук на морето така духа, че не се трае  :?

За съжаление Боян я започва болен, или по-скоро разболяващ се - не знам  :?

Много ми бяха полезни съветите за книжки и занимателни игри от предната тема. Със сигурност ще потърся подходящия за Боян вариант.

Миме, бърза адаптация на децата.
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2009, 13:40:12 pm »
Весела седмица и от нас, макар че при нас Коки май също започва разболяване пак. То не че е кой знае какво, обаче беше 1 седмица със сополи, после 1 без и от снощи хъркащ нос и ей сега започна бистър секрет. Направо ми писна от майки, за които сополите не са болест :bonk:
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2009, 13:49:50 pm »
Направо ми писна от майки, за които сополите не са болест :bonk:
Да допълня и от също такива педиатри.

Оставих детето на свекърва ми за два часа да го гледа и като отидох да си го взема те имаха и едно друго дете, на година и половина, на гости. Чух от вратата че кашля лошо детето и попитах баща му дали не е болно, а той каза - не, на него му растат зъби за това има хрема, разстройство и кашлица, така каза лекарката!
Е, няма оправия.

Боян беше два дни с бистър секрет от носа, сега секрет няма но започна много лоша кашлица. Водих го на лекар - нищо му няма, вирусно било. Утре ще го водя на друг  :?
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2009, 13:52:43 pm »
Хубава седмица и от нас и нека бързо да се оправят всички разболели се!

Искам съвет от момчешките майки, аз ли пропускам някаква особеност при слагането на памперса - редовно Антон е мокър от едната страна над кръстчето та чак към подмишницата. Внимавам при слагането, достатъчно стягам в кръстчето, смених 5те най-масови марки памперси и пак същата история. Със Симона това никога не ми се е случвало...

Мими, много са хубави конструкторите на Лего - това е една от най-хубавите игри на Симона. Обаче са много скъпи в нашите магазини, аз бях поръчвала с Мини от един немски сайт миналата година и тогава го взех конструктора с драстична разлика в цената.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2009, 13:59:21 pm »
и ние в отбора с нов спазъм от снощи
май нещата отиват на зле  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2009, 14:01:51 pm »
Благодаря, Коки. Дано се оправи бързо Боян.
Цветенце, честита ви синя радост вкъщи. Да расте здрав и усмихнат малкия мъж. За памперсите, само с Хъджис Дисни сме сухи. Иначе предполагам знаеш, чурката нагоре  :D И пробвай малко по-голям номер, зависи от килограмите де.
И аз към Лего съм се насочила - видях един 700 части 20евро в май тойс, но не са ли малки частите, че ми се ще от големите да им купувам засега. Имат такъв и им е удобен за хващане.
Ох, свате, дано бързо мине на снахата  :bighug:
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2009, 14:10:43 pm »
Ние пък сме си с памперс  и досега не сме имали проблеми с младежа и няма особеност при слагането освен това с нагоре пишлето,но не е задължително.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2009, 14:13:06 pm »
А, Мими, за чурката може да се поспори :D Понякога като е нагоре и се мокри. А и нормалното й състояние е да гледа надолу, само в определени моменти е нагоре, а за това на децата още им е рано :wink: Аз винаги съм слагала на Алекс надолу чурката и не сме имали пропуснал памперс.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2009, 14:13:40 pm »
Ох, мини  :( Бързо да се оправя Стефи, а Преслава да е много здрава.

Хм, аз това с чурката нагоре никога не съм го правила. Ама това е друга тема. (Гане писали сме едновременно  :wink: )  

Цветенце не знам какво да те посъветвам, освен размера да не му е точен.
Аз съм фенка на Либеро и Хъджис, но предполагам си ги изпробвала, щом споменаваш 5те най-масови марки.
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 14:15:11 pm от коки »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2009, 14:15:04 pm »
Весела седмица и от нас.

И ние сме в отбора на болните - жоро е със сополи и кашлица,ма чак не може дъх да си поеме.Вчеха ходихме на спешен кабинет,днес ще го водим при нашата си лекарка.

Да оздравяват всички болни,че е ужас!

Мими26,бърза адаптация на дребните - на 3-тият ден беше най-стршно при нас.

Цветенце,при нас такова опикаване става,когато са му малки памперсите.Уж като ги гледам така са му тамън,но след всяко събуждане е мокър.Сега ще минаваме на Памперс 5-ца.
Като новороден също така се напикаваше и смених рамперсите - вместо за най-малките New Born,slagan na Dry baby не помня кой номер вече.
Ти нали не вдигаш пишката нагоре преди да сложиш памперса,няма смисъл от това и вероятността да се напикава е по-голяма.
<br />
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2009, 14:17:05 pm »
Добър ден и от нас.  И ние сме ученици от тази седмица.  Оставих я спокойна и спокойна я намерих - казаха ми, че малко само е плакала, иначе играла и пълзяла наоколо.  Е, не беше особено щастлива като ме видя, явно ми се сърдеше, но бързо и мина.  Мими, нали казват, че не е определящ първия ден.  Дано се успокоят младежите с напредване на седмицата, а ние все спокойни да си останем.  Вие спряхте ли окончателно нощното мляко?

