0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Искам да обменимеопит относно генните мутации и терапията им в чужбина.
Аз имам генна мутация 4G/4G PAI и MTHFR /С677Т/ и се интересувам евентуално каква терапия ви е била назначена в австрия и от какъв специалист.
Има ли специализирани клиники и лаборатории, където се правят тези изследвания, поемат ли се от здравната каса?
Аз съм с 2 неуспешни бременности и в българия си направих тест и се оказа, че съм носител на мутацията 4g / 4g pai, т.е. кръвта ми се съсирва бързо и това води до аборти, защото се запушват капилярите в плацентата и плодът умира и  при евентуална бременност има риск от тромбофилия  и трябва от самото начало да ме следи спецалист и да ми назначи терапия. За сега за разрежда не на кръвта пия аспирин протект и фолиева киселина, но гинеколожката от бг миказа след като  се установи бременност трябва да ми се бият инжекци всеки ден, питам дали някоя мама се е сблъскала с  този проблем, понеже  и след 2-я аборт, местните лекари не ме взеха на сериозно и ми казаха това се случва, по специални изследвания биха ми направили след 3-4 аборта... и даже местния гинеколог ми каза, че съм в отлична форма и мога пак да опитам.