0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мили момичета наскоро ми поставиха тази диагноза. Изживях първите страхове, безсънни нощи, безкрайни разговори... В момента ми предстои първи опит ИН-Витро при Владимиров. Бързото решение го взех в благодарение на ЗАЧАТИЕ и на вас. Смятам, че не  е справедливо да се отказват от фонда случаи като НАШИЯТ! Има толкова много момичета успели дори от първи опит! Моля, ако има заинтересовани да поговорим!

Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2009, 14:19:00 pm »
Подкрепям мнението на milito6.На всикчки трчбва да се даде шанс.Тая държава трябва повече да помисли за зас.
Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2009, 15:31:11 pm »
При положение, че ФСХ варира всеки цикъл, ние дрябва да го дебнем и да го контролираме с хормони за да си подадем документите по ЗК. Какъв е смисъла? Статистиката на забременелите с високи нива на ФСХ е доста висока. Защо да не получим този шанс и с какво сме по-различни  :ask: :ask: :ask: Момичета споделете как си подадохте документите, и как процедирахте. Сигурна съм, че има доста такива.
Благодаря!

*
Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2009, 15:47:08 pm »
Аз съм с високо ФСХ. В последната година от 9 стигна до 15, после беше 17, 20, а един месец имах и стойност 30. :( Знам си положението. :( Факт е, обаче, че имах и месеци със стойности между 3 и 5. Просто пусках хормони всеки месец, от начало и трите(FSH, E2, LH), а като я закъсах за пари само FSH. Така до месеца, в който имах хубава стойност и док се съгласи да подадем документи. Момичета, просто бъдете по-настоятелни. При мен това ще е последен опит и док явно ме съжали. Има, разбира се, и друга възможност - да пуснете хормони в друга лаборатория и да ги занесете на лекаря си. Някъде подготвят документи и така. Няма да се отказваме, нали?
Друг е въпрост, че това е доста дискриминационно и трябва да помислим какво може да се направи по въпроса. В случаи, като нашите, може да се направи опит на ЕЦ и там необходимите пари са доста по-малко, но също така и шансовете за успех са по-малки. Държавата иска да даде пари за нещо, което да има по-висока успеваемост. |

Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2009, 16:09:33 pm »
Благодаря миличка! Това ще е твоят път!
Не искам да повярвам в това, че ние нямаме шанс! Толкова момичета са успели! Тази дискриминация е нелепа! И на мен при предстои подаване на документи, ще споделя всяка крачка. От доста време чакам някой да пише тук! Благодаря момичета!
p.s. Тъкмо днес си мислех, че никой няма да ми отговори тук и щях да помоля модереторите да закрият темата  :? 

Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2009, 19:28:31 pm »
mileto6, може би трябва да се промени заглавието на темата. Здравната каса няма нищо общо с Фонд "Асистирана репродукция", никакви документи не се подават там, нито пък се одобрява нещо (и слава богу  :D)!
Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2009, 19:37:25 pm »
Може и да е грешно името на темата, но честно да си кажа сега се ограмотявам... До скоро не знаех какво е ИКСИ  :oops: :oops: :oops: Мисля, че всички много добре разбират какво точно съм искала да кажа.

*
Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2009, 08:29:34 am »
Нека и аз да споделя при мен какво се случи. Аз също съм диагноза ИЯР , но контролно пролетта пусках хормони и за мое голямо учудване март месец ФСХ ми бе 9.28. Веднага писах имейл на док. много развълнувана и отговорът му бе, че всичко е ок. и ще ми помогнат да си подам документите във Фонда. Зповедта си я взех септември и и се надявам , ако всичко е наред с имунологичните в неделя да стартирам. Много ми е притеснено , защото може би за мен това е последен шанс преди да се запиша за донорска програма.
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 08:31:24 am от doniss »
Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #8 -: Ноември 06, 2009, 08:41:34 am »
Донис, стискам палци и ти желая да успееш! Докато има и най-малка надежда не трябва да се отказваме!

*

    rez

  • *
  • 29
  • вече сме трима
Re: ИЯР - ФСХ над 12,5 - НЕ СЕ ОДОБРЯВА ОТ ЗК - ДА ПОГОВОРИМ!
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2009, 15:07:11 pm »
Здравейте момичета, пожелавам успех на всички. Аз нямам поставена диагноза ИЯР, но тъй като ФСХ беше малко над 13 пих един месех Регулон и утре отново ще го изследвам. Надявам се да е в норма и да подам наааай-накрая документи. :D