Бързо оздравяване на болните и леко навлизане в ритъм на новите мами.
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2009, 14:24:50 pm »
По въпроса с памперсите и на Митко всяка сутрин му пропускаше отзад на гръбчето.И аз пробвах какви ли не и само  Пуфис-а не ми пропускат засега.

*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2009, 14:26:52 pm »
За чурката дали да е нагоре, кой накъдето иска да я слага, но правилно е да е нагоре заради по нататъшното развитие (да не изпадам в подробности  :wink: ). То ясно, че като пиша нагоре, ще мокри и нагоре.
Зори, успокои ме  :lol:
А Пуфиса, ми пропускаха... акото и то през краката и през коремчето дори, като седят. Няма да ви кажа за какво ставаше въпрос...  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2009, 14:28:03 pm »
Хм, ми...нагоре я слагам чурката, така каза педиатърката. Въпреки че не виждам какъв е смисъла, той памперса няма как да я държи нагоре и при събличане тя винаги си е надолу.
Не съм си и помисляла евентуално да са му малки памперсите, защото ню борна (на всичките 5 марки памперси дето накупихме) като му ги сложа хич не ми се види да му седят малки, ама ще взема да пробвам следващия размер.


Мими, ние имаме и конструктори с различна големина кубчета - наистина на Лего са с най-малки, но е факт, че Симона най-лесно борави с тях. Много лесно се сглобяват и разглобяват. Но ако някой ти препоръча друг хубав строител на добра цена - няма смисъл Лего, защото си е доста пари. Иначе и аз от My Toys го взех (Мини ни го поръча де) и ми излезе около 24лв, а тук е 47лв.
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #16 -: Ноември 02, 2009, 14:31:07 pm »
За чурката дали да е нагоре, кой накъдето иска да я слага, но правилно е да е нагоре заради по нататъшното развитие (да не изпадам в подробности  :wink: ).
Е, изпадни де.
Ти като я слагаш на горе, после пак така ли я намираш или е заела естественото си положение?
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #17 -: Ноември 02, 2009, 14:46:04 pm »
Ок, изпадам  :lol:
Значи това е така да се каже "хрющял" и той сега си оформя посоката (прав, крив и тн). Забележете на мъжете ви как им е удобно в слиповете нагоре или надолу  :wink: А за намирането - то глава бе, със своя мисъл е  :lol: :lol: :lol:
Нашата работа е да я слагаме нагоре, пък тя където иска да ходи после  :lol:
Пък и знам ли нагоре като е може повече да расте  :lol: :lol: :lol:
(Яко ме е прихванало днес май  :lol: като съм притеснена е така, извинете ме)
Цветенце, благодаря отново!
*
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2009, 15:08:25 pm »
Слънчева седмица и от нас! Болните бързо да оздравяват и бърза адаптация на "учениците"! Ние уж се крепим, но ми се стори, че на Ели нослето хъркаше нощес, а сутринта се прокашля, и сега съм казала да ми звънят от яслата, ако има нещо да ходя да си я прибера.

Ей, ще ме уморите от смях с тия пишки ;) И аз това със слагането нагоре го бях видяла, но бързо осъзнах, че памперса не е слип и няма начин да се държи в тая позиция. Цветенце, иначе и ние не сме имали проблем с памперсите, даже по едно време много бързо директно го качих на 4-ка, че да са на един номер с Ели...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Първа ноемврийска седмичка 2.11-8.11.
« Отговор #19 -: Ноември 02, 2009, 15:11:19 pm »
Здравейте и от нас,
тук в Канада е настанала голяма паника с този свински вирус, отвориха специални клиники за ваксинации, направо сме се в някакъв стрес.
Иначе сезонния вирус си върлува също.
Много е неприятно това с болните дечица :(
Дано бързо да се оправят всички

Явно това с положението на пишлето е някаква запазена марка за България, защото тук нищо такова никой лекар не ми е казал.На мойта приятелка й се роди син, от България и казали да му слага пишлето нагоре и цяла лято и пропускаха дайперите.
Сега пишлето на момченцето си стои нагоре постоянно, когато е легнал.Вечно са му мокри дрешките.
Мими 26 кой ти обясни така научно за този хрущял, на който естественото му състояние е да е нагоре  :lol:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last